ducarider

Posiadacz elektryka
wyczuwam sarkazm ale to rzeczy ...

założenia:

"stary dom" - dach więcej warty niż kilka instalacji PV nie będę go niszczył do tego pofalowany jak domy z bajek

PV tylko na ziemi ok 12 m od domu
badamy aktualne przepisy z rozliczaniem energii
analizujemy instalację, która pozwoli zimą naładować min 50 kWh w nocy od 20 00 do pojazdu

proszę o wyliczenia w jaką instalację PV powinien zainwestować ?
Broń Boże, tylko musisz wiedzieć, że według nowych zasad rozliczania jest trudniej. założenie ; masz wykorzystywać produkcje.
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Nie?
A ile zamierzają płacić po cenach godzinowych w nowym prosumencie?
Zasada jest ta sama, cena jeszcze deczko wyższa, ale ciekawe jak długo...
Już dzisiaj rżną na VAT jak miło, Ty sprzedajesz po netto ale kupujesz po brutto. A 23% Pinokio rozda swoim ziomalom.
 

STMS

Posiadacz elektryka
Broń Boże, tylko musisz wiedzieć, że według nowych zasad rozliczania jest trudniej. założenie ; masz wykorzystywać produkcje.
no właśnie jak jest instalacja wg starych rozliczeń jest ok

ale mi 3-4 lata temu kompletnie się nieopłacało instalować PV - teraz się nie opłaca bo przepisy
 

mALEK

Posiadacz elektryka
????
Nie jeździsz w ogóle?

Bo obstawiam, ze każda z w/w wciągnie tyle z osobna...
usredniajac. PC zjada mi ok 4MWh rocznie (CWU/CO). BEV robi jakies 10.000km rocznie, co daje jakies 2MWh (20kWh/100km)
 

ducarider

Posiadacz elektryka
usredniajac. PC zjada mi ok 4MWh rocznie (CWU/CO). BEV robi jakies 10.000km rocznie, co daje jakies 2MWh (20kWh/100km)
Bardzo oszczędne te pompy. Ja mam gaz, wszędzie ledy i zużywam 6000 rocznie. Na samo światło lodówkę tv. Gazu zuzywam za 3000 około (nie wiem dokładnie) rocznie na CWU/CO. Dom 292 m. Okna 3 szyby, podłogówka wszędzie , rolety. 24 cm styropianu grafit, piana QuadFoam500 35 cm na poddaszu. Wentylacja z reku. Muszę pomyśleć nad ta pompa
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
Też jestem fanem GW, bo to jedyna sieć, która naprawdę się stara (poza SuC oczywiście).
Jednak z innymi sieciami, to zawsze jest jakaś loteria: czy będzie działać, czy będą dostępne łącza, nawet jak są 2x 150 kW, to czy to jest rzeczywiście 2x 150 kW, czy może jednak dzielone i jak ktoś będzie podpięty, to wyjdzie jednak 2 x 75 kW. Jak używam SuC, to zawsze wiem na czym stoję.
Z tym staraniem się GW poza granicami PL to mam odmienne zdanie.
W 50% ładowarki w roamingu GW nie działają. Dzwoniąc z zagranicy do GW tylko się zdenerwujesz.
Na ładowarkach na których GW nie zadziała, zawsze mi działała karta KiaCharge.

SC często są daleko od trasy. Ionity jakoś lepiej usytuowane na moich trasach.
 

Cav

Pionier e-mobilności
Z tym staraniem się GW poza granicami PL to mam odmienne zdanie.
W 50% ładowarki w roamingu GW nie działają.
Uruchamiane aplikacją czy kartą?
Widać miałem szczęście, bo mi się nigdy tak nie trafiło.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Uruchamiane aplikacją czy kartą?
Widać miałem szczęście, bo mi się nigdy tak nie trafiło.
Kojarzę, że jeszcze w ostatnie wakacje uruchamianie ładowarek w roamingu było niemożliwe przez aplikację. Teraz piszą, że "Jadąc za granicę, upewnij się, że masz przy sobie kartę do ładowania GreenWay, ponieważ niektóre stacje partnerskie mogą nie komunikować się z naszą aplikacją."
A we Włoszech w lipcu 2022 nie udało mi się dwukrotnie ruszyć słupka AC oraz raz DC. Ale wtedy było Ionity w Bonnet za dobre pieniądze.
 
Top