MG4 Luxury 64kWh użytkowanie

slakam

Nowy na Forum
Kriso w nawiązaniu do corocznego przeglądu jak będziesz już po to mam nadzieję, że podzielisz się informacjami co jak robili, co ewentualnie wykryli. No i oczywiście najbardziej jestem ciekaw czy będą diagnozowali baterię pod kątem zużycia po roku. Jak się zachowują cele z napięciem i jak wygląda poziom degradacji. Bo cały czas mam z tyłu głowy, że gdy skończy się gwarancja to największym problemem będzie ewentualny koszt wymiany baterii na nową do starego samochodu np. 10-letniego. Czy będzie wtedy lepiej rozglądać się za nowym samochodem. Z tego co piszą to elektryki są zaplanowane na 10 lat, a potem złom ale czas pokaże. Były robione testy baterii dla Nissana leaf-a po 8 latach i pojemność była na poziomie powyżej 80 procent. Więc może nie jest tak źle z tym elementem układanki.
 

cooler

Pionier e-mobilności
A czy ktos wie np. Jaki jest czas oczekiwania na prawe drzwi pasazera ?
Jest jak w tesli dlugo, czy maja czesci na miejscu?
To @Kriso mógłbyś zapytać ile czasu trwa wymiana przedniej szyby? Miałem stłuczona w Tesli i ponad miesiąc w plecy. Jestem ciekaw jak jest w MG
 

Kriso

Fachowiec
Kriso w nawiązaniu do corocznego przeglądu jak będziesz już po to mam nadzieję, że podzielisz się informacjami co jak robili, co ewentualnie wykryli. No i oczywiście najbardziej jestem ciekaw czy będą diagnozowali baterię pod kątem zużycia po roku. Jak się zachowują cele z napięciem i jak wygląda poziom degradacji. Bo cały czas mam z tyłu głowy, że gdy skończy się gwarancja to największym problemem będzie ewentualny koszt wymiany baterii na nową do starego samochodu np. 10-letniego. Czy będzie wtedy lepiej rozglądać się za nowym samochodem. Z tego co piszą to elektryki są zaplanowane na 10 lat, a potem złom ale czas pokaże. Były robione testy baterii dla Nissana leaf-a po 8 latach i pojemność była na poziomie powyżej 80 procent. Więc może nie jest tak źle z tym elementem układanki.
Jasne, na pewno wszystkim się podzielę.
 

Kriso

Fachowiec
Dobra jak zrobisz uczciwe 50km to sobie policzymy ;)
Chodzi o to ile zuzyje szybko jadac autostrada.
Dobra, to się dzielę.
140km/h, przez blisko 60km.
Pociągnęło 24,7kWh/100km
Po tym "wybryku" wskaźnik zasięgu przy 50% pokazał 130km.
Czyli w sumie by się zgadzało.
No siorbie, siorbie przy dużej prędkości.
 

paradox

Pionier e-mobilności
Dobra, to się dzielę.
140km/h, przez blisko 60km.
Pociągnęło 24,7kWh/100km
Po tym "wybryku" wskaźnik zasięgu przy 50% pokazał 130km.
Czyli w sumie by się zgadzało.
No siorbie, siorbie przy dużej prędkości.
a jaka była temp. zew.?
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Dobra, to się dzielę.
140km/h, przez blisko 60km.
Pociągnęło 24,7kWh/100km
Po tym "wybryku" wskaźnik zasięgu przy 50% pokazał 130km.
Czyli w sumie by się zgadzało.
No siorbie, siorbie przy dużej prędkości.
To w sumie bardzo przyzwoicie, wcale nie duzo mniej niz tesla. Nie znamy co prawda wiatru itp. Ale to jest calkiem dobry wynik.
 
Top