Dodawanie stacji do nawigacji samochodowych

Michal

Moderator
A po wybraniu z listy "innych" ładowarek dostaniemy informację o obłożeniu ? Nie zwróciłem uwagi. W sumie w większości przypadków i tak muszę tam podjechać i w ostateczności zaczekać w kolejce, bo często nie ma wyboru.
No nie dostajemy i właśnie dlatego piszę, że ciężko jest bez tego zrobić predykcję czasu ładowania jak jedziesz do GW, które niby ma 200 kW ale dzielone na dwa łączą, więc jak drugie będzie zajęte, to max wyciągniesz 100 kW, a jak zajęte będą oba, to może postoisz 45 minut czekając... Oczywiście mogliby niby się zintegrować i pokazywać takie rzeczy ale na pewno nie z GW w PL... Może kiedyś Ionity, bo oni są jednak w całej EU ale Ionity sami się nie chcą tymi danymi dzielić, bo pewnie się wstydzi dostępności jak tam co chwilę jakaś pada...
 
Last edited:

TomRS

Posiadacz elektryka
No nie dostajemy i właśnie dlatego piszę, że ciężko jest bez tego zrobić produkcję czasu ładowania jak jedziesz do GW, które niby ma 200 kW ale dzielone na dwa łączą, więc jak drugie będzie zajęte, to max wyciągniesz 200 kW, a jak zajęte będą oba, to może postoisz 45 minut czekając... Oczywiście mogliby niby się zintegrować i pokazywać takie rzeczy ale na pewno nie z GW w PL... Może kiedyż Ionity ale Ionity sami się nie chcą tymi danymi dzielić.
Wydaje mi się, że taka niepełna informacja, to jednak mniejsze zło, niż żadna. Ale może jestem w błędzie. Na SuC w Poznaniu, jak ktoś nie wie, to też się zdziwi, że ma 75 kW jak jest pełne obłożenie. A obiecane 250 kW. Nie wspominając o tym, że dane o obłożeniu zmieniają się z opóźnieniem i często jak dojeżdżasz, to okazuje się, że raportowane wolne stanowiska są już zajęte. Tak jak koncepcja SuC i jej współpraca z nawigacją bardzo mi się podoba, to w Polsce przez mizerność ilości SuC uważam, że bardziej to utrudnia niż ułatwia planowanie trasy.
 

piotrpo

Pionier e-mobilności
Może kiedyś Ionity, bo oni są jednak w całej EU ale Ionity sami się nie chcą tymi danymi dzielić
1725274451324.png

Jakoś tam się jednak dzielą, skoro widać te dane w darmowej aplikacji.

GW podobnie...
1725274518548.png
 

Michal

Moderator
Z SuC w Poznaniu to zawsze jest jakaś komedia... Ostatnie 4 razy jak tam byłem, jadę sobie i na mapie 0 zajętych złącz. Przed samym poznaniem 0 zajętych złącz. Zjeżdżam z autostrady do miasta, wszystko zajęte i 2 auta w drodze... Chyba przestanę tam jeździć, bo się nie da normalnie nic zaplanować.

Ale jednak jak jedziesz i jest tylko jedno wolne złącze w Ciechocinku, to faktycznie pokazuje l, że będziesz tam stał np. godzinę, a nie 25 minut, więc uwzględnia moc przy dzieleniu na pół.
 

TomRS

Posiadacz elektryka
Z SuC w Poznaniu to zawsze jest jakaś komedia... Ostatnie 4 razy jak tam byłem, jadę sobie i na mapie 0 zajętych złącz. Przed samym poznaniem 0 zajętych złącz. Zjeżdżam z autostrady do miasta, wszystko zajęte i 2 auta w drodze... Chyba przestanę tam jeździć, bo się nie da normalnie nic zaplanować.

Ale jednak jak jedziesz i jest tylko jedno wolne złącze w Ciechocinku, to faktycznie pokazuje l, że będziesz tam stał np. godzinę, a nie 25 minut, więc uwzględnia moc przy dzieleniu na pół.
No moja noga więcej tam nie postanie (SuC Poznań), chyba, że mnie życie zmusi ;)
 
Top