Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
Śmieszy mnie szukanie frajera którego i tak nie znajdziecie, zawalone forum ogłoszeniami sprzedaży używek w dniu w którym Tesla obniżyła ceny. Gdyby to było wystawione zanim Tesla obniżyła ceny to bym nie nabijał się z tego faktu. Ok kupiłeś w 21r jeździsz nie ma tematu, paliwo wywaliło w 22r w górę, prąd nie -jak najbardziej wygrałeś, ale nie do tego faktu pije.
Dokładnie... ludzie naprawdę mają problem z podstawową arytmetyką.

Ja odebrałem raptem 4 miesiące temu ale z ceną z 21r. z dopłatami. @Robur82 powinienem się cieszyć czy płakać :unsure:. Powiem tak ... nie ma to znaczenia. Nawet jak bym kupił po wyższej cenie to każdy miesiąc zwłoki to w moim przypadku około 2k oszczędności na paliwo. W przeciągu 3 letniej eksploatacji to nie opłaca się czekać. Jeżeli ktoś kupił i od razu po kilku miesiącach chce sprzedać bo zobaczył że ceny poszły do gory może być problem ... ale dla mnie to wtedy taka gra jak na giełdzie ... może zyskasz może stracisz. Chyba w najgorszej sytuacji są ci którzy kupili samochód który teraz wpadł pod dotację... im szczerze współczuję.
Śmieszy mnie szukanie frajera którego i tak nie znajdziecie, zawalone forum ogłoszeniami sprzedaży używek w dniu w którym Tesla obniżyła ceny. Gdyby to było wystawione zanim Tesla obniżyła ceny to bym nie nabijał się z tego faktu. Ok kupiłeś w 21r jeździsz nie ma tematu, paliwo wywaliło w 22r w górę, prąd nie -jak najbardziej wygrałeś, ale nie do tego faktu pije.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
@Robur82,
O jakim szukaniu frajera mówisz. :unsure:
Ogłoszenie ma prawo wystawić każdy w dowolnym momencie i z dowolną ceną. Do sprzedaży dojdzie kiedy i sprzedający i kupujący będą 'happy' z transakcji i jej warunków czyli także i ceny.

Jeszcze Cię zacytuję z innego wątku:

O jakim dymaniu mówisz? Mamy wolny rynek, jak nie było towaru to najnormalniej w świecie Musk i inni producenci podnosili ceny, po co maj za 220 sprzedawać jak są chętnie po 250, i tak wszystko co uspawali sprzedało się. Co Musk na to poradzi, że Ty byłeś skłonny przepłacić bo chciałeś koniecznie teraz mieć. Musk po prostu działa rynkowo, jak popyt spadł to zszedł z ceny, bo gigafabryka musi cos robić. Inni zaraz dostosują się, nie tylko w elektrykach, wszyscy zejdą z ceny.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Tak wyglądał plac przy fabryce w GF Szanghaju dzień przed obniżką w Europie i Ameryce Północnej tj. 12.01.2023r. - kilka tysięcy wyprodukowanych aut.
Zachodzi więc pytanie czy to modele nie sprzedane w ubiegłym roku więc chyba powoli zaczyna sie wyjaśniać powody masowej obniżki cen aut na początku tego roku czy już zdążyli tyle wyprodukować w tym roku ?

FmXxD6oaUAAEFtv.jpeg

FmXxD60aAAEASjl.jpeg
W
 

nabrU

Pionier e-mobilności
A tak lekko humorystycznie ;), to trzech właścicieli nowych Tesli może się (jak nigdy) chyba cieszyć z tego wypadku, który miał miejsce niedaleko mnie parę dni temu:

 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Dokładnie... ludzie naprawdę mają problem z podstawową arytmetyką.

Ja odebrałem raptem 4 miesiące temu ale z ceną z 21r. z dopłatami. @Robur82 powinienem się cieszyć czy płakać :unsure:. Powiem tak ... nie ma to znaczenia. Nawet jak bym kupił po wyższej cenie to każdy miesiąc zwłoki to w moim przypadku około 2k oszczędności na paliwo. W przeciągu 3 letniej eksploatacji to nie opłaca się czekać. Jeżeli ktoś kupił i od razu po kilku miesiącach chce sprzedać bo zobaczył że ceny poszły do gory może być problem ... ale dla mnie to wtedy taka gra jak na giełdzie ... może zyskasz może stracisz. Chyba w najgorszej sytuacji są ci którzy kupili samochód który teraz wpadł pod dotację... im szczerze współczuję.
W skrajnym przypadku (Model Y LR) Nawet są 82 tysięcy w plecy (55 obniżki + 27 dotacja). Tak miało być w moim przypadku do wczoraj :)
 

danielm

Pionier e-mobilności
Tak wyglądał plac przy fabryce w GF Szanghaju dzień przed obniżką w Europie i Ameryce Północnej tj. 12.01.2023r. - kilka tysięcy wyprodukowanych aut.
Zachodzi więc pytanie czy to modele nie sprzedane w ubiegłym roku więc chyba powoli zaczyna sie wyjaśniać powody masowej obniżki cen aut na początku tego roku czy już zdążyli tyle wyprodukować w tym roku ?

View attachment 8397

View attachment 8398
W
ale zdajesz sobie z tego sprawę że kilka tys aut to jest jeden dzień produkcji i tak wyglada każdy dzień na tym placu? zwłaszcza jeśli są produkowane na konkretny rynek, na przykład europejski i czekają na jakiś transport na statek
 

pluto

Pionier e-mobilności
A jesteś na 100 % pewny że wszystkie to z nowej produkcji ?
 

danielm

Pionier e-mobilności
A tak lekko humorystycznie ;), to trzech właścicieli nowych Tesli może się (jak nigdy) chyba cieszyć z tego wypadku, który miał miejsce niedaleko mnie parę dni temu:

dlaczego mieliby się cieszyć?
 
Top