Jak tam Wasze wnioski?

Wprost1986

Nowy na Forum
Wniosek nr 2188/2022 (numer techniczny: 769196) z dnia 2022-08-20 został zweryfikowany pod względem merytorycznym i księgowym pozytywnie. Został wpisany na listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania nr ME1/L/040, która została przekazana do Zarządu NFOŚiGW w celu jej zatwierdzenia. Po jej zatwierdzeniu otrzymasz informację o przyznaniu dotacji w programie priorytetowym Mój elektryk.


A po tej informacji ile jeszcze musieliscie czekać:)?
 

Michal

Moderator
U mnie (PKOleasing, umowa z grudnia 2020 - mój wniosek robiony pilotażowo jako pierwszy z leasingów z przed kwietnia 2021 od kiedy do tej pory obsługiwali dofinansowania):
  • [Dzień -2] Rozpoczynam wypełnianie wniosku - jest sprawdzany przez leasing i odsyłają mi poprawki czepiając się wszystkiego.
  • [Dzień 0] Poprawny wniosek złożony w leasingu 7.07
  • [Dzień 13] Na pewno 20.07 nawet oni nie mieli jeszcze informacji, bo pytałem i napisali, że jeszcze nic nie dostali. Nie miałem informacji od NFOŚiGW o zweryfikowaniu wniosku - pewnie dostał ją leasing i nie podzielił się.
  • [Dzień 31] 07.08 napisałem do NFOŚiGW i uzyskałem informację:
    Wnioskodawca o podanym numerze NIK znajduje się na liście przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania zrealizowanej przez NFOŚiGW. Środki zostały przekazane do Banku Ochrony Środowiska S.A.
    Prosimy o kontakt z BOŚ Bankiem w celu ustalenia dalszych kroków.
  • [Dzień 33] 09.08 dostałem potwierdzenie z leasingu, że jest decyzja i czekają na umowę z BOŚ.
  • [Dzień 35] 11.08 jeszcze kompletują dokumenty ale mój opiekun idzie na urlop i podpisanie załatwimy po jego powrocie.
  • [Dzień 56] Niestety nadal nie mam jeszcze podpisanej umowy z Leasingiem - właśnie mu się przypomniałem.
 

wit

Nowy na Forum
Wniosek nr 2188/2022 (numer techniczny: 769196) z dnia 2022-08-20 został zweryfikowany pod względem merytorycznym i księgowym pozytywnie. Został wpisany na listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania nr ME1/L/040, która została przekazana do Zarządu NFOŚiGW w celu jej zatwierdzenia. Po jej zatwierdzeniu otrzymasz informację o przyznaniu dotacji w programie priorytetowym Mój elektryk.


A po tej informacji ile jeszcze musieliscie czekać:)
2 tygodnie
 

RadekS

Nowy na Forum
Heh
Właśnie dostałem info z VWFS że mam do podpisania umowę na dofinansowanie - w leasingu konsumenckim:))
Wniosek złożony 6 tygodni temu
Yay!
2 tygodnie
Cześć, mój wniosek o numerze 2138/2022 wisi zarejestrowany i przyjęty w funduszu od 30-go lipca 2022. Różnica polega na tym, że ja skłądałem osobiście a nie przez leasing. Zaczęło mnie irytować, bo wartość złotówki od lipca to przynajmniej -10%. Żałosne jest to państwo i jego funkcjonariusze... ale czekam, jak pani na infolinii kazała..., bo na maila to nawet nikt nie raczył odpowiedzieć. Może jakieś sugestie, co zrobić, żeby przyspieszyć? Będę wdzięczny...
 

pluto

Pionier e-mobilności
Ja za 2 tygodnie kończę trwałość przedsięwzięcia.
Zostaje tylko rozliczenie się z umową tj. wpis stanu drogomierza do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców na ostatni dzień okresu trwałości zakupionego Pojazdu oraz przesłanie oświadczenia. :)
 

Cav

Pionier e-mobilności
Cześć, mój wniosek o numerze 2138/2022 wisi zarejestrowany i przyjęty w funduszu od 30-go lipca 2022. Różnica polega na tym, że ja skłądałem osobiście a nie przez leasing.
Wniosek na firmę czy prywatny?
Bo ja na firmę czekam już ponad 14 miesięcy i dopiero ostatnio temat przyspieszył.....
 

Hainer

Zadomawiam się
Cześć, mój wniosek o numerze 2138/2022 wisi zarejestrowany i przyjęty w funduszu od 30-go lipca 2022. Różnica polega na tym, że ja skłądałem osobiście a nie przez leasing. Zaczęło mnie irytować, bo wartość złotówki od lipca to przynajmniej -10%. Żałosne jest to państwo i jego funkcjonariusze... ale czekam, jak pani na infolinii kazała..., bo na maila to nawet nikt nie raczył odpowiedzieć. Może jakieś sugestie, co zrobić, żeby przyspieszyć? Będę wdzięczny...
Napisz na nich skargę do organu nadzorującego czyli Ministerstwa Środowiska. U mnie to pomogło. Po miesiącu od napisania skargi mam pieniądze na koncie.
 

Hainer

Zadomawiam się
Wniosek nr 2188/2022 (numer techniczny: 769196) z dnia 2022-08-20 został zweryfikowany pod względem merytorycznym i księgowym pozytywnie. Został wpisany na listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania nr ME1/L/040, która została przekazana do Zarządu NFOŚiGW w celu jej zatwierdzenia. Po jej zatwierdzeniu otrzymasz informację o przyznaniu dotacji w programie priorytetowym Mój elektryk.


A po tej informacji ile jeszcze musieliscie czekać:)?
Około 4 miesiące
 
Top