[Tesla Model 3 HL LR] Drgania kierownicy przy ok. 120 km/h - czyżby masowy problem?

inter

Pionier e-mobilności
Czy 3 ze statusem "W tranzycie — wkrótce dostępne" ma szansę dojechać do odbioru do końca czerwca?
Chciałbym się załapać na promocję 20tyś darmowych kilometrów.
I tak , próbowałem się czegoś dowiedzieć w Tesla, ale k... ręce opadają na poziom obsługi. Nie dziwię się, że ludzie potrafią po kontakcie z Tesla zrezygnować z zakupu.
Nigdy nie miałem problemów z obsługą, zależy jakie pytanie zadałeś?
"W tranzycie — wkrótce dostępne" to czasami róźnie znaczy, ostatnio znaczyło przesłanie auta z europy zachodniej. Od czasu jak dostawy są 1x na kwartał.
 

inter

Pionier e-mobilności
odpowiedź dostałem podobną do twojej. Jak na św Hieronima jest deszcz, albo go ni ma, to pod koniec listopada, pada, albo nie pada.
A pytałeś się o konkretnie o VIN, jakie mają dostępne?
Jak nie mają to pewnie dostawa wrzesień.
 

wiktor

Posiadacz elektryka
wczoraj pojechałem nie po ekspresówce tylko w stronę morza na północ 50 km w 1 stronę, normlanie stare drogi gminne itd. Kierownica jakby jej nie było, przenosił tylko dziury i nierówności ewidentne, które było widać np łącznie asfaltu albo pęknięcia. Te nasze Eski, obwodnice i inne to o kant dupy zajechane, asfalt zrolowany ;)
 

jarqu

Zadomawiam się
Może i tak być ale generalnie też nie powinno być tak że kierownica rezonuje z każdą nie idealnie położoną drogą, jak dla mnie wygląda to na jakąś wade konstrukcyjna niestety. Może dlatego w Niemczech robią o to większą aferę bo tam stan autostrad i ekspresowek jest obecnie gorsza niż u nas z racji wieku ;)
 

chris89

Fachowiec
Dzisiaj specjalnie w g31 sprawdzałem i również czuję lekkie mrowienie więc nie wiem czy to tak tylko w tesli hl jest. Porównam jak odbiorę i dam znać. Nigdy tego nie zauważałem dopóki nie poczytałem tego wątku 🤣
 

ART71

Nowy na Forum
Dzisiaj specjalnie w g31 sprawdzałem i również czuję lekkie mrowienie więc nie wiem czy to tak tylko w tesli hl jest. Porównam jak odbiorę i dam znać. Nigdy tego nie zauważałem dopóki nie poczytałem tego wątku 🤣
Czy naprawiałeś to drżenie ?
 

ART71

Nowy na Forum
Dzień dobry wszystkim,

Od samego początku - jak tylko odebrałem samochód borykam się z wibracjami przenoszonymi na kierownicę przy prędkości ok 120 km/h.

Samochód został zawieziony w dniu wczorajszym do serwisu w Ząbkach. Zostały wyważone koła oraz wymieniona jedna z opon (wykryto ponadnormatywne bicie). Wymienione zostały również elementy zawieszenia (nie powiedziano mi jakie, choć pytałem). Niestety na chwilę obecną musiałem zostawić swoją Teslę i wróciłem zastępczym TMY Performance, gdyż serwis aktualnie szuka pomysłu na rozwiązanie problemu.

Felgi zamontowane w moim samochodzie mają rozmiar 18 cali.

Czy ktoś boryka się z podobnym problemem? Na niemieckojęzycznym forum zgłosiło się kilka osób, które mają ten sam problem, ale serwisy w DE oraz AT tego nie rozwiązały:


Ogólnie samochód jest super i mam nadzieję, że problem uda się szybko rozwiązać.
Cześć , dałeś sobie radę z tym drżeniem , odebrałem nowe auto i drży :(
 

ART71

Nowy na Forum
Dzisiaj specjalnie w g31 sprawdzałem i również czuję lekkie mrowienie więc nie wiem czy to tak tylko w tesli hl jest. Porównam jak odbiorę i dam znać. Nigdy tego nie zauważałem dopóki nie poczytałem tego wątku 🤣
Czy poradziłeś sobie z drżeniem ?
 

xbeyond

Zadomawiam się
jakie dostałeś opony? Bridgestone?
Podobno na Bridgestone ten problem nie występuje. Na moim przykładzie , auto odebrałem 3 tygodnie temu właśnie na tych oponach i po przejechaniu 1200 km z różnymi prędkościami nie odczułem żadnych drgań.
 
Top