Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

Bronek

Pionier e-mobilności
Czy dla osoby indywidualnej bardziej opłaca się leasing niż zakup na własność?
co rozumiesz pod pojęciem "osoba indywidualna" ?? Prowadząca działalność i auto będzie w srodkach trwałych , czy tylko w użytkowaniu . Czy osoba indywidualna to , po prostu "cywil".
Czy watowiec czy nie itd...
Ale odpowiem CI jak mamy z Teslą .TESLA Kupiona cywilnie na osobę i wpuszczona w środki trwałe Firmy . Amortyzujemy czyli jako niewatowcy odliczamy 4300 zł od przychodu i koszty eksploatacji czyli np opony.

Nissana Leafa mam w leasingu - \ ok 2600/m-c ; wplata to 15 000 ( cena auta 158 tys ); wykup mniej niż ratya ok 1600 zł . Leasing na starych zasadach odliczlismy cały czynsz.
Każdy ma inaczej w zależności od tego co prowadzi na jakich zasadach i ile ma przychodu , kosztów itd...
Wg mnie leasing to m/w tak jakby kupić za gotówkę ale zaplacić w ratach , pod warunkiem dobrego (taniego) leasingu , braku szkód itd, i przychodów które pozwolą odliczyć to auto..
ja jako niewatowiec mam akurat inaczej .
 

vwir

Pionier e-mobilności
W przypadku leasingu konsumenckiego to w sumie nie wiem jaka jest przewaga nad kredytem. Inne oprocentowanie?
 

p0li

Pionier e-mobilności
W przypadku leasingu konsumenckiego to w sumie nie wiem jaka jest przewaga nad kredytem. Inne oprocentowanie?
nie wiazesz sie z samochodem, a oprocentowanie (przynajmniej w .de) na kredyt samochodowy to ~4%, na leasing konsumencki dla samochodow PSA oscyluje w okolicach minus 0,8%, dla innych producentow: 2,9-3,6%
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Moim zdaniem leasingi a konsumencki w szczególności , to pomoc w zdobyciu rzeczy (auta) na którą akurat nie mamy kasy lub nie chcemy tak dużej wydać od razu. Prostsza procedura przynajmniej w założeniu . i niższe kryteria aby spełniać warunki też w zalożeniu .
Jw/ p0li - KREDYT :jesteś właścicielem z cesją na Bank. Leasing - wynajmujesz od Leasingodawcy z przyrzeczeniem lub nie prawa wykupu. Kwestia co zawiera umowa i jaki typ leasingu .
Z Firmami to dochodzą sprawy podatkowe , co i kto odlicza i jak ..
 

danielm

Pionier e-mobilności
Moim zdaniem leasingi a konsumencki w szczególności , to pomoc w zdobyciu rzeczy (auta) na którą akurat nie mamy kasy lub nie chcemy tak dużej wydać od razu. Prostsza procedura przynajmniej w założeniu . i niższe kryteria aby spełniać warunki też w zalożeniu .
Jw/ p0li - KREDYT :jesteś właścicielem z cesją na Bank. Leasing - wynajmujesz od Leasingodawcy z przyrzeczeniem lub nie prawa wykupu. Kwestia co zawiera umowa i jaki typ leasingu .
Z Firmami to dochodzą sprawy podatkowe , co i kto odlicza i jak ..
mam auto w kredycie samochodowym. cesji na bank brak. tylko cesja ubezpieczenia. (osoba prywatna)
 

consigliero

Posiadacz elektryka
osobiście nie udało mi się uzyskać oferty leasingu, mimo ładnej ulotki reklamowej w VW, ostatecznie jest/ był kredyt samochodowy z cesją na ubezpieczeniu tylko. No ale pani z mojego banku zaproponowała, to chyba w ramach konkursu o złotą patelnię gdzie kredyt jest obowiązkowy dla każdego klienta, konsolidację. Nie byłem zbyt asertywny zwłaszcza że pierwsza wizja była nad wyraz atrakcyjna, niższe oprocentowanie oraz zwrócona prowizja. Jak to w życiu bywa analityk sprowadził panią na ziemię i oprocentowanie stało się wyższe i jedynym benefitem byłaby prowizja pomniejszona o zwiększone obciążenie. Powiedziałem co myślę o tym pomyśle ale konkurs pewnie był bardzo ważny bo pani powiedziała że tak łatwo się nie podda i rzeczywiście wywalczyła zrównanie oprocentowania i ostatecznie przeniosłem do nich kredyt. Ponieważ jest to kredyt gotówkowy to nie ma żadnej cesji a poprzedni bank zwolnił cesję i zwrócił odpowiednią część prowizji.
 
Top