Enyaq iV, znane problemy

Mindive

Member
Wątek do pisania rozwiązań na problemy występujące w Skodzie Enyaq.

1. Auto nie przekazuje swojego statusu do aplikacji

Z autem jest za 99% wszystko ok. Winna jest sieć Vodafone, która dostarcza usługi wszystkim skodom i VW w Europie. Niestety czasem ich serwery nie działają. Ten problem znika sam w ciągu kilku godzin lub dni. Gdyby problem się utrzymywał możemy napisać do Sebastian Lasek na FB - zdalnie sprawdzą w czym jest problem.

2. Stuki w zawieszeniu

Niektórzy dealerzy w EU zapominają wycisnąć plastikowe blokady zawieszenia, co powoduje głośne stukanie na dziurach. Ich wyjęcie w serwisie rozwiązuje problem.

3. Błędu infortainmentu

Przytrzymaj przycisk power on przez 10s - nastąpi reset systemu infortainment. Zazwyczaj rozwiązuje to wszystkie programy.

Last edited:

KorekSAN

Member
Pytanie związane z problemem. Pojechałem na legalizację haka do stacji diagnostycznej i najechałem na rolki. Enyaq nie był w stanie wyjechać. Diagnosta spytał o wyłączenie kontroli trakcji i zaczęliśmy szukać. Nie znalazłem więc uruchomiłem wujka Google, a tam filmik jak gościu w ID4 wyciąga bezpieczniki. Zacząłem się obawiać o jazdę zimą. Ktoś coś słyszał w tym temacie?

Mindive

Member
Coś chyba że stacją było nie tak. Jak wyjeżdżają inne auta z napędem na jedną oś? W autach na MEB nie ma możliwości wyłączenia kontroli trakcji. Żeby nie było że gadam głupoty - mój Enyaq też był na takim badaniu na stacji diagnostycznej i zjechał z niej bez problemu.

Dlaczego obawiasz się o jazdę zimą? Zobacz sobie ten test:

Last edited: