Pierwsze 100 dni z Teslą wrażenia , zaskoczenia i rozczarowania. Lużne przemyślenia, kłopoty wątpliwości , dobre rady , refleksje etc.

kower

Fachowiec
Poproszę Was o radę. T3LR mi się marzy i pewnie to marzenie zrealizuję, pytanie tylko kiedy. Jeżdżę głównie wokół komina, 3-4 x w roku do Suwałk (300 km). 1-2x w roku nad morze lub w góry, taki tam średnioPolak. Promka w postaci 20k mnie niezbyt przekonuje. Czekać, czy brać? Bedxie taniej/drożej? Jakieś przecieki?
Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Z opisu to na luzie. Masz gdzie ładować w domu?
20k fajne - będziesz miał na te dłuższe trasy.
Jak Ci się "marzy" to pamiętaj - marzenia trzeba realizować ;)
Powodzenia!
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Poproszę Was o radę. T3LR mi się marzy i pewnie to marzenie zrealizuję, pytanie tylko kiedy. Jeżdżę głównie wokół komina, 3-4 x w roku do Suwałk (300 km). 1-2x w roku nad morze lub w góry, taki tam średnioPolak. Promka w postaci 20k mnie niezbyt przekonuje. Czekać, czy brać? Bedxie taniej/drożej? Jakieś przecieki?
1. Tesla YP która kupiłem w listopadzie 2022 za 330 dziś jest za 258. Uważasz że jeszcze stanieją auta?
2. EU wprowadza cło na auta z Chin skąd importuje się 3 i będzie droższa o ~20%
3. Kursy walut od grudnia ładnie sie trzymają, ostatnie 2 tygodnie jest skok, jak beda rosły to zdrożeje.
4. Trójka ma wentylowane fotele, jest unowocześniona

Podsumowując ja bym brał teraz, a jeśli nie masz elektryka to juz nie ma co się zastanawiać.
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Nie wiem skąd ta tendencja obu stron do przekonywania, że 'moje jest mojsze'. :unsure:

Jak dla mnie jeśli nie pasi Ci EV jeździj ICE - wolny wybór. Pasi Ci EV, OK to jedź w trasę tym EV. Jednego rajcuje sprint innego samo podróżowanie.
Dla mnie jedynym plusem podróżowania ICE jest (zapewne) krótszy czas podróży. EV wygrywa jednak kosztem (który w moim wypadku może być zerowy) oraz 'fun factorem' z samej jazdy. Że nie wspomnę, że AP Tesli zapewne sprawi, że będę mniej zmęczonym.

A że się da (i to niekoniecznie Teslą) jest tutaj: https://forum.elektrowoz.pl/threads/go-east-by-ev-czy-to-dobry-pomysl.1824/ oraz pewnie będzie za jakiś czas także tu (Teslą tym razem): https://forum.elektrowoz.pl/threads/wycieczka-zasugerujcie-ciekawe-miejsca.6651/
 
Last edited:

eugtor

Posiadacz elektryka
Poproszę Was o radę. T3LR mi się marzy i pewnie to marzenie zrealizuję, pytanie tylko kiedy. Jeżdżę głównie wokół komina, 3-4 x w roku do Suwałk (300 km). 1-2x w roku nad morze lub w góry, taki tam średnioPolak. Promka w postaci 20k mnie niezbyt przekonuje. Czekać, czy brać? Bedxie taniej/drożej? Jakieś przecieki?
Nie czekaj. Spełni marzenie i ciesz się tu i teraz.
 

Eljal

Zadomawiam się
Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Z opisu to na luzie. Masz gdzie ładować w domu?
20k fajne - będziesz miał na te dłuższe trasy.
Jak Ci się "marzy" to pamiętaj - marzenia trzeba realizować ;)
Powodzenia!
Ładowałbym w domu - panele słoneczne
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Na 300km od święta to TM3 SR spokojnie wystarczy, byle tylko infra się poprawiła.
Tak jest właśnie u mnie. 300km maks od święta i zasięg w ogóle nie jest problemem. Mała dygresja co do oczekiwań w stosunku do EV i wyciszenia. Kupiłem niedawno kosiarkę akumulatorową i oczekiwałem, że będę teraz kosił w błogiej ciszy. No sorry - nie ta bajka. Hałasuje praktycznie jak spalinówka tylko bez takich wibracji. Ale zawiedzony nie jestem, ani kosiarką, ani tym bardziej samochodem.
 
Top