Tesla Model 3, dostawy II kwartał 2022

Kmicin

Zadomawiam się
O widzisz, czyli...łaska Muska na pstrym koniu jeździ... Tak swoją drogą to, to przydzielanie VIN jakieś randomowe jest.

Dla zainteresowanych trochę dat:
Moja ma datę produkcji 29 kwietnia, statek wypłynął 10 maja, w Słowenii do Koper przypłynął 1 czerwca. Pierwsza konkretna data odbioru to 6 czerwca, przekladana wielokrotnie. Odebrana dzisiaj. Karta pojazdu i inne kwity wystawione 31 maja. Przyporządkowany VIN w kodzie strony pojawił się 21 maja, natomiast w aplikacji i na koncie dopiero 1 czerwca.

Nie sądzę by można z tego wyciągać jakieś daleko idące wnioski, ale może komuś do szacunków się przyda ;)
Kiedy musiałeś wpłacić całość, kiedy o to prosili już? To jest największy minus wg mnie, ponieważ sprzedajesz swoje auto czekasz na odbiór a oni przekładają...
 

dawson

Fachowiec
Trochę tak , ja sprzedałem swoje auto i nie dostałem Tesli. Jak pisałem wyżej kupiłem Hondę ale to że muszę jeździć starym autem to nie problem (nawet ją sobie zostawię , nie szkoda na ryby ... ;-) )Problem w tym że codziennie jeżdżę do pracy 100km w jedną stronę a benzyna w trasie słabo się sprawdza ... Jednak nowym dieslem było taniej ...
 

Mat

Zadomawiam się
Kiedy musiałeś wpłacić całość, kiedy o to prosili już? To jest największy minus wg mnie, ponieważ sprzedajesz swoje auto czekasz na odbiór a oni przekładają...
Wystawili fakturę końcową 30 maja z terminem płatności 7 dni przed datą dostawy, która była na tejże fakturze 6 czerwca 😀. Zapłaciłem całość 1 czerwca jak się upewniłem że auto dopłynęło do Europy. Dopytywany przez Tesle żeby przypadkiem nie przealokowali VIN na kogoś innego. Resztę perypetii z dostarczeniem do Ząbek znasz :)
 
Last edited:

Soltys83

Zadomawiam się
A co sie stanie jak zadzwonią i powiedzą ze 2 września mam do odbioru auto a 1 września wyjeżdżam na dwa tygodnie? poczekają czy autko przepadnie?
 

Michal

Moderator
Jak zdążysz odebrać w danym kwartale, to poczeka, ale oni nie będą raczej ryzykować, że nie zdążysz i jeśli nie odbierzesz do powiedzmy tydzień przed końcem kwartału, to już raczej pójdzie do następnego w kolejce.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
A co sie stanie jak zadzwonią i powiedzą ze 2 września mam do odbioru auto a 1 września wyjeżdżam na dwa tygodnie? poczekają czy autko przepadnie?
Upieraj sie ze odbierasz i zaplac. Jak Ci wysla dokumenty to juz jesy twoje i basta🙃
Odbierzesz kiedy zechcesz.
 

Mat

Zadomawiam się
A co sie stanie jak zadzwonią i powiedzą ze 2 września mam do odbioru auto a 1 września wyjeżdżam na dwa tygodnie? poczekają czy autko przepadnie?
I tak wystawią Ci fakturę końcową z terminem płatności na 7 dni przed planowanym odbiorem, więc jak opłacisz całość to auto jest już twoje, a z samą rejestracją i odbiorem to już się dogadasz :)
 

Michal

Moderator
Tylko jak nie będziesz chciał odebrać, to będą Ci wciskać dowóz lawetą :p
Bo u nich liczą się w raportach auta wydane, a nie sprzedane ;)
 
Top