Lidl w Lesku nieopodal Sanoka

JareG

Pionier e-mobilności
Nie liczy się - ja się z nim nadal nie spotkałem :p Tak głupio zapytam - to po co są tam dwa miejsca do ładowania elektryków?
Nie wiem po co.. bo tak się przyjęło..? Dwóch aut równocześnie tam nie doładujesz.. może postawili tak skonfigurowaną ładowarkę i nawet o tym nie wiedzą..? :D
A tak na poważnie to greenwaye i orleny na których się ładowałem nie miały z tym problemu. Ba - niektóre z tych o mocy większej niż 50kW potrafiły ładować jednocześnie CCS i Chademo.
No ten Lidl tam wyżej to jest pierwszy przypadek, też się do tej pory z czymś takim nie spotkałem

Pozdrawiam
 

KKL

Posiadacz elektryka
Hmm, na Lidlach w Austrii standardowo, nie mogłem się ładować Type 2 jeśli ktoś był podłączony po ccs. Próbowałem na dwóch ładowarkach bezskutecznie. Na jednej widziałem, że jedno auto ładowało się po chademo a drugie po Type 2 i tak działało.
 

Jusand

Posiadacz elektryka
Hmm, na Lidlach w Austrii standardowo, nie mogłem się ładować Type 2 jeśli ktoś był podłączony po ccs. Próbowałem na dwóch ładowarkach bezskutecznie. Na jednej widziałem, że jedno auto ładowało się po chademo a drugie po Type 2 i tak działało.
W Chorwacji to samo
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Pany, wszystko zależy od konfiguracji ładowarki i dostępnej mocy w danym miejscu, więc to nie stała reguła. Ładowarki na Lidlach to ABB Terra 54 i manual tak oto mówi na ten temat:

Power ratings are configurable and are restricted by the available grid fuse. Depending on the fuse and the type of charger, the DC outlet (CCS/CHAdeMO) and AC outlet can or cannot be used at the same time. Simultaneous DC charging is never possible.

Example: T53 CJG is a Terra charge station with 3 outlets (CCS, CHAdeMO and AC 43 kW cable), which – if connected on a 160 A external fuse – can charge 50 kW DC and 43 kW AC simultaneously.

Podsumowując:
- da się jednocześnie ładować po DC i AC jeśli ładowarka i sieć na to pozwala,
- nie da się nigdy ładować jednoczesnie po CCS i CHAdeMO
 

JareG

Pionier e-mobilności
Dorzuciłem na PlugShare fotki. Stacja istnieje, lokalizacja świetna. Bardzo blisko skrzyżowania dróg 28 i 19, więc mogą z niej skorzystać zarówno jadący w Bieszczady (z kierunku zachodniego, czyli Kraków, Katowice, Wrocław, etc) jak i osoby jadące z Rzeszowa w kierunku granicy ze Słowacją. CCS ma mieć 120kW.
Ciekawe, czy UDT odebrało ładowarkę do tegoż wspomnianego końca sierpnia.. :D
Chodzi mi po głowie wypad na oglądanie nieba, przydałaby sie ta lokalizacja..

Pozdrawiam
 
Top