Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

consigliero

Posiadacz elektryka
Wypełniałem ten wniosek i nie ma w nim nic na temat kilometrów, kwota jest uzależniona od KDR. Tak naprawdę to napisałem maila z tym pytaniem, ale łatwo nie było. Strona informacyjna zawiera sporo błędów, między innymi w przekierowaniach, mam wrażenie że całość jest robiona na kolanie pod presją czasu. Gdzie w regulaminie czytamy o zwiększeniu kwoty ze względu na przebieg, jest link i po kliknięciu wchodzimy w miejsce gdzie jest informacja o kwotach ale ani słowa o przebiegu. Znaleziony adres do kontaktu przekierowuje nas nie do programu pocztowego ale na stronę NFOŚIGW
 

Attachments

  • 0C6461FE-AF97-4B4C-99E4-C98AB986B1E5.png
    0C6461FE-AF97-4B4C-99E4-C98AB986B1E5.png
    423,3 KB · Liczba wyświetleń: 7
Last edited:

consigliero

Posiadacz elektryka
Odpowiedzieli dość szybko, co wyjaśnia kwestię wysokości dotacji, według informacji osoby fizyczne mają tylko dwie możliwości
 

Attachments

  • A89764B2-6674-4CDB-B87D-FF4653FA8279.png
    A89764B2-6674-4CDB-B87D-FF4653FA8279.png
    643,2 KB · Liczba wyświetleń: 42

Famkot

Zadomawiam się
Dla osób prywatnych we wzorze wnioskoumowy chyba zaznaczasz o jaką kwotę występujesz (ramka w pkt. IV)


Limit 50 km raczej jest dla wszystkich, bo występuje w dokumencie "Program priorytetowy Mój elektryk", który dotyczy zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorców. Odnośnie rejestracji, to skoro dopuszczają leasing, to IMHO auto nie musi być zarejestrowane na Ciebie. Pytanie, kto wtedy będzie beneficjentem - Ty czy leasingodawca?
Ja mam podobna zagwozdke - mam samochód w wynajmie, wiec jako załącznik do wniosku osoby prywatnej dodałem DR w którym to VW LEASING jest właścicielem mimo zgodnie z tym co było na stronie to wnioskodawca ma być właścicielem. Ale na innej stronie wynajem dla osób prywatnych jest objęty programem… wiec burdel straszny chyba w tym archeo…
A swoją droga, czy ktoś dostał jakikolwiek info zwrotne do wniosku? W teorii odpowiedz miała być w 5 dni roboczych od rejestracji w funduszu…
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Ponad rok 14 m-cy. I cisza. A komunikat ok 12 m-cy wisi na stronie. Zero odzewu itd...
Niby solary to nie elektryki ale działania propagandowe , ale dla waskiej grupy społecznej nie zawsze tak są prowadzone jak programy skierowane do "mięsa wyborczego".

Tym samym kupując i licząc, że zwrócą lepiej przewidzieć iż nie koniecznie...
 

Attachments

  • tempFileForShare_20210721-113941_copy_800x600.jpg
    tempFileForShare_20210721-113941_copy_800x600.jpg
    90,3 KB · Liczba wyświetleń: 22
Last edited:

consigliero

Posiadacz elektryka
Mnie się natomiast udało uzyskać pieniądze z programu Mój prąd i odliczyć fotowoltaikę , dodatkowo z programu czyste powietrze dofinansowanie do pompy ciepła i wentylacji mechanicznej, ale odliczenie od podatku nie przeszło. Co do samochodu to nie liczyłem ale jak program mnie nie wykluczył z założenia to wypełniłem wniosek, akurat przydałoby się aby zapłacić za dodatkową moc w panelach. Pożyjemy zobaczymy
Co do informacji która widnieje powyżej to miałem taką samą, ale drążyłem temat aby się dowiedzieć o co chodzi i poszło o nieścisłość w adresach, na papierze od PGE był numer adresowy a na moim wniosku numer działki. Wysłałem wyjaśnienie, nie czekałem aż pracownik weryfikujący się ze mną skontaktuje, może bym też czekał do dziś
 

vwir

Pionier e-mobilności
Przecież SR+ łapie się nawet jeśli to ma być 225 brutto. Kwestia brutto/netto ma znaczenie tylko dla LR.
 
Top