SUC Poznań

wojtkow

Posiadacz elektryka
Tesla powinna wprowadzić abonament na Superchargery (na wzór innych firm) i z tych środków wspierać rozwój sieci. Za cenę połowy abonamentu Netflixa, czyli około 30 zł, byłyby fundusze na dofinansowanie i finansowanie infrastruktury pod Superchargery.
Chcesz powiedzieć, że Tesla nie ma pieniędzy i dlatego nie buduje SU w Polsce, choć ma je na pokrycie gęstą siecią USA czy Europy Zachodniej? Śmiała teoria, ja wiem, że łapówki w Polsce bywają zawrotne no ale mimo wszystko :p
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Chcesz powiedzieć, że Tesla nie ma pieniędzy i dlatego nie buduje SU w Polsce, choć ma je na pokrycie gęstą siecią USA czy Europy Zachodniej? Śmiała teoria, ja wiem, że łapówki w Polsce bywają zawrotne no ale mimo wszystko :p
No ale jak? Przecież mamy nową władzę!
Co Ty wygadujesz. Jakie łapówki? 😲🤔
 

sigg

Posiadacz elektryka
Ale jaki jest sens nastawiać wokół W-wy "x" SuCów, jak mają być w trasie dostępne? Zresztą konkurencja jest potrzebna i chwała jej za to, że stawia, jak i gdzie może. Na szczęście Teslę można naładować gdziekolwiek, więc korzystajmy.
1) Warszawa jest celem podróży dla wielu kierowców, to w końcu stolica. Brak możliwości naładowania Tesli przed wjechaniem do miasta z kierunku Kraków/Katowice/Wrocław/Łódź/Poznań to jednak spory przypał.

2) Sporo tras jednak przez Warszawę przejeżdża, więc tu też przypał, że jest jeden sensowny SUC i to położony jednak w mocny niepraktycznym miejscu

3) SUC też służą jako ładowarki miejskie. W Berlinie w centrum miasta masz 3 Superchargery, do tego 4 na południu i 1 na północy miasta.
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Tesla powinna wprowadzić abonament na Superchargery (na wzór innych firm) i z tych środków wspierać rozwój sieci. Za cenę połowy abonamentu Netflixa, czyli około 30 zł, byłyby fundusze na dofinansowanie i finansowanie infrastruktury pod Superchargery.
A co by to zmieniło?
Dalej budowaliby SuC tam, gdzie więcej Tesli jest.
Poza tym Tesli środków (własnych i z dotacji np. EU) na budowę SuC nie brakuje.
Poza tym Tesla np. w 2023 zainstalowała ponad 12.000 wtyczek SuC… https://insideevs.com/news/705972/tesla-supercharging-network-roughly-6000-stations/
 

TomRS

Posiadacz elektryka
A co by to zmieniło?
Dalej budowaliby SuC tam, gdzie więcej Tesli jest.
Poza tym Tesli środków (własnych i z dotacji np. EU) na budowę SuC nie brakuje.
Poza tym Tesla np. w 2023 zainstalowała ponad 12.000 wtyczek SuC… https://insideevs.com/news/705972/tesla-supercharging-network-roughly-6000-stations/
W Polsce największy problem z tego co czytam jest z betonem urzędniczym w firmach energetycznych, który to beton rozpatruje i realizuje przyłącza latami. Wczoraj akurat oglądałem film na temat planów rozwoju infrastruktury energetycznej z uwzględnieniem rosnącej liczby samochodów elektrycznych w Niemczech i wygląda to imponująco i nowocześnie. A u nas - zapytałem panią z Enea jak wygląda podniesienie mocy przyłączeniowej w domku jednorodzinnym, odpowiedź była krótka i zwięzła, trzeba złożyć wniosek i mamy rok na rozpatrzenie .... A tam nawet zabezpieczeń w skrzynce nie trzeba zmieniać ....
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
W Polsce największy problem z tego co czytam jest z betonem urzędniczym w firmach energetycznych, który to beton rozpatruje i realizuje przyłącza latami. Wczoraj akurat oglądałem film na temat planów rozwoju infrastruktury energetycznej z uwzględnieniem rosnącej liczby samochodów elektrycznych w Niemczech i wygląda to imponująco i nowocześnie. A u nas - zapytałem panią z Enea jak wygląda podniesienie mocy przyłączeniowej w domku jednorodzinnym, odpowiedź była krótka i zwięzła, trzeba złożyć wniosek i mamy rok na rozpatrzenie .... A tam nawet zabezpieczeń w skrzynce nie trzeba zmieniać ....
Masz na myśli moc umowną? Zwiększałem u siebie w zeszłym roku. Odpowiedź z Tauronu z warunkami przyszła po 3 tygodniach. Elektryk zmienił mi zabezpieczenie. Trochę bujałem się potem by odpowiednio złożyć wniosek o zmianę warunków umowy, ale całość zajęła mi jakieś 2-3 miesiące, a moc miałem dostępna po 1 miesiącu (jak tylko elektryk zmienił zabezpieczenie). Teraz żałuję, że nie poszedłem od razu w 3x63A czyli 44kW.
 

TomRS

Posiadacz elektryka
Masz na myśli moc umowną? Zwiększałem u siebie w zeszłym roku. Odpowiedź z Tauronu z warunkami przyszła po 3 tygodniach. Elektryk zmienił mi zabezpieczenie. Trochę bujałem się potem by odpowiednio złożyć wniosek o zmianę warunków umowy, ale całość zajęła mi jakieś 2-3 miesiące, a moc miałem dostępna po 1 miesiącu (jak tylko elektryk zmienił zabezpieczenie). Teraz żałuję, że nie poszedłem od razu w 3x63A czyli 44kW.
To gratuluję operatora
 

kubatar

Posiadacz elektryka
Zmieniales moc umowna w zakresie wydanych warunków przyłączeniowych. To byla zatem tylko formalnosc. Poza tym dotyczyło to realnie małych mocy więc z punktu widzenia OSD maly kaliber.
Beton urzędniczy w firmach energetyczbych (jak go wyżej nazwano) to szerszy kontekst tj. m.in
1) procedury zarzwdzania siecia na każdą ewentualność nawet wka skrajnie małoprawdopodobna
2) brak zgody politycznej przez wiele lat na podniesienie kosztow taryfy dystrybucyjnej w celu zwiekszenia inwestycji sieciowej ot odkladamy problem na później

Tych punktów pewnie sie jeszcze uzbiera sporo
 
Top