Juniper - czy warto czekać?

cwireq

Zadomawiam się
Jakby wsadzili większą baterię i bajery z nowej trójki plus jej przód lub inny niż jest, nawet za lekko drożej, to nie ma ch we wsi , Tesla ma kolejne lata jako lider , a do tego na takich zadupiach elektromobilnosci jak my opanuje rynek jeszcze bardziej.

Tylko czy Tesla myśli takimi kategoriami jak my ?

Skoro jej sieć ładowarek DC jest taka gęsta w cywilizacji ? Czy aby zejść z ceny jeszcze bardziej , bo baterie tanieją nie pozostanie przy ich dotychczasowej pojemności ?
Tyłki powetyluje itp i będzie OK
Dobrze Bronek mówisz. Bateria+wentylowanej siedzenia+drobny lift i mają hit sprzedazy na kolejne lata.
 

ztsgusz

Posiadacz elektryka
Co do tej wymarzonej dużej baterii to dochodzi jeszcze problem wagi.
Już Straż Miejska w Poznaniu zaczęła wlepiać mandaty za parkowanie BEV z dmc ponad 2,5 T.
Pamiętam, że ktoś tutaj policzył dodatkową masę baterii 95 kWh w najbardziej prawdopodobnym wariancie (wymiana ogniw LG na nowsze) na maksymalnie 30 18 kg, więc Y Juniper 95kWh RWD nadal powinna zmieścić się w 2,5t (teraz DMC Y LR RWD to 2423 kg).

Edit:
zmiesci się, od najstarszego do najnowszeg ogniwa:
LG Chem INR21700-M50T 68,9g 5.00 Ah 17.5Wh
continuous 22.1 W
peak 51.4 W
LG Chem INR21700-M50L 67.9g 4.80 Ah 17.8 Wh
continuous 32.4 W
peak 73.8 W
LG Energy Solution INR21700-M50LT 67.7g 4.80 Ah 17.8 Wh
continuous 35.8 W
peak 75.2 W
LG Energy Solution INR21700-M58T 71.7 g 5.80 Ah 20.4 Wh
continuous 36.4 W
peak 74.5 W

4680 x 17.5= 81900Wh
4680 x 17.8 = 82304Wh
4680 x 20.4 = 95472Wh
czyli 13-18kg więcej. Jedyna przeszkoda to cena i możliwości produkcyjne
 
Last edited:

cooler

Pionier e-mobilności
więc Y Juniper 95kWh RWD nadal powinna zmieścić się w 2,5t (teraz Y LR RWD to 2423 kg).
Skąd masz te dane? Przecież Y LR pusty to ledwo 2t, Bjorn liczy z kierowcą:
Tesla Model Y Performance2100
Tesla Model Y LR2060
Tesla Model Y RWD BYD2000
Tesla Model Y RWD2000
Tesla Model 3 Long Range1980
Tesla Model 3 Performance 20191960
Tesla Model 3 Long Range 20211940
Tesla Model 3 LR Highland 20241940
Tesla Model 3 Performance 20211940
Tesla Model 3 Performance Highland1920
Tesla Model 3 LR RWD1880
Tesla Model 3 RWD Highland1860

Mało tego, ja ważyłem swoja 3 LR i wyszło mi dokładnie 1840kg (920+920), a Bjorn nie waży 100kg
 

eimi

Posiadacz elektryka
Porównajcie sobie przód białego Y vs niebieskiego albo czarnego. Biały powiększa optycznie samochód i jak pasuje do tm3 tak absolutnie nie pasuje do TmY. Ciemny kolor zmniejsza optycznie i wtedy przod Y wygląda znośnie
 

Grzesiek

Posiadacz elektryka
Prędzej obecny Long Range stanie się Standard Range, a nowy Long Range będzie miał ten większy pakiet. Widać już trochę po przecenach na SR LFP. Pytanie otwarte kiedy i ile trzeba będzie dopłacić do nowej wersji LR.

I ostatnio USD/PLN trochę odbił. Jak PLN będzie się dalej osłabiać to żadne promocje nie zbiją ceny aktualnego Y. Już teraz u nas Y LR AWD jest prawie 10k tańszy niż Y LR AWD w Niemczech na promocji z inventory -6000 EUR, a Y LR RWD ponad 20k tańszy niż w Niemczech na promce. Ciekawe, prawda?

Spodziewam się że jak będą chcieli wypchnąć stare Y to zrobią to ze starymi pakietami LFP 60kWh i tutaj można by się spodziewać jakiejś promki.
hmm nie wydaje mi się, standard range ma nie zły zasięg. A long range nie wiele lepszy. Różnica powinna być większa. SR powinien dostać symboliczne zwiększenie baterii aby mógł walczyć ceną. Natomiast LR - nazwa powinna zobowiązywać. A tak nie jest.
 

ztsgusz

Posiadacz elektryka
Skąd masz te dane? Przecież Y LR pusty to ledwo 2t, Bjorn liczy z kierowcą:
Tesla Model Y Performance2100
Tesla Model Y LR2060
Tesla Model Y RWD BYD2000
Tesla Model Y RWD2000
Tesla Model 3 Long Range1980
Tesla Model 3 Performance 20191960
Tesla Model 3 Long Range 20211940
Tesla Model 3 LR Highland 20241940
Tesla Model 3 Performance 20211940
Tesla Model 3 Performance Highland1920
Tesla Model 3 LR RWD1880
Tesla Model 3 RWD Highland1860

Mało tego, ja ważyłem swoja 3 LR i wyszło mi dokładnie 1840kg (920+920), a Bjorn nie waży 100kg
Nieprecyzyjne się wyraziłem, ale chodziło o DMC: https://ev-database.org/car/2186/Tesla-Model-Y-Long-Range-RWD

Weight Unladen (EU) 1959 kg
Gross Vehicle Weight (GVWR) 2423 kg
Max. Payload 539 kg
 

cooler

Pionier e-mobilności

Bronek

Pionier e-mobilności
DMC
Zaparkowanie pojazdu, który ma DMC wyższe niż 2,5 tony na chodniku oznacza oczywiście mandat karny. Naruszenie warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdu na chodniku oznacza mandat wynoszący 100 zł. Wykroczenie wiąże się też z dopisaniem do konta kierującego 1 punktu karnego. Co więcej, w skrajnym przypadku służby mogą:podjąć decyzję mówiącą o odholowaniu samochodu,
mogą nawet domagać się odszkodowania od właściciela auta za zaparkowanie ciężkiego pojazdu, który zniszczył powierzchnię chodnika.
Prawo o ruchu drogowym w art. 47 ust. 1 i 2. I
Prawo prawem ale co drugi kurier by już był na bezrobociu
 

paradox

Pionier e-mobilności
@paradox
Osobiście nie miałbym nic przeciwko baterii 90 kWh w TMY, ale to tyko życzenia i nic więcej.
Myślisz że Elon czyta to forum i doceni Wasze życzenia, wypowiadane wręcz jak pewnik? Jeżeli będzie duża bateria to nie dlatego, że jakieś anonimy z sieci coś tam napiszą, a od nakręcania się tylko frustracja i wrzody Was czekają. 🤣😉
Tesla to biznes, auta będą tak konfigurowane, żeby interes się kręcił, jak Komuś dana konfiguracja nie pasuje to może wybrać inny produkt i dotyczy to wszystkiego.
masz kompletnie rację, zdaję sobie sprawę iż dla Elona jesteśmy tylko efektem jego marketingu ;) jednakże przytoczę historię innej firmy amerykańskiej, Ford też się po czasie ugiął z wyborem koloru nadwozia, bo kobiety, bo próżność i tym podobne kwiatki ;) także jestem optymistą w tej kwestii i napewno daleki od nabawienia się wrzodów :) idę za radą Bruce Lee siedząc sobie wygodnie ( o paradoksie) w BMW i3 :)
dla wszystkich niecierpliwych i szczególnie wrzodowców przytoczę cytat:
"Będziesz dalej cierpiał, jeśli będziesz emocjonalnie reagował na wszystko, co jest kierowane do ciebie. Prawdziwa siła siedzi sobie wygodnie i obserwuje wszystko z logiką.
Jeśli słowa cię kontrolują, to znaczy, że Wszyscy cię kontrolują.
Oddychaj i pozwól wszystkiemu przeminąć"
Bruce Lee
 

JM&JM

Posiadacz elektryka
Pierwsza Tm3 i Y mają kacze dzioby .
No to żeś przegł :) jaki kaczy dziób??? Ygrek w zależności od perspektywy wydaje się mały z przodu i duży z tyłu. Przód nic a nic nie przypomina mi kaczora 🤣 jak już to dziób a w zasadzie paszczę delfina 😂 ale fakt że najzgrabniejsze są S i 3HL
 
Top