Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

gim-kg

Pionier e-mobilności
Kiedyś przerabiałem ten temat. Ogólnie to niższe wymagania do ”zdolności kredytowej” ale... są tez inne „koszty”. Niektóre leasingi (przynajmniej jak się wtedy dowiadywałem) miały tylko ”swoje” ubezpieczenie. Dodatkowo faktura za każdą „usługę” np. wskazanie policji użytkownika pojazdu gdy ci fotoradar strzeli fotkę.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Daniel - fakt nie dopisalem ze chodzi o cesje ubezp.
Fotki z radaru to bylo u mnie 50 zl ekstra za fatygę leasingodawcy ze przesłał nam.
U niektórych mozna ubezpieczac "zewnetrznie" z odpowienimi wyznaczonymi parametrami ale np. pobierają za to ok 200-300zł.
Dlatego co umowa to jest różnie, aczkolwiek ja lubię leasingi. I u mnie tylko auta i motocykle w nie wchodzą lub rzeczy nie stricte medyczne , bo jako nie watowiec na inne swoje branżowe sprzęty mam doliczany vat 23% a np USG itp u mnie na firmę to 8%.
Są też wtedy tzw pożyczki celowane z przygotowanym oprocentowaniem na dany konkretny typ produktu i może to być auto.
Ale co Bank to...

Dlatego u kazdego będzie lekko inaczej
 

danielm

Pionier e-mobilności
Daniel - fakt nie dopisalem ze chodzi o cesje ubezp.
Fotki z radaru to bylo u mnie 50 zl ekstra za fatygę leasingodawcy ze przesłał nam.
U niektórych mozna ubezpieczac "zewnetrznie" z odpowienimi wyznaczonymi parametrami ale np. pobierają za to ok 200-300zł.
Dlatego co umowa to jest różnie, aczkolwiek ja lubię leasingi. I u mnie tylko auta i motocykle w nie wchodzą lub rzeczy nie stricte medyczne , bo jako nie watowiec na inne swoje branżowe sprzęty mam doliczany vat 23% a np USG itp u mnie na firmę to 8%.
Są też wtedy tzw pożyczki celowane z przygotowanym oprocentowaniem na dany konkretny typ produktu i może to być auto.
Ale co Bank to...

Dlatego u kazdego będzie lekko inaczej
u mnie byłaby współwłasność banku ale ze względu na wysoki wkład własny łaskawie z tego zrezygnowali :)
 

piotr_ev

Fachowiec
u mnie byłaby współwłasność banku ale ze względu na wysoki wkład własny łaskawie z tego zrezygnowali :)
Jaki bank polecacie dla finansowania Tesli 3/Y LongRange? Czy powinno mi zależeć, aby w dowodzie rejestracyjnym nie widniał bank jako współwłaściciel?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Jaki bank polecacie dla finansowania Tesli 3/Y LongRange? Czy powinno mi zależeć, aby w dowodzie rejestracyjnym nie widniał bank jako współwłaściciel?
ja mam kredyt samochodowy w mBanku. dlaczego tam? bo tylko ten bank oferował w 2019 kredyt na .... 10 lat :)
Z kredytem by kupic tesle jest jeden podstawowy problem. większość banków wypłaci pieniądze dopiero jak już zarejestrujesz samochód. A Tesla nie da Ci dokumentów do rejestracji jak nie zapłacisz za samochód więc koło się zamyka. mBank już to ogarnia.
 

piotr_ev

Fachowiec
ja mam kredyt samochodowy w mBanku. dlaczego tam? bo tylko ten bank oferował w 2019 kredyt na .... 10 lat :)
Z kredytem by kupic tesle jest jeden podstawowy problem. większość banków wypłaci pieniądze dopiero jak już zarejestrujesz samochód. A Tesla nie da Ci dokumentów do rejestracji jak nie zapłacisz za samochód więc koło się zamyka. mBank już to ogarnia.
Dzięki za odpowiedź! 🙂jeszcze pytanie, jaki miałeś wkład własny % i czy masz wpis do dowodu rejestracyjnego banku?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Dzięki za odpowiedź! 🙂jeszcze pytanie, jaki miałeś wkład własny % i czy masz wpis do dowodu rejestracyjnego banku?
wkład własny miałem niecałe 50%. z tego co pamiętam powyżej 30% wkładu własnego bank nie jest już współwłaścicielem auta więc w dowodzie widnieje tylko ja. bank wymaga tylko cesji ubezpieczenia
 

piotr_ev

Fachowiec
to wszystko zależy bo też obniżyli mi prowizje ze względu na wysoką wpłatę własną, ale wiesz... przy 120 ratach koszty i tak są spore :)
mi zaproponowano standardowe z kalkulatora online https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-samochodowe/kredyt-samochodowy/ .
Rozmawiałem dziś też z pracownikiem mbank. Ponoć obecnie każdy kredyt gotówkowy jest z wpisem do dowodu rejestracyjnego. Dodatkowo, czasami są to kwestie indywidualnych negocjacji, ale default to: wpis do dowodu bank jako współwłaściciel :/
 
Top