Pożary samochodów spalinowych

mALEK

Posiadacz elektryka
nie samochod, ale tez paliwo...


zmieniam narracje - jak ktos bedzie mnie pytal dlaczego EV, to odpowiadam, ze spalinowe za czesto i za latwo sie pala. koniec z belkotem ekologicznym, kosztami, wygoda. ciekawe jak foliarze sobie z tym poradza.
 
Last edited:

Olecki

Pionier e-mobilności
A to byłby ciekawy eksperyment. Podpalić auto spalinowe i elektryczne (najlepiej z nowym czynnikiem) i porównać, który szybciej się zjara. To by definitywnie zakończyło spór.
P.S. Nie, nie podejmę się tego eksperymentu
Z pojedynczego przypadku nie ma co wyciągać wniosków bo za dużo jest zmiennych. Natomiast generalnie to ICE powinno się w większości przypadków spalić szybciej i bardziej efektownie z powodu obecności paliwa i większej ilości środków smarnych. W BEV żeby pożar był porównywalnie spektakularny musi dojść do zapłonu baterii a to nie jest prosta sprawa - według danych ze Skandynawii bateria w BEV pali się w około 25% przypadków pożaru.
 

daniel

Señor Meme Officer
Znaczenie ma czas, im pożar szybciej sie rozprzestrzenia, tym masz mniej czasu na ucieczkę.

Przeczytaj i napisz jeśli się z czymś nie zgadzasz w artykule.

Lektura dodatkowa:
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Pokaż mi teraz pożar auta elektrycznego wyprodukowanego na przełomie lat 90. i 2000...
Pokaz mi pożar auta ev wyprodukowanego 3 dnia miesiąca po pierwszej pełni księżyca w 2021 roku.
 

Michal

Moderator
Niech Ci będzie, że wspólny mianownik pożarów "prawie" nowych aut, czy to EV czy ICE to często nieprawidłowo przeprowadzona naprawa np. po kolizji i ingerencja w elektrykę i elektronikę.
Jak był pożar nowego, to żeś wymyślał, że po kolizji i naprawiany... Straty szacowane na 350 koła i wyklepany z przystanka?
Jak okazało się że BMW 850 co zabiło 3 osoby na Wilanowie było nowe, to wina unii bo czynnik w klimatyzacji...
Daj spokój już... Nie masz argumentów i już chyba dla sportu tylko tutaj piszesz.
Zakazać wjazdu nowym ICE do garaży podziemnych!!!!
 

Robsonics

Fachowiec
Jak był pożar nowego, to żeś wymyślał, że po kolizji i naprawiany... Straty szacowane na 350 koła i wyklepany z przystanka?
Jak okazało się że BMW 850 co zabiło 3 osoby na Wilanowie było nowe, to wina unii bo czynnik w klimatyzacji...
To wy pokazujecie pożary aut spalinowych, najczęściej starych w trakcie jazdy lub na postoju jako dowód tego, że niby auta spalinowe palą się częściej niż elektryczne.
Wiadomo, że jak masz dużą kolizję i duże zniszczenia, to może dojść do pożaru. Lucid w Warszawie zapalił się jednak od lekkiego uderzenia w słup sygnalizacji.
 

ztsgusz

Posiadacz elektryka

Przez przypadek znalazłem dokładnie to, czego szukałem:

GM7HlYjX0AAPysu.jpeg
 
Top