Jak tam Wasze wnioski (firmowe, bez leasingu)?

boa

Zadomawiam się
To się jeszcze okaże

To się jeszcze okaże :p
:p:p:p:p:p
Niech żyją wszystkie, bo równie dobrze z taka instytucja B może się okazać, ze w żadnym wątku nie będzie ruchu :(( ale myślmy pozytywnie. Przecież akcept wniosku moglby robic leasing i wynajem od ręki w imieniu B, a osoby indywidualne B sam w pare godzin. Tam nie ma przecież tak właściwie co sprawdzać poza tym, żeby ktoś nie wziął pięciu dopłat na ten sam samochod ;)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
W PL to wszystko jak zwykle trzeba skomplikować i samemu jakieś wnioski wypełniać, pani Jadzia albo pan Romek (nie mam nic do Jadź czy Romków ;)) ma pracę aby to zatwierdzić i jeszcze jakąś naklejkę każą naklejać... :sick:
W UK grant na samochód EV (czy to kupowany za gotówkę, czy na kredyt czy w leasingu) jest automatycznie odejmowany od ceny zakupu u dealera (i cena w konfiguratorze na stronie WWW danej marki już to uwzględnia) więc klient nie robi nic w tym zakresie. To samo jest z grantem na ładowarkę, wszystko ogarnia instalator.
 

boa

Zadomawiam się
W PL to wszystko jak zwykle trzeba skomplikować i samemu jakieś wnioski wypełniać, pani Jadzia albo pan Romek (nie mam nic do Jadź czy Romków ;)) ma pracę aby to zatwierdzić i jeszcze jakąś naklejkę każą naklejać... :sick:
W UK grant na samochód EV (czy to kupowany za gotówkę, czy na kredyt czy w leasingu) jest automatycznie odejmowany od ceny zakupu u dealera (i cena w konfiguratorze na stronie WWW danej marki już to uwzględnia) więc klient nie robi nic w tym zakresie. To samo jest z grantem na ładowarkę, wszystko ogarnia instalator.
No właśnie o tym mówię - można? Można! Państwo dla obywateli czy odwrotnie? To jest niestety mindset…
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
W UK grant na samochód EV (czy to kupowany za gotówkę, czy na kredyt czy w leasingu) jest automatycznie odejmowany od ceny zakupu u dealera (i cena w konfiguratorze na stronie WWW danej marki już to uwzględnia) więc klient nie robi nic w tym zakresie. To samo jest z grantem na ładowarkę, wszystko ogarnia instalator.
Ej, no ale jak to, przecież mógłbyś chcieć kupić na przykład DWA elektryczne auta! I jak to tak, przecież to NIESPRAWIEDLIWE :-D
 

boa

Zadomawiam się
Na firmę możesz nawet 100 ;) dla mnie OK, ze mogą być jakieś limity, ale niech to idzie prosto i sprawnie, a tu skomplikowali najprostsza rzecz. Kolega super pokazał jak jest w UK - to jest normalne działanie. Mnie natomiast chodziło o wzięcie ilus dotacji na jeden samochod, na ten sam samochod, czyli ze ktoś składa 5 wnioskow po 27k na ten sam egzemplarz Leafa i ma go za darmo ;))) ale to nie jest hi-tech, żeby nie dopuścić do takich rzeczy
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Idea jest taka, że grant jest na samochód, a nie na firmę czy obywatela. Więc nie ma znaczenia czy Kowalski chce prywatnie 3 samochody EV do domu czy jego firma bierze ich 100. Po co komplikować coś co jest proste...
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Taaa... chyba u Was :p

Za gov.pl
Aby uzyskać refundację, wystarczy przedstawić fakturę zakupu i przejść kilka prostych kroków w formularzu online.
Jak sądzę ta faktura jest na produkt jakim jest samochód EV, bo produktem raczej nie jest Kowalski czy firma. No ale ja na Planecie PL nie mieszkam więc mogę się mylić...
 
Top