Jak tam Wasze wnioski (firmowe, bez leasingu)?

electricar

Zadomawiam się
Wniosek wypełniony w 30 min. Infolinia pomogła w 10 min go sprawdzić i uzupełnić kwoty 50 % vat. Faktycznie myślałem że będzie milion dokumentów a większość to zgody, oświadczenia. Najlepsze jest oświadczenie że składając wniosek osobiście trzeba oświadczyć że nikogo się nie upoważnia do jego zlozenia. Skoro sam go podpisuje to chyba logiczne że nikt inny go nie składa.
 

Jareczek

Nowy na Forum
Dzień dobry wszystkim,

Od początku roku jestem posiadaczem elektrycznego skuterka i szczerze mówiąc to nie wiem czy aplikowanie o dofinansowanie warte było tych 3 450 zł, o które wnioskuje... Proces składania wniosku to jakiś koszmar, ale po 10 miesiącach dobrnąłem do etapu podpisu kwalifikowanego. Od kiedy zobaczyłem, że muszę za ten podpis jeszcze wyłożyć około 300 zł to kolejny raz zwątpiłem w sens tego przedsięwzięcia...

Przepraszam, musiałem się wyżalić, mam wrażenie, że mnie zrozumiecie :)

Szybkie pytanie: czy jest opcja podpisania bez czytnika, kart itp (np podpis InfoCert od Autenti)? Jeżeli nie to co jest najprostsze i najtańsze? Nie przewiduje, że przyda mi się to w najbliższym czasie więc chodzi mi o bezproblemowe podpisanie wyłącznie tego wniosku ( MAC/Ubuntu, od biedy i Windowsa wyczaruje)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

KrzysztofFly

Moderator
Nie mogę podpisać profilem zaufanym, jedynie podpis kwalifikowany - takie dostałem instrukcje w mailu.
Jeśli na firmę to na 100% tylko kwalifikowany, jeśli zakup prywatny, to jeśli się nie mylę, to wystarczał profilem zaufanym.
W razie czego możesz kupić, podpis kwalifikowany jednorazowy i nim podpisać pdf z umową.
 

wiktor

Posiadacz elektryka
Czyli jeżeli będę kupował na FV na jednoosobowa działalność to będę musiał mieć podpis kwalifikowany ?
 

wiktor

Posiadacz elektryka

KrzysztofFly

Moderator
takie coś?
Tak, z tym, że kwalifikowanym podpisujesz dopiero umowę dofinansowania. Wniosek możesz podpisać profilem zaufanym.
 

Jareczek

Nowy na Forum
A w jaki sposób mam uzyskać umowę w formacie PDF, bo rozumiem, ze taki plik potrzebuje, żeby podpisać tym jednorazowym podpisem?

Po wciśnięciu przycisku

1696952847045.png

otwiera się okno, po którym przenosi mnie do aplikacji (zainstalowałem Szafir SDK) i tam z tego co widzę muszę mieć czytnik..
1696952833066.png
EDIT: Przyciskiem drukuj uzyskałem Umowę w PDF. Jak ją "wgrać" do generatora wniosków po podpisaniu ją jednorazowym podpisem kwalifikowanym ?
 
Top