Jak ładować baterię LFP?

Pabloss

Posiadacz elektryka
mam jeszcze pytanie uzupełniające czyli ustawić w aplikacji - zakładka zaplanuj / wyjazd np. 6:00 i musi być zaznaczone przygotowanie ? wtedy rozpocznie ładowania o takiej godzinie aby o 6:00 mieć naładowaną baterię do zadanej pojemności np. 80%
 

Michal

Moderator
Przygotowanie uruchamia klimę / podgrzewanie foteli / kierownicy przed podana godziną. Ładowanie tego nie wymaga.
 

Piti

Zadomawiam się
mam jeszcze pytanie uzupełniające czyli ustawić w aplikacji - zakładka zaplanuj / wyjazd np. 6:00 i musi być zaznaczone przygotowanie ? wtedy rozpocznie ładowania o takiej godzinie aby o 6:00 mieć naładowaną baterię do zadanej pojemności np. 80%
Zauważyłem ze jak ustawiam przygotowanie na 15:00, to włącza się chyba PC o 14:00 i grzeje do 14:30. Pół godziny stoi i stygnie…
Potem włącza się ogrzewanie kabiny, szyb, siedzeń i kierownicy.
Temp zewn - 3-4 stopnia
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Chyba jednak czegoś nie rozumiem albo popełniam błąd. Na telefonie w aplikacji ustawiłem wyjazd o 5:45. Teraz przyjechałem do domu, podłączyłem kabel i ... rozpoczęło się ładowanie. Myślałem że zacznie późno w nocy aby na 5:45 zdążyć a nie od razu.
 

Michal

Moderator
daj screeny ustawień z zakładki zaplanuj - zakładka wyjazd i zakładka ładowanie
 

Michal

Moderator
Ja mam ładowanie energii poza szczytem i tam ustawione cały tydzień i czas końca ładowania poza godz. szczyt. 07:00 i u mnie startuje w nocy i kończy ~6:30
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
@Pabloss Zaznacz Ładowanie poza szczytem i tam masz godzine o której ma skończyć ładować
To sie odznaczy jak zaznaczysz Włacz planowane ładownie w tym ustawiasz o której ma zacząć ładować
Tylko jedna z tych opcji może być właczona
 
Top