Michelin e-primacy R18 - na mokrej drodze

jarqu

Zadomawiam się
No właśnie to jest ten wybór - dzisiaj było naprawde ciepło w ciągu dnia. Myślałam o zmianie w sobote, ale dalej troche na to ciepło. Zobaczymy jak sie będzie jechało jutro...

@Pedr daj znać co wybierzesz... Faktycznie jest kilka opcji.
Tak sobie myślę to że temperatura powietrza ma około 15 stopni to nie znaczy że asfalt też ma tyle raczej mniej. Słońce już nie nagrzewa asfaltu jak latem widać to doskonale na uzyskach z fotowoltaiki. Koniec października więc słońce operuje na podobnej mocy co koniec lutego a wtedy raczej nikt się nie zastanawia czy zakładać już opony letnie :)
 

Michal

Moderator
U mnie dzisiaj w nocy czujnik temperatury wskazywał niby minimum 4°C a na dachu jeszcze o 8 rano miałem szron.
 

piotrpo

Pionier e-mobilności
Ja aktualnie zmieniam zdanie na korzyść ePrimacy. Nadal nie uważam, że są to opony "sportowe", ale przestałem je uważać za tak złe jak myślałem na początku. Polecam pobawić się z umiarem i rozsądkiem w jakichś wolnych zakrętach. Więcej napisałem tutaj:
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Zmieniłem dzisiaj opony na zimówki Goodyear. Przez godzinę jeździłem po okolicy i cieszyłem się jakbym odkrył turbo w maluchu. Temperatura 17 stopni więc powinno być beznadziejnie, ale w porównaniu do tego e-shitu, rewelacja! Auto daje pełną kontrolę przy ostrzejszych manewrach, świetne poczucie stabilności, szczególnie w zakrętach, zero pływania. Normalnie jak gdyby ktoś oddał mi samochod po jakiejś podmiance. Chciałem od razu zamówić nowe letnie opony ale wulkanizator namawia mnie na dedykowaną wersję dla EV, a ja się boję, że znowu dostanę jakiś produkt opono-podobny.
 
Last edited:

cooler

Pionier e-mobilności
Zmieniłem dzisiaj opony na zimówki Goodyear. Przez godzinę jeździłem po okolicy i cieszyłem się jakbym odkrył turbo w maluchu. Temperatura 17 stopni więc powinno być beznadziejnie, ale w porównaniu do tego e-shitu, rewelacja! Auto daje pełną kontrolę przy ostrzejszych manewrach, świetne poczucie stabilności, szczególnie w zakrętach, zero pływania. Normalnie jak gdyby ktoś oddał mi samochod po jakiejś podmiance. Chciałem od razu zamówić nowe letnie opony ale wulkanizator namawia mnie na dedykowaną wersję dla EV, a ja się boję, że znowu dostanę jakiś produkt opono-podobny.
Bierz PS4. Będzie Pan zadowolony. Zdzieram już 2 komplet i Tesla klei tak jak powinna.
 

piotrpo

Pionier e-mobilności
W tej chwili to już chyba 5 wersja tego modelu się pokazała, ale w sumie nie mam pojęcia co poza numerkiem tam się zmieniło. Tak czy inaczej potwierdzam (chociaż nie z Tesli) - Micheline Pilot Sporty dają radę.
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Bierz PS4. Będzie Pan zadowolony. Zdzieram już 2 komplet i Tesla klei tak jak powinna.
Dzięki. Po tej wtopie z e-primacy trochę się ciężko przekonać do marki. W poprzednim samochodzie dostałem w gratisie Barum Polaris na zimę i myślałem, że już gorszych opon nie można mieć, a jednak…
 

inter

Pionier e-mobilności
Dzięki. Po tej wtopie z e-primacy trochę się ciężko przekonać do marki. W poprzednim samochodzie dostałem w gratisie Barum Polaris na zimę i myślałem, że już gorszych opon nie można mieć, a jednak…
Ja tez dostałem w gratisie Barumy Polaris i były OK.
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Ja tez dostałem w gratisie Barumy Polaris i były OK.
Dobrze wiedzieć bo samochód sprzedałem dość szybko i myślałem, że klient będzie lekko rozczarowany jak zmieni opony z bardzo przyzwoitych Pirelli. Tak czy owak, sprawa zamknięta i już więcej nie narzekam 🤐
 
Top