To też się podzielę ostatnią wycieczką.
IMG_20230624_185730~2.jpg
 

Duracell

Zadomawiam się
Panowie, jest wśród nas ktoś ogarniający bardziej elektrykę?
Bo zamówiłem Blue Adapter na 32A do ładowania Tesli MY LR z jednofazowej cegły podłączonej do przejściówki Blue Adapter + przejściówki na gniazdo siłowe. W przewodzie jest tylko jeden kabel, jedna faza.
Model Y ma ładowarkę pokładową o mocy 11 kW, więc na 1 fazę przypada 3,6 kW - dobrze myślę?
Czy zatem gdy podłączę wyżej wymieniony zestaw to będę potrafił ustawić prąd o natężeniu 32A, czy ze strony samochodu będzie to technicznie niemożliwe i maksymalny prąd będzie mógł wynosić 16 Amperów, co będzie skutkowało dłuższym czasem ładowania?
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Panowie, jest wśród nas ktoś ogarniający bardziej elektrykę?
Bo zamówiłem Blue Adapter na 32A do ładowania Tesli MY LR z jednofazowej cegły podłączonej do przejściówki Blue Adapter + przejściówki na gniazdo siłowe. W przewodzie jest tylko jeden kabel, jedna faza.
Model Y ma ładowarkę pokładową o mocy 11 kW, więc na 1 fazę przypada 3,6 kW - dobrze myślę?
Czy zatem gdy podłączę wyżej wymieniony zestaw to będę potrafił ustawić prąd o natężeniu 32A, czy ze strony samochodu będzie to technicznie niemożliwe i maksymalny prąd będzie mógł wynosić 16 Amperów, co będzie skutkowało dłuższym czasem ładowania?
Będziesz mógł wybrać 32A. Pytanie tylko czy gniazdo to wytrzyma.
Jeżeli będzie to gniazdo siłowe 32A (duża siła) to nie ma problemu, gdy będzie to 16A (mała siła) to lepiej zmniejszyć natężenie prądu ładowania do 16 A.
 

refi1234

Posiadacz elektryka
1/ Aby miec 7.4 kW z tego zestawu musisz miec 32A na jednej fazie. Nie musi to być siła ale musisz tam mieć 32 A.
2/ Aby miec 32 A na jednej fazie musisz miec przystosowaną do tego instalacje (odpowiedniej grubosci przewody) i zabezpieczenie (odpowiedni bezpiecznik przeciazeniowy, itd)
3/ W standardowych gniadkach na 230 V z reguly max poboru to 12A niekiedy 16A, przy wiekszym poborze pojda bezpieczniki lub spalisz instalacje a może i cos więcej (jezeli ktos nie dobral poprawnie grubosci przewodow do zabezpieczen, co sie niekiedy zdarza u domorosłych elektryków).
4/ Jeżeli masz blue adapter 32A do możesz ustawić 32A w mobilnej ładowarce.
 
Top