Tesla Model 3, dostawy II kwartał 2022

North

Zadomawiam się
Eh teraz trochę żałuję, że nie zgodziłem się na odbior M3 LR w lutym, ale wówczas za bardzo bałem się, że nie będzie jeszcze AMD. Może jednak ten czerwiec-lipiec się uda, ciekawe, czy przedłużą dostawy na początek kolejnego kwartału w takim wypadku, czy wszystko co teraz produkują w Chinach przerzucą na razie na rynek lokalny, na którym też są opóźnienia.
 

tomik

Zadomawiam się
Ja się dzisiaj dowiedziałem dzwoniąc do Tesli że LR to raczej sierpień - wrzesień :(:(
Pani też nie słyszała żeby jakaś LR dostała VIN
 

Slomcio

Zadomawiam się
To widzę, że im się bajka zmienia w zależności od dnia i humoru. Jak zamawiałem pytałem się kilka razy czy napewno samochód dojedzie w tym kwartale w którym pokazuje aplikacja, ponieważ jest to dla mnie krytyczne ze względów logistycznych. „Tak, jeszcze nam się nie zdażyło żeby był jakiś problem”…
 

viallos

Pionier e-mobilności
To widzę, że im się bajka zmienia w zależności od dnia i humoru. Jak zamawiałem pytałem się kilka razy czy napewno samochód dojedzie w tym kwartale w którym pokazuje aplikacja, ponieważ jest to dla mnie krytyczne ze względów logistycznych. „Tak, jeszcze nam się nie zdażyło żeby był jakiś problem”…

Taaaaaaaa, mi powiedzieli że mogę BMKę sprzedawać bo zaraz będzie Tesla .. to było na przełomie lutego/marca.
Niestety sprzedałem.

Ja się dzisiaj dowiedziałem dzwoniąc do Tesli że LR to raczej sierpień - wrzesień :(:(
Pani też nie słyszała żeby jakaś LR dostała VIN
No to jadę tam zrobić małe zamieszanie ... już mnie to męczy!
 

tomik

Zadomawiam się
To widzę, że im się bajka zmienia w zależności od dnia i humoru. Jak zamawiałem pytałem się kilka razy czy napewno samochód dojedzie w tym kwartale w którym pokazuje aplikacja, ponieważ jest to dla mnie krytyczne ze względów logistycznych. „Tak, jeszcze nam się nie zdażyło żeby był jakiś problem”…

To ja pytałem się dlaczego nigdy nie miałem informacji kiedy ma być Tesla, to usłyszałem że to jest takie poglądowe i nie ma się co do tej daty przywiązywać...

Dzisiaj pani brzmiała na przekonaną że raczej kolejny kwartał - szansa jest ale minimalna.
Kolejny kwartał czytaj sierpień - wrzesień

Druga kwestia że słabe jest dla konsumenta że następne mają być sierpień - wrzesień - a nie rozpoczną dostaw w np. lipcu tylko wszystko idzie na hurra i potem ani się dodzwonić, a i kolejka dłuższa.

W ogóle to jak tam dzwonie to za każdym razem słyszę coś innego - raz że jak wpłacę to system mi przydzieli auto szybciej, potem pani mówi że nie ma wpływu kiedy wpłacę...
 

jnsk3k

Zadomawiam się
Tesla ma zupełnie inne standardy/podejście do obsługi klienta niż inne marki. Trzeba to niestety zaakceptować lub kupić inny samochód. W każdym razie kilka faktów:

- Tesla nie produkuje na zmówienie, tylko takie same konfiguracje dużymi partiami, a potem dopasowuje co wyprodukowali do istniejących zamówień
- Pracownicy Tesli w Warszawie nie mają zielonego pojęcia co jest produkowane, a nawet co płynie statkiem, do momentu kiedy dostaną informację o przydzielonych nr VIN, czyli jakieś 3 tyg przed odbiorem... Serio.
- Niestety jedynym sensownym źródłem informacji jest społeczność fanów, a w szczególności ten wątek na angielskim forum (polecam przeczytać pierwszy post):
- W lutym/marcu wszystko zapowiadało się dobrze, i nie dziwię się że pracownicy Tesli zakładali że dostawy zostaną zrealizowane bez problemów, potem przyszedł COVID w Szanghaju i całkowicie zamknęli fabrykę na około miesiąc, akurat w tedy kiedy powinny być produkowane partie samochodów dla Europy. Obecnie pracownicy mieszkają w fabryce (bo nie wolno się poruszać po mieście) i próbują wyprodukować cokolwiek
- W Q1 było ponad 10 (a nawet chyba 14 ale nie pamiętam dokładnie) statków z Szanghaju do EU, w Q2 wiemy na 100% tylko o dwóch..., na 50% o kolejnych dwóch
- Na pewno nie zdążyli wyprodukować na Q2 wszystkich kombinacji wersja/lakier/kolor wnętrza więc niestety o dostawach w tym kwartale będzie decydowało trochę szczęście
- VINy zostały przedzielone na razie tylko z pierwszego statku, więc to że ktoś go jeszcze nie ma nie przekreśla szans na dostawę w Q2
- Inne firmy też zaliczają potężne opóźnienia, czasy na pewno nie należą do normalnych (Covid/wojna na Ukrainie)
 
Top