Jest Skoda, będzie muminek

  • Thread starter Konto_skasowane_na_prosbe_2022-03-19
  • Start date
  • Tags
    None

solik

Pionier e-mobilności
Nie wiem dlaczego dziwicie się odnośnie wielkości samochodu, bez przesady TM3 nie jest małym samochodem.
W PL robi sie tendencja do manii wielkosci, wszystko musi byc duze a wrecz za duze - za duze samochody, za duze domy.. i to juz przy jednym dziecku :)
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Nie wiem dlaczego dziwicie się odnośnie wielkości samochodu, bez przesady TM3 nie jest małym samochodem. Jest bardzo porównywalny w środku do Superba.
Największa różnica jest chyba w bagażniku. Superb ma naprawdę spory (jeszcze miałeś kombi) i łatwo dostępny, bagażnik w TM3.....
Mam Mondeo, czyli porównywalny samochód do Superba i dla mnie TM3 jest zauważalnie mniejszy.
Akurat dla mnie to zaleta, bo już dzieci ze mną nie jeżdżą. Nie potrzebuję tak dużego auta.
 
K

Konto_skasowane_na_prosbe_2022-03-19

Gość
Oj nie nie nie. Superb nie ma większego bagażnika niż TM3.
Superb iV kombi 510 litrów - Tesla 650 litrów :)
Mierząc miarką w moim oku spokojnie sam bagażnik tylny + miejsce pod podłogą jest już większe niż w Skodzie.
Trzy minusy bagażnika Tesli: słabe oświetlenie (da się poprawić), brak otworu w oparciu tylnej kanapy do przewozu dłuższych przedmiotów i bardzo cienkie obicia, tkanina wygląda na bardzo delikatną.

Co więcej, w Saabie 9-5 który był sedanem potrafiłem komplet opon bez problemów przewieźć, a w Superbie który jest kombi nie. Ledwo weszły pionowo dopchnięte pod tylną szybę. Opony w identycznym rozmiarze co w Tesli 18 cali. Nie wiem czy w Tesli zmieszczą się opony w bagażniku, może ktoś mi będzie w stanie odpowiedzieć.

W samochodach które sprawdzaliśmy i testowaliśmy najgorsze (najmniejsze) bagażniki to zdecydowanie Mustang i EV6. One mogłyby w pewnych sytuacjach nam nie wystarczyć, ale braliśmy to pod uwagę. Wszystkie pozostałe są dla nas wystarczające.

Dla mnie gorsza niż pojemność bagażnika była możliwość pochylania tylnej kanapy w EV6 i Tesli Y, nienawidzę tego. Jak pisałem wyżej z tyłu jeżdżą wyłącznie dzieci, więc oparcie najlepiej jak najbardziej pionowo, no może lekko pochylone. Zrobienie tak oparcia w tych samochodach powoduje to, że po otwarciu tylnych drzwi widać bardzo dużą szparę do bagażnika.
 

ZdzichuSTG

Nowy na Forum
.


Co do jakości.
Teslę oceniam lepiej niż EV6, porównywalnie jak Mustang. BMW nie będę porównywał, bo jeszcze nie jechałem (nie ma jej w salonach) i jestem pewien, że będzie najlepsza. Enyaq powiedzmy różnie, z jednej strony materiały wydają się bardzo ok, z drugiej widziałem już zdjęcie przetartego fotela po dwóch miesiącach użytkowania. Tam będzie z tym problem, bo wsiada się wysoko a w wersji SportLine boczki są bardziej wyprofilowane, czyli będą szybko się wycierały. Dla porównania w Mustangu zero wyprofilowania i można z nich się ześlizgnąć żeby wyjść :p

😂🤣😂🤣😂
 

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
Gratuluję wyboru. Fajnie wszystko opisałeś aż miło się czyta. Do tego poprawiłeś mi humor tymi plusami Tesli. Chociaż jade na drugą wymianę przedniej szyby w kolejny piątek, nadal czuję że też dokonałem dobrego wyboru :)
 

Michal

Moderator
18 cali. Nie wiem czy w Tesli zmieszczą się opony w bagażniku, może ktoś mi będzie w stanie odpowiedzieć.
Nie zmieszczą się ;) Wchodzą 2 sztuki do bagażnika, więc chyba lepiej przewoxzić na kanapie wszystkie :p
 
Top