MG4 Luxury 64kWh użytkowanie

paradox

Pionier e-mobilności
pisałem o średnim zużyciu z całego okresu użytkowania przypadającego na sezon jesienno-zimowy. jak dla mnie bardzo dobry wynik.
 

Robur82

TM3 SR HL 24 Enyaq 80 23r
herzt tak zamowil i nie dostał upustu.
Z tego wynika, że zakup Tesli dla indywidualnego klienta ma największy sens ekonomiczny. Płaci się za auto tyle ile ono rzeczywiście kosztuje. Frajerstwem jest kupowanie, konfigurowanie auta w pięknym salonie, z pierdolencką obsługą, prosto z ulicy, bez podpinania się pod jakiś większy zakup.
A później taki Herz idzie do audi, hundaya innego volvo i dostaje 30%, jeździ//wynajmuje 3 lata i odsprzedaje za tyle za ile kupił.
 

Kriso

Fachowiec
Mierzyłeś ile faktycznie pobrał z sieci, czy to tylko wynik wyświetlany na tablecie?
Patrzę na tablet.
Co do pobrania z sieci, robię teraz w Excelu zestawienie, ile w sumie pobrałem i ile km na tym przejechałem przez cały okres użytkowania. Przy 7500km powinien to być już dość adekwatny pomiar. Biorę oczywiście pod uwagę straty podczas ładowania, więc te kilka % od realnego zużycia trzeba odjąć.
 

Kriso

Fachowiec
To zużycie na trasie powyżej tego nie potwierdza.
Pali jak dużo wyższy crossover, a to niski kompakt, powinien mniej.
Zresztą - co to za zima, ostatnio temperatury raczej wiosenne.
Masz rację, temperatura w naszej szerokości geograficznej nam sprzyja.
Niemniej, dla mnie spalanie na poziomie 21kWh przy 5-6 stopniach, przy tej prędkości i włączonym prawie wszystkim, co się da, jest akceptowalne przy tej cenie auta.
Musiałbym tą prędkością zrobić ok mln km, aby wyrównało mi to rożnicę w cenie z Teslą.

Dodatkowo napawa mnie to optymizmem przed latem.
Np dziś, przy temperaturze 13 stopni, spalanie w mieście miałem cały czas między 12-14kWh. Dla mnie ok.
 

paradox

Pionier e-mobilności
Np dziś, przy temperaturze 13 stopni, spalanie w mieście miałem cały czas między 12-14kWh. Dla mnie ok.
super wynik, aż lekko niedowierzam. super pomysł z tym zestawieniem ładowań z ilością przejechanych kilometrów. będą bardzo wiarygodne dane.
 

p0li

Pionier e-mobilności
super wynik, aż lekko niedowierzam. super pomysł z tym zestawieniem ładowań z ilością przejechanych kilometrów. będą bardzo wiarygodne dane.
dzieki :)
 

Kriso

Fachowiec
super wynik, aż lekko niedowierzam. super pomysł z tym zestawieniem ładowań z ilością przejechanych kilometrów. będą bardzo wiarygodne dane.
A proszę, niedowiarku. ;) Żona właśnie wróciła.
 

Attachments

  • IMG_5283.jpeg
    IMG_5283.jpeg
    957,5 KB · Liczba wyświetleń: 41
Top