cooler

Pionier e-mobilności
Może i przepłaciłem 30k za swoją ale za to jest bez czujników:ROFLMAO: Polecam bo naprawde ża każdym razem jak wsiadam to czuje że żyje. I zawieszenie jest bardzo spoko nowym Performance
A pytałeś się w Tesli czy da się dołożyć czujniki? Może to jest temat wart zastanowienia. Soft jest ten sam, dołożenie hardware, który jak mnie ktoś uświadomił to ok 140usd (na tyle w Munro wyliczyli oszczędności) plus robocizna żeby to podłączyć (a konektory i wiązki są pewnie standardowe) i jazda!
Jakbym miał auto bez czujników to na pewno bym się pochylił nad tematem.
 
Last edited:

Bronek

Pionier e-mobilności
Zawsze będzie coś nowego i tak do usr... śmierci. Z doświadczenia wiem, że praktycznie nie mialo to do tej pory dla mnie znaczenia. Tesla w przeciwienstwie do innych marek z tradycyjnym sposobem modernizacji stara sie to łagodzić aktualizacjami i nawet czasem coś doda, a zmiany są na tyle dyskretne w czasieze nie starzeje sie tak jak inni.
Czasem optymalizacja jest nieodwracalna jak te oslawione czujniki.. Dla nie to margines dla wielu tragedia. No ale? Kazdy ma inaczej. Ja bym wstawił kamerkę tym ekranem i to kilka grzybów w barszczu i prawie po sprawie. Czujnikom nie wierzę z zasady ale to mily dodatek.
 

Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
Mnie teraz bawią ludzie, co powystawiali ogłoszenia swoich używek za ceny z przed obniżki i bez dofinansowania nagle szukają frajera na swoje auto, myślą że za tę kasę kupia sobie nową😁😁😁😁😁😁 Tesle
 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Mnie teraz bawią ludzie, co powystawiali ogłoszenia swoich używek za ceny z przed obniżki i bez dofinansowania nagle szukają frajera na swoje auto, myślą że za tę kasę kupia sobie nową😁😁😁😁😁😁 Tesle
Nie można tak mówić. Podstawą handlu jest maksymalizacja zysków. Po prostu teraz opuszczą aby teraz sprzedać albo poczekają jak ceny wzrosną. ICH SPRAWA.!
 

Teslowychopak

Posiadacz elektryka
Mnie teraz bawią ludzie, co powystawiali ogłoszenia swoich używek za ceny z przed obniżki i bez dofinansowania nagle szukają frajera na swoje auto, myślą że za tę kasę kupia sobie nową😁😁😁😁😁😁 Tesle
Typowe myślenie polaczka cebulaczka
 

Michal

Moderator

Michal

Moderator
O czym ta rozmowa z nabijaniem się... Dla mnie to ryba, bo jak teraz sprzedam TM3LR za 200k, tak jak planowałem przy kupnie, ale kupię nowy TMYLR za 250k, to wyjdzie na to samo co jak bym sprzedał za 240k, a za nowy musiał dać 290k...
 

viallos

Pionier e-mobilności
Dokładnie... ludzie naprawdę mają problem z podstawową arytmetyką.

Ja odebrałem raptem 4 miesiące temu ale z ceną z 21r. z dopłatami. @Robur82 powinienem się cieszyć czy płakać :unsure:. Powiem tak ... nie ma to znaczenia. Nawet jak bym kupił po wyższej cenie to każdy miesiąc zwłoki to w moim przypadku około 2k oszczędności na paliwo. W przeciągu 3 letniej eksploatacji to nie opłaca się czekać. Jeżeli ktoś kupił i od razu po kilku miesiącach chce sprzedać bo zobaczył że ceny poszły do gory może być problem ... ale dla mnie to wtedy taka gra jak na giełdzie ... może zyskasz może stracisz. Chyba w najgorszej sytuacji są ci którzy kupili samochód który teraz wpadł pod dotację... im szczerze współczuję.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Można też podejść do tematu tak, że to wcale nie jest żadna obniżka, tylko rynek wraca do w miarę normalnej sytuacji (bo nienormalne było, że używany samochód kosztował tyle samo co nowy). Bańka pękła i jest to poprostu powrót do cen które były w 2020 czy 2021 (nie wiem, nie śledzę cen Tesli).

Oczywiście będą tacy co trochę stracą, szczególnie Ci co handlują używanymi Teslami, ale takie jest życie...

 
Top