paradox MG4 XPOWER - czy wyznawcy Elona wyskoczą ze swoich Tesli?

vwir

Pionier e-mobilności
O - wreszcie jakiś filmik który ma sens. To nie zapamiętywanie ustawień to absolutna porażka. Nie wierzę, że za chwilę tego nie poprawią jakąś aktualizacją. No i ja mam tak jak Balkan - wolałbym zwykły przycisk start/stop, zamiast musieć za każdym razem zamykać auto, bo inaczej będzie cały czas świeciło i dmuchało. To jest dla mnie drugi ogromny minus.
 

paradox

Pionier e-mobilności
no to jeszcze test balkana:


kilka ciekawostek negatywnych tez wyszlo
No i już trochę więcej wiemy. Nigdy nie oglądałem balkana ale podobają mi się te słowa o właściwościach jezdnych. Przede wszystkim auto ma służyć do jeżdżenia a potem cała reszta i to widać by zrobiło duże wrażenie na recenzencie. Swoją drogą ciekawe czasy że taki krytyk motoryzacyjny zachwyca się prowadzeniem samochodu i to w dodatku chińskiego. Znamienne też są słowa o cenie no niestety ale cenowo pozamiatali.
 

paradox

Pionier e-mobilności
O - wreszcie jakiś filmik który ma sens. To nie zapamiętywanie ustawień to absolutna porażka. Nie wierzę, że za chwilę tego nie poprawią jakąś aktualizacją. No i ja mam tak jak Balkan - wolałbym zwykły przycisk start/stop, zamiast musieć za każdym razem zamykać auto, bo inaczej będzie cały czas świeciło i dmuchało. To jest dla mnie drugi ogromny minus.
Wiesz może to jest kwestia recenzentów w Polsce że nie są przygotowani w szczegółach do recenzji samochodów. Dla mnie ta funkcja że samochód się nie wyłącza jeżeli go nie zamykam jest dobra bo często i jest potrzebna i w drugą stronę nie można tego obejść. Natomiast wydaje mi się że jest to w menu do ustawienia, tak samo dziwne jest że nie ma wyświetlania temperatury zewnętrznej podczas w innych testach widać wyraźnie temperaturę zewnętrzną na wyświetlaczu centralnym. Nie wiem o co tu chodzi ale może Chińczycy się trochę motają softwarowo.
 

miv

Fachowiec
Nie wierzę, że za chwilę tego nie poprawią jakąś aktualizacją.
Z tego co się orientuję, to brytyjscy nabywcy również mieli nadzieję na aktualizację tegoż, ale jak na razie bezowocnie. To "za chwilę" trwa dla niektórych ponad rok.
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
No Balkana testy są fajne i on potrafi się przyczepić i odkryć wady - cenne. Ale jeszcze do niedawna był elektro-sceptyczny dla zasady. Jak go czasem słucham, to z coraz większą otwartością mówi o EV.
A w tej recenzji to przeszedl sam siebie i powiedział nawet, że o malo co, a MG4 byłby jego pierwszym elektrykiem 😳.

To się jakiś trend robi wśród polskich dziennikarzy motoryzacyjnych 😂:
1. Caroseria
2. Petrolhead #1
3. Prawie Balkan…

Wczoraj dopiero zobaczyłem to
 

p0li

Pionier e-mobilności
Swoją drogą ciekawe czasy że taki krytyk motoryzacyjny
balkana slucham(ogladam ze 20 lat, lubie jego motodzienniki i rozne rzeczy mozna o nim powiedziec - ale nie to ze jest krytykiem motoryzacyjnym :)
 

p0li

Pionier e-mobilności
O - wreszcie jakiś filmik który ma sens. To nie zapamiętywanie ustawień to absolutna porażka. Nie wierzę, że za chwilę tego nie poprawią jakąś aktualizacją. No i ja mam tak jak Balkan - wolałbym zwykły przycisk start/stop, zamiast musieć za każdym razem zamykać auto, bo inaczej będzie cały czas świeciło i dmuchało. To jest dla mnie drugi ogromny minus.
dokładnie - mam podobne przemyślenia i jednak mimo calego hypu na MG, ta marka stanie koło Tesli na półeczce - "marki nie warte zainteresowania podczas poszukiwania nastepnego auta elektrycznego" ;)
 

Ev3

Pionier e-mobilności
O - wreszcie jakiś filmik który ma sens. To nie zapamiętywanie ustawień to absolutna porażka. Nie wierzę, że za chwilę tego nie poprawią jakąś aktualizacją. No i ja mam tak jak Balkan - wolałbym zwykły przycisk start/stop, zamiast musieć za każdym razem zamykać auto, bo inaczej będzie cały czas świeciło i dmuchało. To jest dla mnie drugi ogromny minus.
Mam tak samo - wszystko co jego wkurza, mnie też by wkurzało.
I tego się właśnie obawiam wśród chińczyków najbardziej - jakichś koszmarnie głupich niedoróbek softu, które zasadniczo utrudnią eksploatacją na codzień.

Jedna tylko uwaga do Balkana - jest opcja, że parowanie na które narzekał, to skutek używania trybu Eco.
Przynajmniej w wielu innych elektrykach też wtedy klima i grzanie działają słabo.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Z tego co się orientuję, to brytyjscy nabywcy również mieli nadzieję na aktualizację tegoż, ale jak na razie bezowocnie. To "za chwilę" trwa dla niektórych ponad rok.
Z tego co się orientuję, to rok temu MG4 nie miał one-pedal drive, ale jako iż klienci na to narzekali to już dołożyli. Więc trochę jednak słuchają klientów i coś tam robią.
 

vwir

Pionier e-mobilności
tak samo dziwne jest że nie ma wyświetlania temperatury zewnętrznej podczas w innych testach widać wyraźnie temperaturę zewnętrzną na wyświetlaczu centralnym
Trochę szczegółów: https://www.mgevs.com/threads/outside-air-temperature-and-mg-4.10561/post-242265
W skrócie: było, potem zepsuli i ostatnio znowu naprawili i już wróciło.

Dla mnie ta funkcja że samochód się nie wyłącza jeżeli go nie zamykam jest dobra bo często i jest potrzebna
Możesz podać przykład kiedy jest potrzebna? Bez złośliwości - z ciekawości pytam.
 
Top