Michelin e-primacy R18 - na mokrej drodze

kamilthusz

Nowy na Forum
Pasuje zeby ktoś się wypowiedział po 3-5 kkm.

Ja również widze ze te Micheliny są koszmarne. Też będę chciała zmienić na coś lepszego.
Tylko ze u nas się zbliża zima i już ludzie zimówki zakładają...więc nie ma kto potestowac.
Prawie 10k na bridgestone. Ubytku bieżnika nie widać. Przepaść w porównaniu do primacy pod kątem przyczepności i akustyki. Z minusów względem michelin to komfort bardzo ucierpiał, no i spalanie nieco wyższe mam wrażenie. Jak waliło na początku tak wali dalej, zobaczymy na kołach zimowych.
 

inter

Pionier e-mobilności
No dobra. Tylko ja jeżdżę w pl nie uk. Trzeba znaleźć opony które będą spoko w pl.

@inter Ty, jeśli dobrze wygoglalam masz wielosezonowe?
Ja jednak będę chciała czas pojechać w góry. Dlatego chce dwa zestawy.
Jeżdziłem w górach na wielosezonowych i było bardzo dobrze, akurat spadło dużo sniegu, i nie było problemu. Teraz 4 sezon będe jeżdził, wcześniej na goodyear vector 4seasons gen-3, które jeszcze mam w drugim samochodzie.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Ja polecam zestaw Michelin PS4 na lato i Falken Eurowinter HS01 na zimę. PS4 - wiadomo, trzyma jak nawiedzone na wszystkim póki jest ciepło, Falken mnie zszokował bo po czystym lodzie gdzie nie dało się przejść bez orła przyspiesza jakby to był tylko mokry asfalt. Potem co prawda było ciężko wyhamować (miałem wrażenie że Tesla lepiej przyspieszała niż hamowała na nich) ale wrażenie że na tych oponach elektryk przejedzie przez wszystko póki nie stanie na brzuchu pozostało. Falkeny nie tracą po 1 sezonie właściwości jak np Nokiany, które szybko się degradują i 2 sezon to jest tragedia. 3 sezony i trzymają, bieżnika nie ubywa ale też zimą dużo nimi nie jeżdżę (od wyjazdów zima na narty mam ICE).
 

xbeyond

Zadomawiam się
A jakie macie odczucia z ostatnią dostawą Tesli na Bridgestone Turanza T005 EV?
Co do opon.
Drgań raczej nie ma (chyba jedna osoba coś pisała że ma). U mnie - nie ma.
Jak widzę Wasze opisy powyżej to aż się sam obawiałem prowadzenia u mnie.
Jednakże na ten moment nie odczułem uślizgów. Nie jeżdżę jednak zbyt agresywnie.
W moim przypadku na Turanzach też nie odczuwam żadnych drgań a na kierownicy nie czuć dokładnie nic. Jeśli chodzi o radzenie sobie tych opon na mokrym to raz miałem sytuację kiedy czuć było , że włączył się ABS a moim zdaniem siła hamowania nie była tak duża żeby musiał się aktywować.
Tak jak przedmówca też nie jestem osobą , która jeździ „szybko ale bezpiecznie” ale wiadomo , auto kusi do korzystania z jego mocy.
 

Michal

Moderator
Ja obstawiam, że te Wasze uślizgi są spowodowane tym, że jak rano masz o 8 w aucie 10C, to w nocy był przymrozek i asfalt może mieć 2-3C. Widzę nieraz rano po nocy szron na trawie, gdzie było niby minimum 5C. Ja zmieniłem na zimowe tydzień temu i mam spokój. Wole na zimowych pojeździć kilka dni przy 20C w dzień, niż żeby raz mnie złapały okolice 3C rano i będę się ślizgał.
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Ja obstawiam, że te Wasze uślizgi są spowodowane tym, że jak rano masz o 8 w aucie 10C, to w nocy był przymrozek i asfalt może mieć 2-3C. Widzę nieraz rano po nocy szron na trawie, gdzie było niby minimum 5C. Ja zmieniłem na zimowe tydzień temu i mam spokój.
Obawiam się, że to nie zależy od temperatury. Latem gdy tylko trochę było mokro, to przy każdym przyspieszeniu była dawka adrenaliny. Ja wymieniam w najbliższy piątek i mam nadzieję, że odzyskam pewność prowadzenia, która pamiętam z początkowych miesięcy eksploatacji. BTW rozglądam się za nowymi oponami na lato i z tego co widzę, to ceny są ciekawsze niż w zeszłym roku.
 

Oliviakrk

Fachowiec
Ja obstawiam, że te Wasze uślizgi są spowodowane tym, że jak rano masz o 8 w aucie 10C, to w nocy był przymrozek i asfalt może mieć 2-3C. Widzę nieraz rano po nocy szron na trawie, gdzie było niby minimum 5C. Ja zmieniłem na zimowe tydzień temu i mam spokój. Wole na zimowych pojeździć kilka dni przy 20C w dzień, niż żeby raz mnie złapały okolice 3C rano i będę się ślizgał.
No właśnie to jest ten wybór - dzisiaj było naprawde ciepło w ciągu dnia. Myślałam o zmianie w sobote, ale dalej troche na to ciepło. Zobaczymy jak sie będzie jechało jutro...

@Pedr daj znać co wybierzesz... Faktycznie jest kilka opcji.
 

inter

Pionier e-mobilności
@inter Jak się spisują opony ?
Sa ciut głośniejsze od Michelinów, taki odgłos bardziej basowy, tak OK. Lepiej wybiera dziury, guma miększa. Dopiero przejechane 200 km i traktowane narazie delikatnie.
 
Top