TESLA - ciekawostki

JareG

Pionier e-mobilności
Bardzo fajna oferta, gdy ktoś odlicza 100% VAT
A jakby dało się kupić np. na Słowacji, albo w Estonii, to wtedy masz grata za ~240k zł brutto i możesz sobie podarować te durne wolskie dotacje..
Z odliczeniem 100% VATu masz auto za ~200k zł :)

Pozdrawiam
 

pluto

Pionier e-mobilności
Przyszło mi dzisiaj do głowy, że Tesla już teraz powinna się rozglądać za lokalizacjami dla kolejnych 3-4 fabryk, bo skoro co roku mają w planach zwiększanie produkcji o 50%, to za minimum 2 lata już powinny ruszać. Ciekawe kiedy zaczną się pojawiać jakieś newsy o tym.

Mieli jakieś plany na Indie, ale tam coś się nie mogą dogadać z rządem (50% cło na importowane auta) i chyba w końcu nic tam nie powstanie. Ciekaw co będzie się dalej działo w tym temacie.
Gdzieś czytałem że największe szanse ma Kanada - dokładnie prowincja Ontario.
 

PiotrS

Posiadacz elektryka
A jakby dało się kupić np. na Słowacji, albo w Estonii, to wtedy masz grata za ~240k zł brutto i możesz sobie podarować te durne wolskie dotacje..
Z odliczeniem 100% VATu masz auto za ~200k zł :)

Pozdrawiam

Nie wiem, czy chce mi się przecierać szlaki z dotacją na auto kupione w innym kraju.

EDIT: Dopiero do mnie dotarło, co napisałeś ;)
 

Michal

Moderator

JareG

Pionier e-mobilności
Nie wiem, czy chce mi się przecierać szlaki z dotacją na auto kupione w innym kraju.

EDIT: Dopiero do mnie dotarło, co napisałeś ;)
No właśnie.. niczego nie trzeba byłoby przecierać, możnaby po prostu olać i mimo to jeszcze być do przodu.

Pozdrawiam
 

Michal

Moderator

Michal

Moderator
Spiderweb, serio? Toż to dno dziennikarskie, oni z pod siebie zjedzą, żeby tylko się klikało, i reklamodawcą się przypodobać. Miały być ciekawostki, a nie kampania hejtu, a z tego są znani.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Spiderweb, serio? Toż to dno dziennikarskie, oni z pod siebie zjedzą, żeby tylko się klikało, i reklamodawcą się przypodobać. Miały być ciekawostki, a nie kampania hejtu, a z tego są znani.
Faktycznie wszystkie wymienione uwagi wydają się wyssane z palca - usuwam post :)
 

Michal

Moderator
Zasada jest dość prosta, jak masz wkleić link do spiedersweb, auto-swiat albo innego szmatławca pseudo motoryzacyjnego, to lepiej tego nie rób ;)
 
Top