Dopłaty dla osób fizycznych, które prowadzą działalność

gim-kg

Pionier e-mobilności
Zrobił bym kilka i sobie, naklejal, odklejał, nadrywał, zrywał, pół "ładniejsze" to z lewej zostawił. Zgłosił, że wandale zerwali... Gdybym był młodszy, wyrywny i wstydliwy. No i gdybym skorzystał i bym miał charakterek... .

Ad to zdjecie wymagane w ciągu 24h, można nakleić w 23 godzinie ;-)

Myślę, ze nikt z tego powodu nie każe zwrócić kasy, raczej to by musialo byc perfidnie udokumentowane przez SYGNALISTĘ
Oj Bronek.... Polska właśnie.... i kombinowanie, zamiast zrobić jak powinno być.
Takie mają wymagania, podpisujesz umowę, zgadzasz się na warunki. Jakby Orlen napisał, że zapłaci 781,25 zł miesięcznie jeżeli ktoś będzie woził logo firmy z tylu przy tablicy rejestracyjnej to wszyscy by się rzucili i nie patrzyliby, że to Orlen. Nie było by kombinowania...
NFOŚIGW finansuje program, który ma na celu wspieranie elektromobilnosci. Taka naklejka to też forma reklamy. Osoby niezainteresowane BEV nawet nie wiedzą, że istnieją dotacje. Może jak zobaczą taką naklejkę, wejdą na stronę funduszu i się zainteresują. Z tego co wiem w Czechach też są samochody oznaczone.
Jeżeli ktoś nie chce naklejki, to nie zgłasza się do programu dotacji a nie jakieś tam kombinacje...
@Master ma naklejkę i nie kombinuje. Tak powinno być.
 
Last edited:

planzero

Fachowiec
ja jestem wewnętrznie rozerwany: wygląda to okropnie, ale też rozumiem sens promowania. A odnośnie sankcji to albo są w umowie, albo ich nie ma - nie widzę innej opcji egzekwowania.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Promują zielone tablice. Sensem by było bezdyskusyjnym gdyby podaż przewyższała popyt na dotacje i ich super atrakcyjność.
To przecież za nasze pieniądze i to czysta polityka. Stary numer, dajemy i doceńcie to, pokażcie że daliśmy.

Porownanie do WOŚP jest NADUŻYCIEM tam zbiórki są dobrowolne i nobilitujące darczyńcę ze względu na cel, a oznakowanie rzeczy zakupionych ma na celu pokazanie, że NIE ZMARNOWANO NASZEJ KASY.
Tu co prawda jest podobnie, ale nie cała zabrana/pobrana, a nie darowana forsa idzie na ten cel. I to może wkurw.. ć, iż tak obleśnie się tym próbują chwalić, ze oddają cześć tego co zabrali.
 
Last edited:

consigliero

Posiadacz elektryka
To przecież tylko naklejka, dla mnie ważniejsze aby łatwo się było jej pozbyć, bo nigdy nie bylem fanem obklejania pojazdów które posiadaliśmy. Wyjątkiem jest firmowe auto ale tutaj cel jest wiadomy, ale chciałem aby było w miarę eleganckie. Co do dotacji to nie liczyłem na nią widząc jak kulawo działał poprzedni i wtedy nie było opcji abym się załapał. Nie mam złudzeń co do celu programu, pewnie wisi nad nimi jakiś termin wykonania zobowiązania na które pewnie już dawno dostali środki. Nie znam zbyt wielu ludzi którzy skuszą się na 18 tys mając w perspektywie wydanie ponad sto tysięcy. Moim zdaniem samochodów nie przybędzie zbyt wiele a w perspektywie są jeszcze zobowiązania dotyczące infrastruktury, a ta jest w powijakach, porównując z np Chorwacją, Węgrami. Jednym słowem jak dostanę dotację to nakleję ale raczej na foli transparentnej bo białe tło już mam.
 

Attachments

  • AE70898A-91DD-4016-8647-F049E24D55F2.jpeg
    AE70898A-91DD-4016-8647-F049E24D55F2.jpeg
    493,6 KB · Liczba wyświetleń: 33

Bloody

Nowy na Forum
Kochani, czytam i czytam wasze wpisy i nachodzi mnie pytanie. Czy jeśli w tym momencie kupie w leasing samochód z opłatą wstępną 27 tysięcy. To składając wniosek w momencie, kiedy udostępnią finansowanie dla firm i leasingów. Będę mógł zaaplikować i ubiegać się o zwrot 27 tysięcy? Obawiam się, ze czekając ceny mocno wzrosną ze względu na ogólny brak samochodów na placach.
 

krist

Posiadacz elektryka
Kochani, czytam i czytam wasze wpisy i nachodzi mnie pytanie. Czy jeśli w tym momencie kupie w leasing samochód z opłatą wstępną 27 tysięcy. To składając wniosek w momencie, kiedy udostępnią finansowanie dla firm i leasingów. Będę mógł zaaplikować i ubiegać się o zwrot 27 tysięcy? Obawiam się, ze czekając ceny mocno wzrosną ze względu na ogólny brak samochodów na placach.
obawiam się że na ten moment to pytanie do wróża, ewentualnie wróżki. Prawo w naszym pięknym kraju pisze się na kolanie, nocami. Masz KDR że celujesz w 27 tyś?
 
Top