cooler

Pionier e-mobilności
Ja właśnie umówiłem się na przyszłą środę na jazdy próbne.
Co prawda na auto już jestem zdecydowany, jutro zamawiam, ale chętnie się przejadę i zobaczę nową TM3.

Ogólnie szalona decyzja i spontaniczna akcja.
W głowie był zupełnie inny samochód, a skończyło się na Tesli.
Lubię takie klimaty :D
Siedziałem w Tm3 HL i naprawdę dupy nie urywa. Jednak przejedź się Teslą ale też pójdź jeszcze do tej drugiej firmy i porównaj - ale nie porównuj przyspieszenia (bo to będziesz 2-3 razy dziennie mógł wypróbować codziennie) ale hałas na trasie, komfort zawieszenia i pracę komponentów w środku. Czekając miesiąc na szybę czołową do Tm3 jeździłem 150 konnym Audi A4, i choć liczby nie kłamią, to te 150 kucy wystarczało do 99% tego co robię na drodze (a robię trasy i mało miasta), ale teraz za to wiem co mnie tak wkurzało na trasie, a co w HL tylko trochę jest poprawione - czyli hałas. To nie jest szum powietrza, to jest jakiś dynks całej budy - ona nadaje z każdego miejsca...
 

wiktor

Posiadacz elektryka
Specjalnie zadzwoniłem to TESLA i spytałem: "Czy macie w salonie ustawiona TM3HL bo chce obejrzeć"
Pani powiedziała, że tak.
Zakładam, że wejdę to salonu i zobacze TM3 obok TMY a żona sobie porówna ;-)

Podjadę jutro zobaczymy ;-)

W wawie stoi Th i X , przynajmniej tak było jak odbierałem moja. Chyba scena zewnątrz Tobie chodzi.
 

inter

Pionier e-mobilności
W wawie stoi Th i X , przynajmniej tak było jak odbierałem moja. Chyba scena zewnątrz Tobie chodzi.
Co to za nowa Tesla h? W Katowicach są S 3 X Y ;)
 
Last edited:

elektryk

Pionier e-mobilności
ale teraz za to wiem co mnie tak wkurzało na trasie, a co w HL tylko trochę jest poprawione - czyli hałas. To nie jest szum powietrza, to jest jakiś dynks całej budy - ona nadaje z każdego miejsca...
Spróbuj pożyczyć na kilka dni np. BMW Plug-in Hybrid, niektóre salony mają demówki, które pożyczają na weekend.

Zobaczysz w czym jest problem, ja 4 lata jeździłem hybrydą plugin BMW 3 i w trybie elektrycznym było słychać trzaski z tapicerki, w trybie spalinowym nie było ich słychać w ogóle.

Wg mnie wszystko rozbija się o prostą rzecz - brak silnika, który zagłusza wiele dźwięków i wg mnie też powoduje że mniej zwracasz uwagę na szum. BMW 3 jest słabo wyciszone, ale na silniku spalinowym powyżej pewnej prędkości nie zwracasz na to większej uwagi bo dźwięk silnika dominuje.
 

wiktor

Posiadacz elektryka
Też oglądałem 2 razy bo nie do końca mogę ogarnąć co jest cichsze.

Ja nie rozumiem tego dziwnego głosu jakby piasku czy deszczu???

Ja z 30% czasu jeżdżę bez muzy, żeby odpocząć w aucie ^^ i u mnie czegoś takiego w ogóle nie ma, chyba że wzięli ultraczułe mikrofony i słychać dźwięki, których normalnie my nie słyszymy.
 
Top