MG4 Luxury 64kWh użytkowanie

paradox

Pionier e-mobilności
Nie ma czegoś takiego jako doskonały samochód bo różni kierowcy mają różne oczekiwania. Dla mnie na przykład takie sterowanie rekuperacją jest całkowicie zbędne i wolałbym żeby moja KIA nie miała tych łopatek a za to mogła by być tańsza o te 100 czy 200 złotych przy zakupie bo i tak używam wyłącznie trybu one-pedal lub tempomatu który go wyłącza
mam dokładnie to co opisałeś w i3, żadnych łopatek ale nie wpłynęło to na obniżki cen ;)
 

kantosPL

Zadomawiam się
Nie idzie się tego dowiedzieć.
Albo wygląda beznadziejnie i sam musisz poszukać finansującego.

Te sformułowania są tak napisane, że nie wiadomo o co chodzi, wynajem czy leasing?
Zakładając, że to kwota netto, a za wersję najwyższą, rata byłaby o połowę wyższa, to już wychodzi koszt jak za dużo droższe auta......
Masz napisane że "wynajem"
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Masz napisane że "wynajem"
Tyle że sprzedawcy u Krotoskiego się zarzekają że nic o wynajmach nie wiedzą.

Za to w PGD - dostałem ofertę wynajmu z ALD ,na wersję Long Range (wartość 135 tys netto).

Miesięcznie, przy wynajmie na 3 lata i 25 kkm rocznie, oraz przyznanej dotacji, wychodzi opłata:
- 2486 netto przy zerowej wpłacie, lub
- 1662,84 przy wpłacie 27 tys netto (niezwrotnej)

Ale mogą jeszcze kaucji zażądać ponoć.
Jakby nie patrzeć to grubo ponad 100 tys brutto za 3 lata.

Jak dla mnie dużo, nie wiem czy Tesla nie wychodziła podobnie.
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Ciekawe ceny tego wynajmu macie w PL o_O. Dla porównania tyle samo u nas kosztuje wynajem MG4 XPower za pełną cenę (u nas dotacji na EV nie ma):

1706629666913.png
 

chess_m

Fachowiec
Ciekawe ceny tego wynajmu macie w PL o_O. Dla porównania tyle samo u nas kosztuje wynajem MG4 XPower za pełną cenę (u nas dotacji na EV nie ma):
Myślę, że nie będzie ofert na rozsądne finansowanie dopuki nie ogarnie tego oddział MG w PL

Na ten moment próbują coś rzeźbić sami dealerzy ale oni są po prostu za mali abyt coś wynegocjować
z bankami/leasingodawcami.

Czyli rata musi pokryć jeszcze przecież wysokie oprocentowanie + utrata wartości którą pewnie
szacują raczej sporą.

Dla porównania np w stelantisie za E-2008 GT wycenione "promocyjnie" na 176k
rata wynajmy przy zerowej wpłacie (tylko dotacja) wychodzi 2140 ale brutto.


ale oni maja PSA Finance :)
podany przeze mnie url otwiera się z innymi (domyślnymi) parametrami

Jak się wpłatę własną na 0 (dotatacja) i okres na 36 m
to wyjdzie 2139
1706648659700.png
 
Last edited:

Ev3

Pionier e-mobilności
Moim zdaniem to jednak skutek przewidywanej ogromnej utraty wartości.
Więc co z tego, że auto tanie, ktoś musi zapłacić za to, że przy odsprzedaży (albo zakończeniu najmu) straci dużo więcej niż inne.
Co nie tylko zeżre pozorną taniość, ale jeszcze dodatkowych strat narobi.

I dlatego wynajem MG4 kosztuje prawie tyle samo co Audi Q4....
To się po prostu nie będzie opłacało.

Auto na dziś jest tylko dla kogoś kto chce nim jeździć prawie 10 lat, czyli skonsumować praktycznie całą jego cenę początkową.
 

chess_m

Fachowiec
Auto na dziś jest tylko dla kogoś kto chce nim jeździć prawie 10 lat, czyli skonsumować praktycznie całą jego cenę początkową.
robi się nam spory off top. Może będziemy kontynuować w osobnym wątku?
zostawmy ten na raporty /dyskusje o MG4 jako takim.
 

Kriso

Fachowiec
robi się nam spory off top. Może będziemy kontynuować w osobnym wątku?
zostawmy ten na raporty /dyskusje o MG4 jako takim.
Dzięki, doceniam pilnowanie wątku.
Będę wrzucał może mniejsze kawałki, ale częściej, to nie doprowadzę do rozwoju off-topów ;)
 

Kriso

Fachowiec
jutro wpis nt zawieszenia i wrażeń z jazdy a dziś krótko, pewne odkrycia z ostatnich dni:

1. Przy zamkniętym aucie mogę otworzyć sam bagażnik bez włączania systemów i świateł auta.
2. Otwieranie bagażnika nie przerywa też ładowania. (otwarcie auta pilotem podczas ładowania potrafi wstrzymać ładowania, ale nie zawsze. Muszę spr jakie to są przypadki)
3. Da się zostawić auto otwarte tak, aby wyłączyły się po czasie światła i deska rozdzielcza i klima . Ale nie wiem, jak to powtórzyć :D
Będę eksperymentował przez weekend. Dam znać.
A wspominam o tym bo ktoś tu pytał, plus pan z motodziennika w tym materiale:
mówi, że się nie da ;) (min 17:45)

Swoją drogą ten test w Motodzienniku robiony chyba na szybko, bo sporo nieścisłości jest i nie ma informacji o wyposażeniu w innych wersjach.
Brzmi to czasem jak „nie ma i już „ ;) jakby prowadzący, tylko dlatego, że na tę chwilę tego nie odkrył/nie było w tej wersji, stwierdził, że tego w ogóle nie ma.
 
Last edited:
Top