Jak to/tamto działa, porady użytkowników

Cav

Pionier e-mobilności
Da się ustawić automatyczne zamykanie drzwi po opuszczeniu samochodu? wszystkie auta jakie miałem do tej pory z keyless robiły to, a tu lipa. Efekt jest taki że często o tym zapominam i zostawiam otwarty samochód na parkingu.
Aplikacja powinna Cię o tym powiadomić.
I możesz z niej zamknąć auto.
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Mam kolejne pytanie. Nie znalazłem w opcjach w aucie, nie znalazłem w instrukcji, obawiam się że nie ma takiej opcji ale potwierdźcie proszę:
Da się ustawić automatyczne zamykanie drzwi po opuszczeniu samochodu? wszystkie auta jakie miałem do tej pory z keyless robiły to, a tu lipa. Efekt jest taki że często o tym zapominam i zostawiam otwarty samochód na parkingu. Pewnie się przyzwyczaję ale przecież to prosta funkcja która nic by nie kosztowała.
W instrukcji nic na ten temat nie ma. Tak jak powiedziano wyżej - aplikacja przypomina o niezaryglowanych drzwiach a jeśli masz ustawione składanie lusterek to widać na pierwszy rzut oka czy samochód jest zamknięty.
 

Tompor

Fachowiec
Też nie znalazłem takiej opcji. Powiadamia aplikacja o nie zaryglowanych drzwiach. Jest to czasem denerwujące, bo samochodu w garażu w domu nie zamykam. Na szczęście robi to jeden raz.
Czy nikt nie wie jak wygląda aktualizacja navi, firmware, czy muszę sam inicjować, czy OTE ?
 

Tompor

Fachowiec
Zastanawia mnie jeszcze czy nawigacja działa jak planer podróży. Tzn. jeżeli wyznaczę trasę poza zasięgim, to czy dostanę propozycje punktów ładowania na trasie i czy czas podróży uwzględni czasy ładowania?
 

Cav

Pionier e-mobilności
Pewnie nie.
Ale dowiesz się że cel poza zasięgiem i zaproponuje wyszukanie stacji po drodze.
 

Tompor

Fachowiec
Nie jestem z tych co czytają instrukcje od A do Z. Może gdzieś jest, ale przytrzymanie przycisku tempomatu powoduje wprowadzenie ogranicznika prędkości. Niezależnie od wciśnięcia "gazu" nie przekroczymy zadanej prędkości. Oczywiście depnięcie na maxa pozwala przekroczyć zadaną prędkość.
 

kiki111

Fachowiec
Takie pytanie zanim zacznę studiować instrukcję od nowa. Włączałem sobie podgląd bieżącego zużycia energii (ogrzewanie, jazda, podgrzewanie baterii itd.) w menu EV klikając na górne menu i którąś z tamtych opcji albo jeśli dobrze pamiętam też na samochodzik na grafice. Teraz nie widzę takiej opcji, albo inaczej po kliknięciu w nią lub na samochodzik wyskakuje mi ustawienie limitów ładowania DC i AC. Jak włączyć te statystyki zużycia?
 

Tompor

Fachowiec
EV->samochodzik i mamy menu po lewej stronie: 1 stan baterii, 2. zużycie, 3. statystyki. Można też chyba EV-> górne menu. Ukryj dzielenie ekranu, bo to czasami ogranicza opcje.
 
Top