danielm

Pionier e-mobilności
Tak, mi też zabrali.
Mam kartę 100gb internetu Play odnawiany co miesiąc (płace 5zl/mies- opłaca się) wiec chyba strumienie muzyki, przeglądarka itp może z niej działać jak udostępnię wifi. Bardzo fajnie wyglada wizualizacja ruchu drogowego w sumie bo map satelitarnych nie potrzebuje wiec na razie się chyba obejdzie bez.
za moich czasów LTE w aucie deaktywowało się za każdym wrzuceniem biegu i trzeba było tęcznie aktywować wifi, było to upierdliwe. teraz można w ustawieniach konkretnej sieci wifi ustawić by trzymał połaczenie więc korzystanie z internetu z telefonu jest znacznie łatwiejsze
 

daniel

Señor Meme Officer
Macie jakieś ciekawe rozwiązania by mieć internet w aucie? Mam na myśli jakiś router, modem na usb by działał nawet jak jestem poza autem.
Zdaje się, że gniazda USB są aktywne wtedy kiedy samochód jest wybudzony, więc dowolny przenośny modem LTE zasilany z USB będzie ok.
Obawiam się tylko zostawiać urządzenia z bateriami w samochodzie w którym może być od -15 do 40 stopni. No i gdzie byłoby dobrze umieścić taki router? Ma leżeć w schowku czy wyprowadzić kabel gdzieś na zewnątrz?
Dzisiaj pierwszy raz na standard connectivity i może to przypadek, ale dłużej wyznaczał trasę rano. No i jest komunikat, że trzeba mu zapewnić internet.
 

Soltys83

Zadomawiam się
Znalazłem router co niby 15 godzin na baterii wytrzyma, jak by na zimnym 9-10 wytrzymał byłby git. Druga opcja to mam niepotrzebny powerbank ale problem ze on by się nie naładował w ciągu godziny jazdy. Trzecia opcja poszukać stałego napięcia.
 

daniel

Señor Meme Officer
Znalazłem router co niby 15 godzin na baterii wytrzyma, jak by na zimnym 9-10 wytrzymał byłby git. Druga opcja to mam niepotrzebny powerbank ale problem ze on by się nie naładował w ciągu godziny jazdy. Trzecia opcja poszukać stałego napięcia.
Chyba wystarczyłby router bez baterii. Tak to chyba nawet bezpieczniej. Jak się łączysz przez apkę to wybudzasz samochód nawet jak nie masz premium. Wtedy powinny się uaktywnić gniazda USB. Chyba, że działają tylko jak Sentry/Dog mode jest włączone. To musiałbyś włączyć ten tryb z apki, żeby włączyć WIFI. Pytanie czy się da jak nie masz premium, ale chyba tak. Tylko podglądu nie będzie. Trzeba potestować.
 
Top