Jak tam Wasze wnioski?

solik

Pionier e-mobilności
Za szybą chyba odpada.
mam draft umowy na wynajem z dotacja i ostatni punkt:

SbNrNrv.png
 

marmlo

Zadomawiam się
widoczność na tylnej szybie w modelu 3 może być kwestionowana. przy tym skosie raczej słabo to będzie widać. nie zaryzykuje.
 

waydi

Nowy na Forum
Kto z Was składał wniosek przez PSA Finance?
Ja odbierałem Peugeot e2008 28 grudnia. Poszliśmy poniższą procedurą (odbiór auta a potem aneks):

Jeśli wnioski i umowy mają być uruchomione w tym roku to została uzgodniony poniższy sposób działania:
Dealer przesyła do nas wniosek o finansowanie wraz z wnioskiem o dotację podpisaną przez klienta

  1. Akceptacja wydaje zgodę na finansowanie (oczywiście po sprawdzeniu klienta)
  2. Handlowiec podpisuje z klientem umowę o finansowanie, rejestruje samochód, ubezpiecza go i przesyła komplet dokumentów (ale bez aneksu do umowy o dofinansowanie) do nas
  3. Do końca roku następuje uruchomienie umów i rozpoczyna się okres finansowania
  4. W momencie uzgodnienia z BOŚ wzoru aneksu do umowy o finansowanie z klientem oraz wzoru weksla klient podpisuje te dokumenty i dokonywana jest cesja ubezpieczenia na kwotę dofinansowania z AC
  5. Komplet dokumentów o dofinansowanie trafia do BOŚ za naszym pośrednictwem i rozpoczyna się procedura uzyskania (lub nie) dofinansowania z BOŚ.
  6. Po zgodzie na dofinansowanie następuje rozliczenie z klientem kwoty dofinansowania
W ciągu 20 dni miałem otrzymać decyzję w sprawie ale nadal cisza. Tzn. Wczoraj pracownik dealera zajmujący się finansowaniem po moim kolejnym ponagleniu napisał:
dostałam wczoraj odpowiedz, do wniosku. Mamy jakieś uwagi, muszę się z nimi zapoznać dziś Panu odpiszę co musimy zrobić jeszcze.

Oczywiście Pani nie dała znać. Czy to ogólny zator w PSA F czy ta kobieta jest aż tak nierozgarnięta?
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Możesz czuć się wybrańcem że chcą aneksować. Poważnie.
Jeszcze wiele przed Tobą.
Wszystkie instytucje dopiero się tego bałaganu uczą.
Poczytaj sąsiednie wątki.
 

Jacek Ornacki

Nowy na Forum
Ja już się ucieszyłem, że mam pismo z banku, że akceptują drugiego cesjonariusza. Teraz tylko wystarczy wysłać do ubezpieczyciela i gotowe. I nagle okazuje się, że czekałem prawie dwa tygodnie na pismo z błędem. Zamiast zgody na cesję na rzecz NFOŚiGW udzielili zgody na BOŚ. I znów czekanie na kolejne pismo od nich a czas leci. Masakra jakaś.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Ja już się ucieszyłem, że mam pismo z banku, że akceptują drugiego cesjonariusza. Teraz tylko wystarczy wysłać do ubezpieczyciela i gotowe. I nagle okazuje się, że czekałem prawie dwa tygodnie na pismo z błędem. Zamiast zgody na cesję na rzecz NFOŚiGW udzielili zgody na BOŚ. I znów czekanie na kolejne pismo od nich a czas leci. Masakra jakaś.
Krócej naklejkę będziesz na aucie woził ;)
Znalazłeś bank który jest na tyle elastyczny ?
Podziel się jaki bo dla wielu może to być pomoce.
 

solik

Pionier e-mobilności
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) mówi, że dotacje z budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego są wolne od podatku. To samo dotyczy środków unijnych. Od 2019 roku do ustawy dopisano też jednoznaczny przepis, że dotacje z NFOŚiGW i funduszy wojewódzkich również korzystają ze zwolnienia. Ta nowelizacja usunęła wątpliwości dotyczące programu „Mój prąd”, choć również „Mój elektryk” jest obsługiwany przez Fundusz. Krótko mówiąc: dotacje z obu programów (i wszystkich innych rządowych, samorządowych i unijnych) nie są opodatkowane.
 
Top