Dodawanie stacji do nawigacji samochodowych

Ruffus

Nowy na Forum
Witam,
Nie udało mi się znaleźć podobnego wątku więc otwieram nowy, czy ktoś wie jak dodać do map w nawigacjach samochodowych punkty ładowania?
Stacji przybywa a nie wszystkie są na mapach w mojej czy znajomych nawigacjach (mówię tu przede wszystkim o VW, Skodzie i Tesli). W samochodzie korzystam z google map lub ze standardowej nawigacji i nie wyszukuje mi całkiem dobrych(szybkich) ładowarek na trasie. W android auto nie działa mi Plugshare( na chwilę obecną korzystam z tej aplikacji do planowania wcześniej trasy).
Czasem spotykam innych kierowców i też skarżą się na ten problem - zwłaszcza użytkownicy tesli że nie mogą przygotować baterii do ładowania.
pozdrawiam
 

Michal

Moderator
W tesli po prawej na mapie masz "przycisk" z błyskawicą, który pokazuje ładowarki w okolicy. Po jego kliknięciu można filtrować pokazywane ładowarki mocą. Po wybraniu pokazywanych ładowarek auto przygotuje baterię do ładowania na niej.
Jeśli Twoim znajomi o tym nie wiedzą, to proponuję im podpowiedzieć, że się da.

W innych autach polecam abetterrouteplanner.com
 

Ruffus

Nowy na Forum
W tesli po prawej na mapie masz "przycisk" z błyskawicą, który pokazuje ładowarki w okolicy. Po jego kliknięciu można filtrować pokazywane ładowarki mocą. Po wybraniu pokazywanych ładowarek auto przygotuje baterię do ładowania na niej.
Jeśli Twoim znajomi o tym nie wiedzą, to proponuję im podpowiedzieć, że się da.

W innych autach polecam abetterrouteplanner.com
Problem w tym że na mapie nie widać niektórych ładowarek, filtracja nic nie daje.
 

Michal

Moderator
Niektórych nie widać, to prawda. Wtedy pomaga ustawienie nawigacją do takiej, którą widać, a kierowanie się do tej, do której chce się dojechać. Jesteśmy małym rynkiem dla Tesli i nie wiele na to możemy poradzić.
 

poochaty

Posiadacz elektryka
Niektórych nie widać, to prawda. Wtedy pomaga ustawienie nawigacją do takiej, którą widać, a kierowanie się do tej, do której chce się dojechać. Jesteśmy małym rynkiem dla Tesli i nie wiele na to możemy poradzić.
Korzystałem z tej metodyki wielokrotnie, ale to jest de facto żałosne, że trzeba "oszukiwać" auto. Dodawanie swoich ładowarek (tylko lokalnie na poziomie auta) byłoby super rozwiązaniem.
 

Michal

Moderator
Teoretycznie to powinno działać bardzo sprawnie i szybko, bo tesla powinna dodawać ładowarki, z których korzystają ich auta automatycznie. Nie wiem dlaczego to jeszcze nie działa tak jak powinno - możliwe, że nasz region nie jest jeszcze obsługiwany albo ładowarki, których brakuje mają problemy i niektóe auta nie mogą się tam naładować i dlatego nie są one dodawane.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Teoretycznie to powinno działać bardzo sprawnie i szybko, bo tesla powinna dodawać ładowarki, z których korzystają ich auta automatycznie. Nie wiem dlaczego to jeszcze nie działa tak jak powinno - możliwe, że nasz region nie jest jeszcze obsługiwany albo ładowarki, których brakuje mają problemy i niektóe auta nie mogą się tam naładować i dlatego nie są one dodawane.
W Renault tak to działa - przy "zaptaszkowaniu" stosownej opcji dodaje po ładowaniu punkt do nawigacji.
 

Michal

Moderator
W Tesli wewnętrznie w tym jednym aucie też kiedyś dodawało od razu po ładowaniu i nie trzeba było nawet nic "ptaszkować" - teraz nie wiem, bo zmieniłem auto. Dodawały się wszystkie punkty ładowania - nawet 3 fazy "u teścia".
Przy czym tak dodane punkty ładowania nie uruchamiały podgrzewania baterii przy ustawieniu trasu do nich, nawet jak auto wiedziało, że wcześniej ładowałeś się tam na DC 150 kW.
Niestety z teslą jest jeszcze taki problem, że mają największą swoją sieć ładowania i dzięki temu trochę mają w tyłku inne ładowarki :p
 

danielm

Pionier e-mobilności
W Tesli wewnętrznie w tym jednym aucie też kiedyś dodawało od razu po ładowaniu i nie trzeba było nawet nic "ptaszkować" - teraz nie wiem, bo zmieniłem auto. Dodawały się wszystkie punkty ładowania - nawet 3 fazy "u teścia".
Przy czym tak dodane punkty ładowania nie uruchamiały podgrzewania baterii przy ustawieniu trasu do nich, nawet jak auto wiedziało, że wcześniej ładowałeś się tam na DC 150 kW.
Niestety z teslą jest jeszcze taki problem, że mają największą swoją sieć ładowania i dzięki temu trochę mają w tyłku inne ładowarki :p
mnie niezmiennie śmieszy panika tesli jak jadę z nawigacją ustawioną na dom i mam niski stan baterii a tesla twierdzi że mam sobie szukać ładowarki bo nie zna żadnej w okolicy. wjeżdzam do garażu a tesla nadal panikuje żebym się gdzieś naładował
 
Top