Jak ładować baterię LFP?

Michal

Moderator
no właśnie ciekaw jestem czy uda się zbliżyć do 550 km.
Nie uda się, to co jest pokazywane w aucie nie ma nic wspólnego z wynikiem WLTP.
 

Michal

Moderator
Last edited:

Pabloss

Posiadacz elektryka
no tak a myślałem że te 520 - 530 to będzie no cóż ... i tak jestem mega zadowolony z auta. Poczekamy do lata. Na razie mam za sobą chyba 6 lub 7 ładowań :)
 

Michal

Moderator
To co widzisz na wskaźniku i tak nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość, chyba że jedziesz idealnie w idealnych warunkach.
Włącz sobie pokazywanie procentów i nie patrz na te kilometry ;)
 
Last edited:

DużyŁoś

Fachowiec
To co widzisz na wskaźniku i tak nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość, chyba że jedziesz idealnie w idealnych warunkach.
Włącz sobie pokazywanie procentów i nie patrz na te kilometry ;)
ee to działa - sprawdziłem ostatnio - miałem pokonać 80km i navi pokazywała mi, że zakończę na 3%, wyłączyłem ogrzewanie, zostało tylko radio (qrde też mogłem wyłączyć:LOL:) i 90-95 km/h to na koniec jak dojechałem pokazywało 10% :D
 

Michal

Moderator
ee to działa - sprawdziłem ostatnio - miałem pokonać 80km i navi pokazywała mi, że zakończę na 3%, wyłączyłem ogrzewanie, zostało tylko radio (qrde też mogłem wyłączyć:LOL:) i 90-95 km/h to na koniec jak dojechałem pokazywało 10% :D
Nie rozumiem... pisaliśmy tutaj o tym co jest pokazywane przy ikonce baterii - możesz tam przełączać pomiędzy % i jakąś wartością w kilometrach. Chodzi mi o to, że te kilometry mają bardzo mało wspólnego z faktycznie możliwym do uzyskania przebiegiem, chyba że jeździsz bardzo spokojnie po pustych drogach podmiejskich.
Sama predykcja zużycia energii działa naprawdę nieźle.
 

DużyŁoś

Fachowiec
Tak jest jak piszesz - właśnie o tym mówię - te kilometry się zgodzą o ile jedziesz po równej drodze, prędkość 90km/h, wyłączona klima,ogrzewania, pewnie nawet radio i bez tempomatu aby nie musiał analizować sytuacji i najlepiej za tirem w tunelu :), to co się pokazuje to takie jak w samochodach spalinowych zużycie na 100km czyli np w 1.9 tdi 4,5 l/100
aaa i kierowca 65 kg
:D

Wyliczane zużycie działa dobrze jak masz cały czas warunki na trasie w miarę podobne, np w moim przypadku wyjeżdżam z Białegostoku i mam -6 stopni a w Warszawie mam np +2 to po drodze pozostałości % rosną :)
 

Michal

Moderator
Wyliczane zużycie działa dobrze jak masz cały czas warunki na trasie w miarę podobne, np w moim przypadku wyjeżdżam z Białegostoku i mam -6 stopni a w Warszawie mam np +2 to po drodze pozostałości % rosną :)
Teoretycznie od niedawna Tesla bierze pod uwagę prognozę pogody, więc powinna uwzględniać takie zmiany w trasie. To jest jednak bardzo ciężki temat, bo wystarczy, że jeździsz trochę dynamiczniej i wszystko się rozjeżdża.
 
Top