motorolapl

Zadomawiam się
Danielm, powiedz, jakie miales opcje, jezeli Tesla odmowilaby naprawy gwarancyjnej?
- zgloszenie na AC? chyba nie
- Jezeli uszkodzenie powstalo na wskutek zderzenia z tym motocyklem, to z OC sprawcy, no ale to , jak zrozumialem. bylbys mega stratny, bo calka i jeszcze bys chyba musial oddac za naprawe blacharska. to jest jakies kuriozum

masz GAP?
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Danielm, powiedz, jakie miales opcje, jezeli Tesla odmowilaby naprawy gwarancyjnej?
- zgloszenie na AC? chyba nie
- Jezeli uszkodzenie powstalo na wskutek zderzenia z tym motocyklem, to z OC sprawcy, no ale to , jak zrozumialem. bylbys mega stratny, bo calka i jeszcze bys chyba musial oddac za naprawe blacharska. to jest jakies kuriozum

masz GAP?
Całka to chyba tylko przy AC?
 

danielm

Pionier e-mobilności
Danielm, powiedz, jakie miales opcje, jezeli Tesla odmowilaby naprawy gwarancyjnej?
- zgloszenie na AC? chyba nie
- Jezeli uszkodzenie powstalo na wskutek zderzenia z tym motocyklem, to z OC sprawcy, no ale to , jak zrozumialem. bylbys mega stratny, bo calka i jeszcze bys chyba musial oddac za naprawe blacharska. to jest jakies kuriozum

masz GAP?
nie mam pojęcia jakie miałbym opcje. GAPu nie mam, nawet nie wiedziałem że mogę mieć jako osoba prywatna.
przynajmniej jeszcze jedna osoba jest w takiej samej sytuacji co ja tylko ciut wcześniej. I jej najpierw wymieniono baterie a potem powiedziano że za wymiane jednak zapłaci bodyshop który potem będzie się bujać z ubezpieczycielem.

Wydaje mi sie że właśnie z AC musiałbym robić, ale się nie znam na tym.
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
gorzej. przy OC całka jest gdy wartość naprawy przekracza wartość auta w dniu zdarzenia, przy AC podobno gdy przekracza 70%.
nie jestem na 100% pewien, ale z OC muszą pokryć całość szkody
a jak OC nie pokryje, to idziesz do sprawcy z roszczeniem
 

Cav

Pionier e-mobilności
no tylko dlaczego ja :) nie moja wina, nie bede biegać po sądach. a pewnie zapłacić trzeba z góry żeby samochód odzyskać
W prawie cywilnym nie bardzo istnieje pojęcie winy, to raczej pojęcie z kategorii prawa karnego.
Ty, bo Ty byłbyś zainteresowany uzyskaniem odszkodowania i co za tym idzie sprawnego samochodu.
Reszta podmiotów w sprawie ma to w pompie i im nie zależy.
 

danielm

Pionier e-mobilności
minęło 12 dni odkąd miła Pani z Tesla Support powiedziała że wysyła formularz zwrotu pieniędzy za lawetę, a pieniędzy na koncie brak więc dzwonie do supportu spytać czy gołąb z pieniędzmi już wystartował. Okazało się że potrzebują danych konta, IBAN, BIC, oraz... potwierdzenie rachunku bankowego. Na pytanie co to takiego dostałem odpowiedź:
"
Szanowny Panie Markiewicz, poniewaz zwrot jest na wysoka kwote prosze o "oficjalny dokument bankowy",

Dokument bankowy powinien być oficjalnym dokumentem (wyciąg z banku, list bankowy, karta bankowa lub zrzut ekranu z portalu bankowego)
Dokument bankowy powinien mieć nazwę płatnika i nazwa ta musi być zgodna z oryginalnym płatnikiem.
Dokument bankowy powinien posiadać IBAN/numer konta. BIC nie jest koniecznością.
Jeśli zrzut ekranu portalu bankowego został dostarczony jako dowód informacji bankowej, zrzut ekranu musi zawierać pełny adres URL portalu bankowego

"

Czyli im więcej pytam tym mniej wiem :) Odesłałem im zrzut ekranu z konta, oraz zestawienie operacji wychodzących z banku. Zobaczymy co dalej :)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
To wpisz zapytanie w przeglądarkę ten bank który Cie interesuje
i np PEKAO TO. Kod SWIFT/BIC Bank Pekao: PKOPPLPW. IBAN Bank Pekao: PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
PL PRZED NR RACHUNKU
 
Top