Jak sprzedać używanego elektryka?

Ynek

Zadomawiam się
Nie ma ruchu w interesie. Mam kilka oznaczonych ofert na otomoto, które cały czas wiszą. Tylko cena się zmienia. Raz w górę raz w dół. Są fajne oferty Niro 64 kWh w wersjach XL i L poniżej 90 tys. zł. A teraz właśnie wskoczyła oferta nowego Nissana Leafa za 109 tys. zł minus dotacja.

Ja szukam następcy Qashqaia, którym jeździ teraz moja żona. Samochód głównie do pracy. Raz na jakiś czas trasa 230 km w obie strony. Czasami musi zabrać na pokład 5 osób. 2 dorosłych 3 dzieci. Na dłuższe trasy mam inne auto.

Moja przygoda z elektrykami zaczęła się od zapisania się na Citroena e-c3 :) później przeglądałem Leafy na otomoto, dłuższa przerwa, i teraz Niro. Ale ten Soul kolegi Ev3 kusi :)
Zaglądałeś do Soula? Jak chodzi o wożenie dzieci to ma całkiem sporo miejsca z tyłu. Mając 2 foteliki na środku zostaje przestrzeń porównywalna do Passata B8. Ogólnie ilość miejsca na tylnej kanapie w każdym kierunku lepsza niż w Seacie Ateca, z którą mogłem porównać.
Oglądałem nowe Niro w salonie jak odbierałem Soula i także nie sprawiał wrażenia takiej przestrzeni na tylnej kanapie jak w Soulu.
Także pod tym kątem z pewnością polecam Soula.
 

Filonski80

Zadomawiam się
Zaglądałeś do Soula? Jak chodzi o wożenie dzieci to ma całkiem sporo miejsca z tyłu. Mając 2 foteliki na środku zostaje przestrzeń porównywalna do Passata B8. Ogólnie ilość miejsca na tylnej kanapie w każdym kierunku lepsza niż w Seacie Ateca, z którą mogłem porównać.
Oglądałem nowe Niro w salonie jak odbierałem Soula i także nie sprawiał wrażenia takiej przestrzeni na tylnej kanapie jak w Soulu.
Także pod tym kątem z pewnością polecam Soula.
Dzięki za opinię Ynek. To dobra wiadomość, że auto jest przestronne.
Nie zaglądałem ani do Soula, ani do Niro. Ale w najbliższym czasie zamierzam porównać oba samochody.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Dzięki za opinię Ynek. To dobra wiadomość, że auto jest przestronne.
Nie zaglądałem ani do Soula, ani do Niro. Ale w najbliższym czasie zamierzam porównać oba samochody.
Przesiadałem się do Soula z C-HR, wcześniej z Zoe i Kony.
Soul bije użytecznością i wielkością na głowę wszystkie z w/w.

W środku to pełnoprawny kompakt.
Na zewnątrz gabaryty klasy B-crossover - do miasta to duża zaleta.

Od Niro nie jest wiele mniejszy, główna różnica to bagażnik.
Ale ten i tak w soulu jest zadziwiająco pojemny, z racji pudełkowatego kształtu wchodzą bez problemu dwie duże lotnicze walizki (bo mieszczą się w pionie) i jeszcze inne rzeczy.
Nawet w większych autach, ale ze ściętym tyłem i przez to płaskim bagażnikiem, nie było to takie proste.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Jak kusi to brać :)
I to lepiej szybko, bo jak Hyundai pozbędzie się zapasów magazynowych, to może nie być na co soula zmienić.
Więc oferta się może zdezaktualizować.

Zwłaszcza że Kia ev3 właśnie wyleciała z mojej krótkiej listy, przez prześwit.
 

cojestdoktorku

Posiadacz elektryka
Pierwsze cyfrowe zegary? Lagonda, 1980 rok. 44 lata temu. Więc tak, wstawiali je do samochodów od daaaaawna.
No to pierwszy HUD. A zgadnij kiedy. Podpowiem: poszukaj przed 1990 rokiem.
No ale w ilu samochodach tego HUD-a próbowano i w ilu tych cyfrowych zegarów? Przeciez pisałem ze wyjatki sie oczywiscie zdarzały, jednak 95-99% było standardowo.
Teraz nie ma standardów, wyjątek to ewentualnie prędkosciomierz na kierownicy, wszlekie inne kombinacje to standard bo juz nie ma żadnych wzorców ergonomii, wszystkie pomysły dozwolone, nawet jeśli niebezpieczne.
 
Last edited:

cojestdoktorku

Posiadacz elektryka
Nie pomyliłem się zatem - dowodowość z dupy na tzw chłopski rozum podparte silnym argumentem ewolucji człowieka… czy pewien starszy polityk nie potrafi wyjaśnić tak dowolnego problemu? :)
Jak myslisz, czemu kobiety lepiej widza kolory, a czemu faceci maja lepsza koordynację oko - mózg?
Ludzie lubią się smiac z czegoś czego nie rozumieją :)
 

daniel

Señor Meme Officer
Leasingodawcy zaczynają odczuwać problemy z brakiem popytu na używane elektryki, a co za tym idzie ogromną utratą wartości:

Media kiedyś:
Elektryki są za drogie, to zabawki dla bogatych.
Media dzisiaj:

1728889608094.png
 
Top