Salon Poznań Swadzim

blazej

Pionier e-mobilności
Jasne.
Ale, czy pojedziesz w tym celu ładować się na SC pod miastem?
Bo ja bym nie pojechał.
Nadal bym ładował na tym słupku pod blokiem.
No tak, ale kiedy - jak wspomniałem - wypadnie mi nagła trasa, co się zdarza nader często w moim zawodzie, to DC jest zbawieniem. I dotyczy to większości takich miejskich użytkowników.

I cyk - już jest na stronie Tesli oficjalnie Salon w Poznaniu:
1722598245090.png
 
Last edited:

inter

Pionier e-mobilności
Tak z ciekawości - gdzie się toto sprzedaje?
Też bym się chętnie pozbył 1 fazowego solaredge, wraz z panelami, bo na drugiej instalacji mam duże rezerwy, bez konieczności wymiany falownika, a nie bardzo mam miejsce na nowe panele.
Na OLXie, poszło 16 szt. (Sharp 245W) w 2 tygodnie. Ludzie kupowali do rozbudowy starej lub budowy off-grid w ogródku.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
No tak, ale mowa była o SC na totalnych peryferiach, do których dojazd z centrum miasta w te i z powrotem to z godzinę może zająć.
A w szczycie dłużej.
W Komornikach są spore osiedla, to nie są "totalne" peryferia. Pomijając, że jeżeli lokalizacja była by Auchan to tam przewijają się dziesiątki tysięcy poznaniaków dziennie.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
No tak, ale kiedy - jak wspomniałem - wypadnie mi nagła trasa, co się zdarza nader często w moim zawodzie, to DC jest zbawieniem.
Ale jeszcze lepszy będzie SC już na trasie, a nie kilka km od domu.

Tylko o tym piszę, SuC pod Poznaniem najmniej przyda się poznaniakom.
O ile nie będzie darmowy - wtedy to inna bajka. ;-)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
O ile nie będzie darmowy - wtedy to inna bajka. ;-)
Jak będzie darmowy to nie przyda się nikomu, bo kolejka do niego zablokuje autostradę ;)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Miliony wręcz.
Nie masz co ironizować, tam jest kilka wielkich sklepów, galeria i kilka średnich sklepów. To największy zespół centrów handlowych w okolicach Poznania, większy od zespołu M1/Ikea Park
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Nie masz co ironizować, tam jest kilka wielkich sklepów, galeria i kilka średnich sklepów. To największy zespół centrów handlowych w okolicach Poznania, większy od zespołu M1/Ikea Park
Ale nadal to się niekoniecznie musi przekładać, na dziesiątki tysięcy POZNANIAKÓW dziennie.
Pewnie się przekłada gdy jest giełda staroci, albo promocje ze 100% rabatem w Auchan. ;-)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Ale nadal to się niekoniecznie musi przekładać, na dziesiątki tysięcy POZNANIAKÓW dziennie.
Pewnie się przekłada gdy jest giełda staroci, albo promocje ze 100% rabatem w Auchan. ;-)
Możemy się sprzeczać o definicję Poznaniaka, dla mnie każdy kto mieszka w aglomeracji nim jest. Nie jestem purystą i wyprowadzka do Komornik nie pozbawia cię tego zaszczytnego(?) miana.

A co do liczb, nie znam numerków tych okolic, ale sama Posnania ma > 35k klientów dziennie. A tutaj jest dużo więcej sklepów, salonów itd itp.
 
Top