Musk popłynął ze wsparciem Trumpa

piejar

Posiadacz Dacia Spring 45, 11.2022
Dzięki bardzo za wypowiedź.
Jak widać USA bogatsze i tam każdy ma swój "układ", wykarmiony lepiej niż nasz - swoich sędziów itp itd. Wszystko przed nami. Wszak tego pragnęliśmy ;)
 
K

Konto_usuniete_2024-07-16

Gość
Musk poszedł dalej, bo uznał za wolność słowa propagowanie neonazizmu, antysemizmu, rasizmu itp

Mi osobiście niedobrze robi się jak na social mediach istnieją osoby np. broniące pedofilii i nie są banowane, bo jest wolność słowa, a wygląda to np tak (cytat z pamięci) "pedofilia nie powinna być karana skoro odbyty 2-3 letnich dzieci jest już dostosowany do penetracji" - tak przeczytałem to na X 🤮
 

Michal

Moderator
Oj już pierdzielisz od rzeczy. Podaj mi przykład tutaj tego propagowania. Ludzie tak często wykrzykują o propagowaniu przez Muska jakiś głupot, a jak weźmiesz konkretny przykład to on bardziej gada jak JKM (Korwin) - prawdę, tylko w dziwny sposób.
Przykładowo JKM niegdy nie powiedział, że kobiety powinny zarabiać mniej. Powiedział wielokrotnie, że zarabiają i tłumaczył dlaczego tak jest.
Tak samo Musk wielokrotnie coś napisał na X ale było to podchwycone i przekręcone przez CNN pod ich tezę.
Ps. W tyłku mam Elona, ważna jest dla mnie prawdziwość wypowiedzi na jego temat.
 
K

Konto_usuniete_2024-07-16

Gość
Acha to te wszystkie sprawy sądowe przegrane przez Muska, bojkot X przez największych reklamodawców, itd to co fejki?

I nie napisałem, że Musk takie rzeczy mówi tylko, że przestał zło cenzurować na swoim portalu.
 

Belkot

Posiadacz elektryka
Za to FB cenzuruje prawde która nie jest na ręke politycznej poprawnosci. Ja juz wole muska niz skrajną lewice bo to rak mozgu jest. Macie np ostatnie pokolonie co atakuje samochody elektryczne. Jak juz zwalczą samochody wezmą sie za rowery bo jadąc za duzo CO2 wydzielasz. Potem zabronią biegania z tego samego powodu a na koncu kazą siedziec w domu
 

Michal

Moderator
Acha to te wszystkie sprawy sądowe przegrane przez Muska, bojkot X przez największych reklamodawców, itd to co fejki?

I nie napisałem, że Musk takie rzeczy mówi tylko, że przestał zło cenzurować na swoim portalu.
Napisałem przecież żebyś podał przykład. Znajdź i podaje jeden chociaż czegokolwiek...
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Acha to te wszystkie sprawy sądowe przegrane przez Muska, bojkot X przez największych reklamodawców, itd to co fejki?

I nie napisałem, że Musk takie rzeczy mówi tylko, że przestał zło cenzurować na swoim portalu.
Elon to wróg publiczny nr 1. Nienawidzą go z lewa i prawa.

Dlaczego?

Bo narusza interesy bardzo wielu grup społecznych:
- branży naftowej (tutaj przedstawia się go jako wielkiego przyjaciela Putina podczas gdy Tesla jest największym zagrożeniem dla istnienia Rosji ze względu na jej strukturę budżetu związaną z ropą, dzięki Starlinkowi Ukraina nie przegrała jeszcze wojny, a co więcej dzięki temu udało się jej zniszczyć dużą część rosyjskiej floty na Morzu Czarnym i może prowadzić eksport swoich produktów tą drogą)
- branży motoryzacyjnej (przejście na elektryki i model sprzedaży bezpośredniej zaburza cały model biznesowy oparty o planowane postarzanie produktu i czerpanie zysków z serwisu)
- branży energetycznej (dywersyfikacja generacji - konsument staje się prosumentem wyposażonym we własne magazyny energii i generację fotowoltaiczną)
- branży mediów (X/Twitter staje się źródłem informacji pokazującym różne perspektywy w czasie rzeczywistym, starającym się unikać cenzury, zabiera władzę i biznes tradycyjnym mediom)
- branży kosmicznej (sam SpaceX obecnie wynosi większą ilość ładunku w przestrzeń kosmiczną niż reszta świata razem wzięta)
- branży telekomunikacyjnej (Starlink rośnie bardzo szybko i staje się coraz bardziej dostępny - m.in. ostatnie wypuszczenie Starlink Mini, plany komercyjnego uruchomienia usługi łączności komórkowej bazującej na orbitujących stacjach bazowych GSM)

W pełni rozumiem dlaczego sentyment do Elona jest jaki jest - media od lat wtłaczają nienawiść do Elona i do elektryków typowemu zjadaczowi chleba, który nie ma czasu na analizę informacji i musi komuś zaufać.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Bojkot reklamodawców i pielgrzymka Elona do Auschwitz to wynik wynik tego komentarza. Ja sam nie lubie tego ze ten naród za każdym razem wyciaga kartę anysemityzm jesli coś jest nie po ich myśli. Ale lepiej o ty mnie wspominać publicznie gdy sie ma duże zasięgi. Ta sytuacja pokazuje jak ogromny wpływ ma na świat.

1721043834273.png
 
Top