Tesla Model 3, dostawy II kwartał 2022

Slomcio

Zadomawiam się
Tesla ma zupełnie inne standardy/podejście do obsługi klienta niż inne marki. Trzeba to niestety zaakceptować lub kupić inny samochód. W każdym razie kilka faktów:

- Tesla nie produkuje na zmówienie, tylko takie same konfiguracje dużymi partiami, a potem dopasowuje co wyprodukowali do istniejących zamówień
- Pracownicy Tesli w Warszawie nie mają zielonego pojęcia co jest produkowane, a nawet co płynie statkiem, do momentu kiedy dostaną informację o przydzielonych nr VIN, czyli jakieś 3 tyg przed odbiorem... Serio.
- Niestety jedynym sensownym źródłem informacji jest społeczność fanów, a w szczególności ten wątek na angielskim forum (polecam przeczytać pierwszy post):
- W lutym/marcu wszystko zapowiadało się dobrze, i nie dziwię się że pracownicy Tesli zakładali że dostawy zostaną zrealizowane bez problemów, potem przyszedł COVID w Szanghaju i całkowicie zamknęli fabrykę na około miesiąc, akurat w tedy kiedy powinny być produkowane partie samochodów dla Europy. Obecnie pracownicy mieszkają w fabryce (bo nie wolno się poruszać po mieście) i próbują wyprodukować cokolwiek
- W Q1 było ponad 10 (a nawet chyba 14 ale nie pamiętam dokładnie) statków z Szanghaju do EU, w Q2 wiemy na 100% tylko o dwóch..., na 50% o kolejnych dwóch
- Na pewno nie zdążyli wyprodukować na Q2 wszystkich kombinacji wersja/lakier/kolor wnętrza więc niestety o dostawach w tym kwartale będzie decydowało trochę szczęście
- VINy zostały przedzielone na razie tylko z pierwszego statku, więc to że ktoś go jeszcze nie ma nie przekreśla szans na dostawę w Q2
- Inne firmy też zaliczają potężne opóźnienia, czasy na pewno nie należą do normalnych (Covid/wojna na Ukrainie)
Z tym faktami nie da się dyskutować niestety.
Każda marka ma to samo lub nawet gorzej. Po zamówieniach LR, chcieliśmy dodatkowo dobrać jeszcze jednego elektryka. zamiast YP chcieliśmy zamówić i4m50 niestety czas oczekiwania 15 miesięcy bez gwarancji ceny. Natomiast sytuacja cała w sobie jest delikatnie irytująca, co powoduje duże komplikacje. W moim przypadku żegnam się ze swoim dotychczasowym samochodem z początkiem lipca i okazuje się że w najgorszym przypadku nie będę miał samochodu do końca września. Dodatkowo powstaje pytanie jak zachowa się Santander wraz z dofinansowaniem, jeżeli samochód opóźni się aż o tyle miesięcy.
 

tomik

Zadomawiam się
Mnie najbardziej irytuje niejasny system przypisywania vinów do aut i ja wiem że Tesla działa inaczej, ale tak można praktycznie wszystkie wady/niedociągnięcia usprawiedliwiać, więc normalnym jest że ludzie narzekają na to co jest dość dziwaczne.

Kolejna sprawa to, to że czasami otrzymuje zupełnie inne informacje od salonu i byłem o krok od wpłacenia całej kwoty na auto które najprawdopodobniej przyjedzie we wrześniu.
 

karol.kar

Posiadacz elektryka
Mnie najbardziej irytuje niejasny system przypisywania vinów do aut i ja wiem że Tesla działa inaczej, ale tak można praktycznie wszystkie wady/niedociągnięcia usprawiedliwiać, więc normalnym jest że ludzie narzekają na to co jest dość dziwaczne.

Kolejna sprawa to, to że czasami otrzymuje zupełnie inne informacje od salonu i byłem o krok od wpłacenia całej kwoty na auto które najprawdopodobniej przyjedzie we wrześniu.
Panowie trochę musicie zluzować bo do wariatkowa was odwiozą, a i tak nic nie zmienicie poza ewentualną rezygnacją z wozu.
Cały ten ból dupy przejdzie jak tylko usiądziecie za kierownicą i od razu się zakochacie w tym aucie.
Stanie się niczym pierścień z Władcy Pierścieni, którego nie oddacie nikomu - nawet ciężko będzie to dzielić z innymi członkami rodziny.

Wiem że to ciężko zrozumieć, ale każdy z obecnych posiadaczy przechodził to samo jak idzie o zasady Tesli.

Natomiast Tesla lubi aby użytkownik na coś czekał, a to na auto, a to na nowy soft który coś tam naprawi i doda fajnego, albo na to aby te szare punkciki na mapie w końcu zamieniły się na czerwone.
 

Michal

Moderator
Dokładnie - co kwartał jest tak samo. Zbiera się tutaj na forum grupa rozdrażnionych nowych użytkowników, którzy wyklinają na czym świat stoi, ze Tesla nie chce od nich wziąć pieniędzy, choć oni chcą je im dać...

Powinien być przypięty wątek na górze forum:
"Tesla robi sraczkę z dostaw co kwartał od kilku lat i dopóki auta płyną z Chin, nie ma co liczyć na zmiany (tym bardziej jak w Chinach wybucha jakaś masakra z pandemią / łańcuchem dostaw)".
Ja musiałem wpłacić pełną kwotę za auto do leasingu, który nie chciał zrobić przelewu przed rejestracją auta, bo Tesla powiedziała, że jak nie dostanie kasy przed, to sprzedadzą innemu z kolejki :p
No i co zrobisz jak nic nie zrobisz? Rynek klienta w tej firmie nie istnieje, bo jest za dużo chętnych.
 
Last edited:

viallos

Pionier e-mobilności
Prawda jest taka w jaką chcecie wierzyć.
Z tym faktami nie da się dyskutować niestety.
a są takie ... że osoby na zachodzie które zamówiły Teslę później ode mnie dostają ją w pierwszej kolejności.

Ja się na to nie godzę bo nie czuję się gorszy, a wręcz przeciwnie .. codziennie udowadniam naszym zachodnim sąsiadom że jestem od nich lepszy.

Jak będziemy się godzić na to że niby u nas nic nie mogą to tak będzie. Jeżeli raz, drugi ktoś ich trochę zmobilizuje to może napiszą do centrali żeby jednak trochę więcej slotów do Nas przydzielili ponieważ mają kłopoty z klientami i zły PR idzie.
 

viallos

Pionier e-mobilności
Taaaaaa, mam nawet dane zamawiającego.
Podstawa LR, biała , czarne wnętrze - nic szczególnego .... taka jakich setki na drodze ... powiedziałbym najpopularniejsza.
 

jnsk3k

Zadomawiam się
Taaaaaa, mam nawet dane zamawiającego.
Podstawa LR, biała , czarne wnętrze - nic szczególnego .... taka jakich setki na drodze ... powiedziałbym najpopularniejsza.

No faktycznie, widziałem na angielskim forum że ktoś z zagranicy dostał na taką VIN, i to nie z UK, bo tamte też są inne przez kierownice po drugiej stronie.
Jest jeszcze spora szansa, że będzie na którymś z pozostałych statków, na razie przypisali VINy chyba tylko z pierwszego.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Prawda jest taka w jaką chcecie wierzyć.

a są takie ... że osoby na zachodzie które zamówiły Teslę później ode mnie dostają ją w pierwszej kolejności.

Ja się na to nie godzę bo nie czuję się gorszy, a wręcz przeciwnie .. codziennie udowadniam naszym zachodnim sąsiadom że jestem od nich lepszy.

Jak będziemy się godzić na to że niby u nas nic nie mogą to tak będzie. Jeżeli raz, drugi ktoś ich trochę zmobilizuje to może napiszą do centrali żeby jednak trochę więcej slotów do Nas przydzielili ponieważ mają kłopoty z klientami i zły PR idzie.
Ale centrala w Polsce juz raz sie zalamala… przyjechalo tyle tesli ze nie mieli ich gdzie trzymac i zostaly odeslane na inne rynki, koszty dodatkowego transportu itp.
Dlatego Elon sie wqrwil i zamiast wyciagnac konsekwencje od pracowanikow (podobno cos tam sie zmienia). To zdecydowal ze sobie na auta poczekacie…
 

tomik

Zadomawiam się
Prawda jest taka w jaką chcecie wierzyć.

a są takie ... że osoby na zachodzie które zamówiły Teslę później ode mnie dostają ją w pierwszej kolejności.

Ja się na to nie godzę bo nie czuję się gorszy, a wręcz przeciwnie .. codziennie udowadniam naszym zachodnim sąsiadom że jestem od nich lepszy.

Jak będziemy się godzić na to że niby u nas nic nie mogą to tak będzie. Jeżeli raz, drugi ktoś ich trochę zmobilizuje to może napiszą do centrali żeby jednak trochę więcej slotów do Nas przydzielili ponieważ mają kłopoty z klientami i zły PR idzie.
Ja się z tym całkowicie zgadzam, o ile dla mnie jest ok że są pewne niedogodności, że trzeba coś przestawić itd... to słabe jest że do ludzie którzy zamówili Teslę w lutym dostają ją w tym kwartale a ja zamawiający prawie 4 miesiące wcześniej nie, tylko dlatego że mieszkam w innym kraju.
 
Top