SkropMe

Zadomawiam się
Mam pytanie, tak realnie ile byście zapłacili dziś za używaną Tesle 3 SR+ sierpień 2021 polift 55kwh LFP z przebiegiem około 60k km? Biała, podstawowa.
I czy faktycznie jest to LFP 55kwh? Też ładuje się ją do 100%?
 

Michal

Moderator
Tesla wycenia takie auta na ~170k+ ale ja nie zapłaciłbym chyba więcej niż 160k, chociaż kupując od Tesli masz tak jakby tylko rok straconej gwarancji.
Jeśli VIN zaczyna się od LRW, to na bank LFP, bo w Chinach robili tylko takie. Wersje RWD z bateriami Panasonic są tylko z USA z początkiem 5YJ.
Z tego co widzę, wersje z USA, raczej przestały przychodzić 06.2021 ale cholera wie, bo nawet później jakieś się zdarzały.

Popatrz sobie na moją apkę ze stopki - zobacz co Tesla obecnie oferuje w EU.
 

SkropMe

Zadomawiam się
Tesla wycenia takie auta na ~170k+ ale ja nie zapłaciłbym chyba więcej niż 160k, chociaż kupując od Tesli masz tak jakby tylko rok straconej gwarancji.
Jeśli VIN zaczyna się od LRW, to na bank LFP, bo w Chinach robili tylko takie. Wersje RWD z bateriami Panasonic są tylko z USA z początkiem 5YJ.
Z tego co widzę, wersje z USA, raczej przestały przychodzić 06.2021 ale cholera wie, bo nawet później jakieś się zdarzały.

Popatrz sobie na moją apkę ze stopki - zobacz co Tesla obecnie oferuje w EU.
Mam właśnie do kupienia taką za około 30k euro i się zastanawiam. Dzięki za odpowiedź.
 

Michal

Moderator
Mam właśnie do kupienia taką za około 30k euro i się zastanawiam. Dzięki za odpowiedź.
Wydaje się baaaardzo tanio, więc uważałbym na trupy w szafie :p
 

Michal

Moderator
Opisane jako Standard Range plus, a to już jest wersja Rear Wheel Drive (patrząc po drewnie na drzwiach). No nie wiem. Jeśli to jest legitne auto, to brałbym ale oczywiście najpierw spytałbym o VIN i historię pojazdu.
Z tego co widzę w tym samym serwisie jest drugie auto z okolicy Dusseldorfu za podobne pieniądze z tego samego miesiąca 2021 roku - czy to nie ta sama oferta? Chociaż inne są koła...
Ps. Wycieczka po auto, prawie taka jak moja, którą opisywałem, bo to ten sam region.
 
Last edited:

SkropMe

Zadomawiam się
Opisane jako Standard Range plus, a to już jest wersja Rear Wheel Drive (patrząc po drewnie na drzwiach). No nie wiem. Jeśli to jest legitne auto, to brałbym ale oczywiście najpierw spytałbym o VIN i historię pojazdu.
Ps. Wycieczka po auto, prawie taka jak moja, którą opisywałem, bo to ten sam region.
Akurat jadę na komunie w miejsce oddalone 100km, więc przy okazji może zerknę. Widziałem że właśnie w Essen brałeś.
 

Michal

Moderator
Ps. Uwaga na gwarancję, bo jeśli planujesz wziąć na sprzedaż, to Tesla pozwala przenieść gwarancję tylko na jednego kupującego. To oznacza, że jak weźmiesz na siebie teraz, to odsprzedając możesz stracić gwarancję.
 

SkropMe

Zadomawiam się
O dzięki bardzo, nawet nie wiedziałem o tej gwarancji. Czyli na baterie i ogólna przepada ;/ Nie myślałem nawet o sprzedaży, ale jakby coś innego się pojawiło i chciałbym zmienić to kurcze słabo.
 

Michal

Moderator
Obstawiam, że jak kupujesz od Tesli to gwarancja przechodzi na tych samych zasadach, czyli na jeszcze jednego właściciela i tego się będę trzymał ;)
Przy czym nigdzie nie widziałem żeby to egzekwowali, a przecież ludzie sprzedają używane TMS z darmowym SuC po kilka razy, więc nie wiem czy jest się czego obawiać.
Podrzucam tylko informację.
 
Top