MG4 Luxury 64kWh użytkowanie

Ev3

Pionier e-mobilności
Jednak wyjazd w góry to sytuacja odwrotna. (na ciepłym brał więcej niż na zimnym).

Do tego w grudniu, jadąc z gór w niziny, spalił mniej niż w kierunku gór - logiczne.
Teraz, w marcu, przeciwnie, jadąc z góry spalił więcej niż pod górę. (a temp 12 stopni)
Wystarczy wiatr z północy (a pewnie też z zachodu) i sytuacja wyjaśniona.
W jedną stronę zaniżył, w drugą zawyżył i różnica się podwoiła.
 

paradox

Pionier e-mobilności
@Kriso jak aktualnie spisuje ci się emdżik? ;) jakie notujesz zużycia, jak układ klimatyzacji wydajny? czy są jakieś aktualizacje najnowsze? czy robiłeś już przegląd? ostatnio jeździłem wersją komfort na testach i w tym samym dniu teslami Y i 3, i jak teraz sobie myślę to MG4 naprawdę fajnie się spisuje na drodze, kabina też jest minimalistyczna, jest sporo konwencjonalnych rozwiązań co w Tesli już jest wyjątkiem( czujniki parkowania, kierunkowskazy), najbardziej mnie zdziwił tempomat który w Tesli jest zwykły a w MG aktywny. jakie teraz widzisz minusy a jakie plusy?
 

nabrU

Pionier e-mobilności
najbardziej mnie zdziwił tempomat który w Tesli jest zwykły a w MG aktywny.

Coś słabo jeździłeś tymi Teslami. One też mają aktywny tempomat... (czasami nawet za bardzo aktywny :p)
 

faktory

Fachowiec
@Kriso jak aktualnie spisuje ci się emdżik? ;) jakie notujesz zużycia, jak układ klimatyzacji wydajny? czy są jakieś aktualizacje najnowsze? czy robiłeś już przegląd? ostatnio jeździłem wersją komfort na testach i w tym samym dniu teslami Y i 3, i jak teraz sobie myślę to MG4 naprawdę fajnie się spisuje na drodze, kabina też jest minimalistyczna, jest sporo konwencjonalnych rozwiązań co w Tesli już jest wyjątkiem( czujniki parkowania, kierunkowskazy), najbardziej mnie zdziwił tempomat który w Tesli jest zwykły a w MG aktywny. jakie teraz widzisz minusy a jakie plusy?
Zwykły tempomat?
1717084111003.png
 

paradox

Pionier e-mobilności
One też mają aktywny tempomat... (czasami nawet za bardzo aktywny
Zwykły tempomat?
tak tak. mea culpa, chyba źle się wyraziłem, nie to miałem na myśli. rzeczywiście tempomat jest lekko nieprzewidywalny, czasami nie wiadomo dlaczego przyhamowuje. wychodzi na to źle się wyraziłem to jest niezwykły nadaktywny tempomat :) dobrze, ze ktoś tu jest czujny i czyta ze zrozumieniem.
 

AKAM

Nowy na Forum
Mam pytanie - właśnie odebrałem wersję MG4 Luxury 2023. Mam pytanie czy to normalne że w aucie brak jest chodniczków ? Kolejne pytanie czy w zestawie nie powinny być 2 ładowarki - pod siłę i na normalną wtyczkę 220V ?
 

cooler

Pionier e-mobilności
Nie.
To standard w bardzo drogich markach co najwyżej.
Słowo klucz: przejściówki.
kup evse 11kW i zrób/kup zestaw przejściówek, np 3f 16A na wtyczkę 1f 16A, możesz też na wtyczkę kempingową, plus przejściówka 3f 32A na 3f 16A.
Taki zestaw + kabel typ2 pozwoli ładować się wszędzie.
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
kup evse 11kW i zrób/kup zestaw przejściówek, np 3f 16A na wtyczkę 1f 16A, możesz też na wtyczkę kempingową, plus przejściówka 3f 32A na 3f 16A.
Taki zestaw + kabel typ2 pozwoli ładować się wszędzie.
Nic nie kupuj, bo będziesz tylko złom woził.
No chyba, że kabla Type2-Type2 nie masz (muszę swój 11kW na OLXa wystawić, ale tak "muszę" od roku ;) ), bo są publiczne ładowarki AC bez kabli.
 
Last edited:
Top