Bronek

Pionier e-mobilności
@inter to zamiast trzymania przycisku P przez kilka sekund? Ciekawe jak to będzie na stacji kontroli pojazdów.
U mnie mieli to w d... Ale to normalny hamulec nie tylko w Tesli "zaciagany" bez linki
 

Ponhek

Nowy na Forum
@jacwi Ty tam dobrze z nimi rozmawiaj o tym problemie z GPS i kamerami. U mnie powtórka z rozrywki. Przez 2 dni po serwisie było super. Następnie przez 4 dni nie jeździłem autem bo byłem chory. Dzisiaj odpalam i okazuje się, że... GPS i Kamery nie działają. Znowu.
Restart - zrobiłem. Nie pomaga ale trzeba zrobić, żeby chcieli rozmawiać.
Po mojej telefonicznej interwencji Wielki Technik zwołał swoich wojowników i się naradzają.
Kazali czekać. Więc jak już zjedzą paluszki to mam nadzieję zadzwonią. Czekam...
Miałem taki sam problem, udało się rozwiązać ? U mnie nie może się zaktualizować wersji firmeware'u i chyba stad wszystkie bolączki. Naprawili mi GPS, ale autopilot i inne rzeczy nadal nie działają
 

adamkru

Fachowiec
Miałem taki sam problem, udało się rozwiązać ? U mnie nie może się zaktualizować wersji firmeware'u i chyba stad wszystkie bolączki. Naprawili mi GPS, ale autopilot i inne rzeczy nadal nie działają
Na 28.go mam umówiony serwis w Ząbkach. Za pierwszym razem jak naprawili powiedzieli, że błąd nigdy już nie wystąpi (gdyby tylko dodali, że nigdy czyli przez kolejne 2 dni ;-P
Właśnie od tego się to zaczęło, że auto nie jest w stanie zaciągnąć nowego softu. Na 100%-ach się zawiesza.

O tyle łatwiej mi się czeka, że i tak mnie w PL nie ma to się nie mam czym denerwować. Autko sobie spokojnie czeka. A że sentry nie działa to baterii też nie zużywa ;-) Nie ma to jak znaleźć plusy wśród tych minusów ;-)
 
Last edited:

krzyss

Pionier e-mobilności
Chyba czas na kierowcę, jak zaleca syn.., 😉
Ale lubię jeździć sam za kierownicą…
Mój ojciec przez …dzieciąt lat był zawsze wożony (kierowca służbowy na etacie), na starość (będąc w spoczynku) pokochał samodzielną jazdę i teraz w wieku prawie 90 lat czuje moc samodzielności, i jest walka żeby znowu kierowca zawodowy go woził…
To chyba rodzinne..,
Ponieważ tu większość młodych, informatyków, postępowych na forum…
Miejcie dystans, do nas,… do tych Kolegów wiekowych, ale jednak postępowych (bo co byśmy robili na forum BEV). 👍✌️😎
Jazda z kierowca to jest kara :(
Juz bym wolal maluchem znow jezdzic 😛
 

matros

Fachowiec
Jak wygląda sprawa z listwą ambient light odbijającą się w przedniej szybie? Wielu testerów na to narzekało. Jest to uciążliwe?
W dzień się odbija ta srebrna listwa, w nocy jest lepiej. Odbija się tylko delikatnie światło w bokach szyby. Nie przeszkadza.

Wczoraj zrobiliśmy naszą pierwszą długą trasę elektrykiem (Haga-Słupsk ~1100 km).
W sumie podróż zajęła nam 13h40min w tym trzy postoje na ładowanie. Prędkość generalnie przepisowa (jechaliśmy tak samo jak naszym spalinowcem, poza torem jeżdżę raczej spokojnie)
- NL max 100 km/h
- DE max 130 km/h
- PL max 120 km/h
Ruch na trasie spory ale bez dramatu, nawet w DE nie było zbyt wielu robót drogowych. Naszym Volvem myślę że pokonalibyśmy tę trasę wczoraj o jakąś godzinę szybciej i jakieś 130-150 EUR drożej. Zazwyczaj zajmuje nam to 12-13h.
Volvem stawalibyśmy też podobną ilość razy: tankowanie, siku, obiad.
Postój na obiad zająłby tyle samo. Główna różnica więc w pozostałych dwóch postojach gdzie musieliśmy spędzić na ładowarce po około 40 min zamiast szybkie tankowanie i siku w 10-15 min.
Ogólnie jestem miło zaskoczony. Zobaczymy jak to teraz będzie szło po Polsce. Póki co ładowaliśmy się tylko na Superchargerach Tesli.
 
Last edited:

wiktor

Posiadacz elektryka
Czy wam też przy mniej więcej 46-47 kmh przy hamowaniu silnikiem, coś jakby przekakuje (silnikowo)? Porównałbym to do zrzucenia biegu.

Tylko przy tej prędkości.
 
Last edited:

ggrz

Zadomawiam się
Zauważyłem coś podobnego u mnie. Taki jakby uślizg tylnej osi i ponowne złapanie trakcji na lodzie. Jutro sprawdzę, czy występuje przy dokładnie tej prędkości.
 

ggrz

Zadomawiam się
W okolicach 49 km/h występuje takie szarpnięcie autem. Widać to na załączonym filmie - skacze zielony pasek odzysku.
 

Attachments

  • 20240104_062821.mp4
    6,4 MB · Liczba wyświetleń: 2
Top