Pierwsza jazda Scenic

Pedr

Posiadacz elektryka
Wiem,
To fakt że duża i rozwinięta sieć warsztatów się przydaje, bo te samochody to wiecznie tam stały, a deska rozdzielcza się świeciła jak choinka praktycznie od momentu odbioru z salonu.
Po konkretnym dzwonie miałem dostać samochód zastępczy. Zadzwonili, że jedzie do mnie właśnie nowiutki, odebrany od dealera Talisman. Pół godziny potem dzwonią ponownie, że jednak nie dojadą bo się zepsuł po drodze. :ROFLMAO: (i po paru godzinach dostałem passata). Oczywiście anegdota i z mojego doświadczenia nie ma co generalizować -znakomita większość samochodów spokojnie przejeżdża okres gwarancyjny bezproblemowo. A co do Renault, to Scenica nie widziałem ale Megane wygląda naprawdę fajnie i jest ładnie wykończony. Mógłby być ciekawą opcją na jazdę (pod)miejską.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
nie ma co generalizować -znakomita większość samochodów spokojnie przejeżdża okres gwarancyjny bezproblemowo.
Ale że z Renault?
Nie wierzę.

Prędzej w to, że użytkownicy mało wymagający i nie zgłaszają problemów na gwarancji.
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Ale że z Renault?
Nie wierzę.
Chyba nigdy nie miałem okazji jechać jakimkolwiek Renault, ale zauważam wśród prywatnych właścicieli zadziwiającą wierność do tej marki. 🤔 Więc gdyby się tak psuły na potęgę, to byłoby dziwne.
Prędzej w to, że użytkownicy mało wymagający i nie zgłaszają problemów na gwarancji.
Ale jak? Jeśli komuś robi się festiwal światełek z błędami, to nie pojedzie do serwisu mając samochód na gwarancji?
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Chyba nigdy nie miałem okazji jechać jakimkolwiek Renault, ale zauważam wśród prywatnych właścicieli zadziwiającą wierność do tej marki. 🤔 Więc gdyby się tak psuły na potęgę, to byłoby dziwne.

Ale jak? Jeśli komuś robi się festiwal światełek z błędami, to nie pojedzie do serwisu mając samochód na gwarancji?
Slyszales k syndromie sztokholmskim ? ;)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Miałem dwa auta tej marki . Pierwszy to Scenic w benzynie i to było coś wtedy nowego na rynku . Mały van , byl fajny czasem coś tam nawalało ale pierdoły . Fajny bo to była wtedy nowość .
Drugi to Clio żony, potem syna studenta w benzynie, nie do zabicia a przeżył wiele. Sprzedany jako grat ale ciągle jeżdżący
 
Last edited:

Ev3

Pionier e-mobilności
Chyba nigdy nie miałem okazji jechać jakimkolwiek Renault, ale zauważam wśród prywatnych właścicieli zadziwiającą wierność do tej marki. 🤔 Więc gdyby się tak psuły na potęgę, to byłoby dziwne.
U mnie się psują.
Dwa z aut tego koncernu musiałem sprzedać dużo wcześniej niż planowałem, bo w serwisach bywały regularnie, kilkanaście wizyt w ciągu 3 lat to było dla mnie za dużo.

Trzeciemu jak na razie zepsuł się silnik wycieraczek przy pierwszym deszczu.
Czwarty jak na razie bez awarii, wszystko przed nim.

Ale jak? Jeśli komuś robi się festiwal światełek z błędami, to nie pojedzie do serwisu mając samochód na gwarancji?
Nie każda awaria to festiwal świateł.
Z telepiącym czymś w zawieszeniu walczyłem kiedyś w Dusterze przez pół roku (bez skutku, o ile nie liczyć że skutkiem było pozbycie się problemu wraz z autem).

A żona mówiła się nie słyszy.....

Choć w sumie jej się nie dziwię, bo to ona jeździła regularnie, po drodze do pracy, do ASO Renault. a dalej już zastępczym.
Cały park zastępczych przerobiliśmy, niektóre też były już zepsute.....
 

blazej

Pionier e-mobilności

To jest recenzja tego auta? Bo tak szczerze to nie brzmi jak auto, które miałoby nie wiem, Kię Ev6 czy Teslę Y detronizować. Brzmi jak mniejsze, acz praktyczne, fatalne w prowadzeniu auto. Opis działania hamulców przyprawia mnie o gęsią skórkę, nie w jej pozytywnym wariancie.
 

paradox

Pionier e-mobilności

To jest recenzja tego auta? Bo tak szczerze to nie brzmi jak auto, które miałoby nie wiem, Kię Ev6 czy Teslę Y detronizować. Brzmi jak mniejsze, acz praktyczne, fatalne w prowadzeniu auto. Opis działania hamulców przyprawia mnie o gęsią skórkę, nie w jej pozytywnym wariancie.
w tym samym dniu jeździłem Scenikiem i Teslami i nie odniosłem takiego wrażenia. może za krótki czas za kółkiem nie odsłonił wszystkich mankamentów. zobaczymy jak będą pierwsi użytkownicy co się będzie działo.
 
Top