[edit] "Już nie potrzebuję" danych o ładowaniu publicznym po 21:00 22.06.2022

Michal

Moderator
Dobrze, że się znalazła ;)
Równocześnie ze mną na złączu CCS podłączała się Tesla M3 to tak, jeśli chciałbyś sprawdzić, czy całość raportuje zgodnie z prawdą.
Chyba jest - podłączyła się razem z Tobą i odłączyła 11:52 :)
ev_charging.jpg
 

vwir

Pionier e-mobilności
Ktoś tam wisiał ponad 4h :O
Swoją drogą - mocno oblegana stacja jak na stację komercyjną. 17 ładowań w 2 dni.
 

Michal

Moderator
O, czyli Go+Eauto też wydaje się być ok jeśli chodzi o jakość danych. To teraz gdyby jeszcze tylko PlugShare z nich skorzystało... Albo nawigacja w samochodzie... Rozmarzyłem się ;)
Widzisz, ogólnie niby jest spoko z tymi danymi, bo coś tam da się znaleźć, ale niestety po spodem jest straszny burdel, bo wydaje się, że tak naprawdę nikt za to nie odpowiada i nie ma żadnego nadzoru nad jakością tych danych.
Przykładowo ładowarka w Gorzowie na Kasprzaka raportuje zajętość od 2022-06-27 08:20:25 :/ Może jakiś statek z baterią 50MWh tam podpłynął i ładuje się na podróż do Chin :D

Ktoś tam wisiał ponad 4h :O
Swoją drogą - mocno oblegana stacja jak na stację komercyjną. 17 ładowań w 2 dni.
Właśnie problem w tym, że nie wiadomo i nie za bardzo da się oprzeć na tym jakiekolwiek sensowne decyzje.
Przykładowo to 4 godzinne ładowanie na które zwróciłeś uwagę, wydaje się być podzielone na kilka różnych sesji (tam na wykresie widać takie kropki na dole = każda kropka to aktualizacja statusu), bo w tym czasie przychodziło kilka update-ów statusu, więc całość wydaje się w miarę ok, ale... Jednak w sumie to nie wiadomo, czy to rzeczywiście były nowe sesje, bo trochę później (po 17:26) widać kilka sesji po dosłownie kilkadziesiąt sekund, albo kilka minut, a to wydaje się mało prawdopodobne.
1656931172576.png


Tak jak pisałem wcześniej Ionity raportuje zupełne głupoty (zmienia status kilkaset razy dziennie i zawsze raportuje zajętość, a kilku innych operatorów ma stacje, które zmieniają status praktycznie co minutę :p
 

Cup

Fachowiec
Ktoś tam wisiał ponad 4h :O
Swoją drogą - mocno oblegana stacja jak na stację komercyjną. 17 ładowań w 2 dni.
To jest stacja przy Centrum Nauki Kopernik, Syrence i Bulwarach na zewnątrz. Wcale mnie nie dziwi ta popularność.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Właśnie problem w tym, że nie wiadomo i nie za bardzo da się oprzeć na tym jakiekolwiek sensowne decyzje.
Tak i nie. W sensie mam to gdzieś czy to były krótkie czy długie sesje, interesuje mnie tylko czy tu i teraz ładowarka jest zajęta. A to chyba w miarę jest ok (z wyjątkami - "Ja tu widzę siostry, że wy niezły burdel macie w tym swoim Ionity")
 

Michal

Moderator
A to chyba w miarę jest ok (z wyjątkami - "Ja tu widzę siostry, że wy niezły burdel macie w tym swoim Ionity")
Jest w miarę ok, ale nie jest na tyle żeby na tym opierać cokolwiek więcej niż "ciekawostka". Przykładowo ładowarka, z której ja korzystam bardzo często jeżdżąc do Szczecina (GW Gorzów) raportuje zajętość od tygodnia, a w aplikacji GW też jest jakaś magia - teraz widać (2xCCS 150kW + 1xAC 22kW):
Screenshot_20220704-130936.png


, podczas gdy UDT ma nadal informacje o (CCS 150kW + CHADEMO 62kW + AC 43KW):
ev_charging.jpg


Ps. Nie obiecuję, ale postaram się wystawić stronkę z tymi danymi, to każdy będzie mógł sobie poklikać i sprawdzić jak oblegane są jego/jej stacje, na których często się ładuje. Ostrzegam tylko - nie będzie ładnie (interfejs taki jak widzicie na powyższych screenach) i zbyt funkcjonalnie (brak wyboru ładowarki na mapie) ale powinno działać :D
 

JareG

Pionier e-mobilności
A można jakoś sprawdzić, czy GW w Suwałkach działa? Bo wg GreenWaya działa, a Plugshare widzi go jako niedostępnego. Z wpisów wynikałoby że można się ładować..

Pozdrawiam
 

solik

Pionier e-mobilności
Stacja Orlen SŁ8138, 03/07/22 miedzy godzina 16:00-18:00 na DC, widac? Straszny problem tam z zasiegiem i stacja chyba tez miala ten problem..
 

Michal

Moderator
A można jakoś sprawdzić, czy GW w Suwałkach działa? Bo wg GreenWaya działa, a Plugshare widzi go jako niedostępnego. Z wpisów wynikałoby że można się ładować..
Chyba działa, bo są jakieś ładowania raportowane:
ev_charging.jpg


Ps. Wydaje mi się, że Plugshare działa na podstawie infromacji od użytkowników, więc pewnie ktoś kiedyś ustawił, że niedostępna i teraz tak wisi.
Na Tobie teraz obowiązek sprawdzenia i poprawienia dla społeczności :D
 
Top