Jakie macie wrażenia po przejechaniu się samochodem na wungiel?

AntoniFerdynand

Posiadacz elektryka
Heh, a ze mnie się na forum śmieją że w trasy zdecydowanie wolę swoją Toyotę Sienne. Może i ma tylko 7s z kawałkiem do 100km/h, ale to dlatego że jest ciężka na tył i FWD, za to 297KM z V6 3.5L w trasie to wystarcza do wyprzedzania większości aut. Oczywiście automat więc nie widzę dużej różnicy pomiędzy Teslą M3 AWD a Sienną w codziennej eksploatacji.
I również wyprzedzam większość elektryków na trasie smutnie sunących powoli z nadzieją że może dojadą do następnej ładowarki na 5-te ładowanie w trasie do Włoch.
Jeszcze długo żaden BEV mi jej nie zastąpi na wypady w Europę, bo wg moich wyliczeń TM3 powinna mieć baterię 172kWh aby dać podobny komfort podróżowania.
kiedy TM3 miałem w serwisie to przez miesiąc miałem zastępczą Tojotę Camry w hybrydzie i to był dramat kwadratowy. Auto z ultra dziwnym i nieprzystepnym napedem - całkowicie nieakceptowalna reakcja na gaz. Wnętrze anachroniczne do bólu. Wyświetlacz centralny z grafiką z atari xe. Opuszczanie okien jak w pierszych latach kiedy opcjonalnie można było zamówic zamiast korbek. Jedyne co dobrego można powiedzieć o tym aucie to spalanie - jak na taką loche to po mieście wychodziło 5,5L/100km wg wyświetlacza i rzeczywiście chyba było mało.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Nie ma co się skupiać nad ładowaniem, zasięgiem i długimi dystansami bo ten temat już był 100x

Ja mam wstręt jak się okaże że muszę gdzieś jechać spalinowym choc wsiadając do ICE mam podobne odczucie dzikości jak przy przesiadce z X do Y. Po prostu inny samochód, inaczej się obsługuje, sufit przytłacza. Tylko w Y to odczucie szybko mija a w spalinowym wzmacnia się gdy ruszymy. Jazda jest nieprzyjemna dopóki nie wyjedzie się na autostradę. Po chwili jazdy autostradą już wszystko jest ok bo różnice znikają i zdążę już się oswoić z innym autem i wtedy spalinowy zaczyna nawet przynosić zadowolenie bo można sobie jechać prawie beztrosko i nie patrzy się na % baterii i nie myśli o tym gdzie będziemy się ładować. Ale po zjechaniu z autostrady przypominamy sobie znów dlaczego jednak ICE jest takie słabe i wstręt wraca
 

KrzysztofFly

Moderator
wlasnie jade flixbusem - ci sie w tancu nie p****ą :D - pod poznaniem byla wymiana przednich opon na parkingu a do warszawy dojedziemy z 15 minutowym opoznieniem :D
Heheh, pomimo zmian opon? Nieźle! To busik czy pełnowymiarowy autobus? No i dlaczego nie swoim autem?
No właśnie @p0li, czemu nie Smartem #1? Ja po cichu liczyłem, że będzie okazja zobaczyć go w PL na żywo, o ile się w moje strony wybierasz ;)
 

p0li

Pionier e-mobilności
Heheh, pomimo zmian opon? Nieźle! To busik czy pełnowymiarowy autobus? No i dlaczego nie swoim autem?
normalny, pelnowymiarowy, rejsowy bus
1728464027101.png


a jade wlasnie po 2,5 roku stania u mechanika, mojego rodzinnego vana odebrac - wiec flixbus byl najlepsza opcja

oo - tego:

1728464179572.png
 

p0li

Pionier e-mobilności
I co, będzie skrzynia działać? ;-)
skrzynia dziala ale dzis krzyzak walu sie rozsypal - calkiem nowy po wymianie - na szczescie 10km od warsztatu - czekam jutro na decyzje czy naprawia czy wracam pociagiem - no i co robic
 

Michal

Moderator
skrzynia dziala ale dzis krzyzak walu sie rozsypal - calkiem nowy po wymianie - na szczescie 10km od warsztatu - czekam jutro na decyzje czy naprawia czy wracam pociagiem - no i co robic
Z cZeGo OnI RoBiO tE cZeNźCi?
 

Michal

Moderator
Nie wiedziałem, że Tesla produkuje krzyżaki wału do Chevroletów, bo to musiała wyprodukować Tesla, prawda? Przecież jak się coś psuje, to na pewno nie u klasycznych producentów ICE.

Ps. Ilość tych patyków na rogach tego auta to jakaś komedia... Patyki do góry, żeby widzieć gdzie narożnik. Patyki w dół żeby chyba zająca po drodze nadziać... Co to ma być?
 
Top