[Tesla Model 3 HL LR] Drgania kierownicy przy ok. 120 km/h - czyżby masowy problem?

pompon

Zadomawiam się
Podobno na Bridgestone ten problem nie występuje. Na moim przykładzie , auto odebrałem 3 tygodnie temu właśnie na tych oponach i po przejechaniu 1200 km z różnymi prędkościami nie odczułem żadnych drgań.

Też tak słyszałem, stąd pytanie. To jest nawet podwójnie ciekawa kwestia, bo:
1. Jeśli ART71 dostał Bridgestone, to albo jest to jeden z przypadków gdzie za drgania odpowiada coś innego, albo Bridgestone też powodują wibracje, tylko rzadziej
2. Jeśli ich nie dostał, to znaczy że przydział opon jest mieszany
 

jarqu

Zadomawiam się
Czy poradziłeś sobie z drżeniem ?
zaczepił wszystkich i zapadł się pod ziemię. Z tego co wiem w tym temacie za dużo się nie wyjaśniło wciąż więcej pytań niż odpowiedzi. Fakt jest taki że dobre wyważenie pomaga ale nie eliminuje zazwyczaj problemu na 100%
 

MR2

Nowy na Forum
Nie mam co prawda jeszcze Tesli, ale mam auto spalinowe, które potrafi na tych samych kołach i oponach jednego dnia lekko wibrować na tej samej drodze a innego wcale. Zawieszenie jest w 100% sprawne. Z tego co zauważyłem, to wielki wpływ ma temperatura i nawierzchnia na jakiej auto stoi dłuższy czas. W jednej lokalizacji stoi kilka godzin w słońcu na takich betonowych kratkach - i w zasadzie praktycznie zawsze po takim parkowaniu czuję lekkie wibracje w kierownicy przez jakiś czas. W mojej opinii winne są flat spoty, a niektóre opony są bardziej podatne na ich łapanie. Jeździłem testową HL w Poznaniu i nie czułem kompletnie nic niepokojącego w kierownicy. Ale to auto jest prawie cały czas w ruchu (wg informacji z firmy obok której HL parkuje), więc flat spoty nie mają czasu zaistnieć, albo jesli już zaistnieją, to są szybko rozjeżdżane. Tym bardziej, że testujący mocno obciążają to auto i opony solidnie pracują. Zobaczymy jak będzie w performance - mam nadzieję, że już za kilka dni :)
Cześć, TomRS jak po odbiorze masz te słynne wibracje czy nie? U mnie są od wyjazdu z Ząbek. Przejechałem tym Performancem przez 2 tygodnie od odbioru 3,5 tys km i nie mogę tego zaakceptować. Im szybciej jadę tym mocniej wibruje kierownica i cała buda. Masakra 🤦‍♂️
 

TomRS

Posiadacz elektryka
Cześć, TomRS jak po odbiorze masz te słynne wibracje czy nie? U mnie są od wyjazdu z Ząbek. Przejechałem tym Performancem przez 2 tygodnie od odbioru 3,5 tys km i nie mogę tego zaakceptować. Im szybciej jadę tym mocniej wibruje kierownica i cała buda. Masakra 🤦‍♂️
U mnie hałas głównie i wibracje ale już dosyć słabe po 6 tys przebiegu. Zareklamowałem, przyznali mi nowe opony i czekam aż dostaną poprawioną partię. Ty odbierałeś auto na koniec 3 kwartału ? Bo tu już ponoć problemu nie ma - tak przynajmniej piszą Niemcy na swoim forum. Co ci mogę poradzić - reklamuj, oni mają wyważarkę z testem drogowym w Ząbkach, więc mogą dokładnie zlokalizować problem, czy to tylko wyważenie złe, czy bicie promieniowe opony. Czasem da się to poprawić obracając oponę na feldze, u mnie się nie dało. A jak Ci zależy na czasie, to pojedź do jakiegoś gumiarza który ma wyważarkę z testem drogowym (nie ma takich za wielu). Kosztuje to co prawda gdzieś ca 500 pln, ale albo będzie to w stanie poprawić, albo będziesz miał protokół z pomiaru wykazanymi wadami którym możesz się podeprzeć w rozmowie z ASO. Choć u mnie w ogóle nie dyskutowali, sprawdzili i przyznali wymianę wszystkich 4 sztuk.
 

MR2

Nowy na Forum
U mnie hałas głównie i wibracje ale już dosyć słabe po 6 tys przebiegu. Zareklamowałem, przyznali mi nowe opony i czekam aż dostaną poprawioną partię. Ty odbierałeś auto na koniec 3 kwartału ? Bo tu już ponoć problemu nie ma - tak przynajmniej piszą Niemcy na swoim forum. Co ci mogę poradzić - reklamuj, oni mają wyważarkę z testem drogowym w Ząbkach, więc mogą dokładnie zlokalizować problem, czy to tylko wyważenie złe, czy bicie promieniowe opony. Czasem da się to poprawić obracając oponę na feldze, u mnie się nie dało. A jak Ci zależy na czasie, to pojedź do jakiegoś gumiarza który ma wyważarkę z testem drogowym (nie ma takich za wielu). Kosztuje to co prawda gdzieś ca 500 pln, ale albo będzie to w stanie poprawić, albo będziesz miał protokół z pomiaru wykazanymi wadami którym możesz się podeprzeć w rozmowie z ASO. Choć u mnie w ogóle nie dyskutowali, sprawdzili i przyznali wymianę wszystkich 4 sztuk.
Dzięki za odpowiedź umawiam się do Ząbek i zobaczymy. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kół zimowych, które wiem że zamawiałeś z Niemiec bo pisaliśmy w innym wątku. Czy zakładałeś i testowałeś te koła pod kątem tych wibracji czy czekasz na zimę?
 

TomRS

Posiadacz elektryka
Dzięki za odpowiedź umawiam się do Ząbek i zobaczymy. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kół zimowych, które wiem że zamawiałeś z Niemiec bo pisaliśmy w innym wątku. Czy zakładałeś i testowałeś te koła pod kątem tych wibracji czy czekasz na zimę?
Jeszcze nie zakładałem, zwykle robię to na początku listopada. Przy zamawianiu zaznaczyłem, że proszę o montaż i wyważenie z testem drogowym, bo mieli promocyjną cenę przy zamawianiu (40 euro netto), zakładam, że to zrobili i wynik był pozytywny.
 

ART71

Nowy na Forum
zaczepił wszystkich i zapadł się pod ziemię. Z tego co wiem w tym temacie za dużo się nie wyjaśniło wciąż więcej pytań niż odpowiedzi. Fakt jest taki że dobre wyważenie pomaga ale nie eliminuje zazwyczaj problemu na 100%
Sorki , mam termin na 29.10 na diagnozę … cały czas drży a przejechałem 5000 czyli ułożenie opon to raczej na odpie…l diagnoza . Ale mam następne problemy , wszystkie kamery przestały działać , nie działa także moduł GPS , nie działają wszystkie systemy bezpieczeństwa , reflektory świecą mocno do góry oślepiają wszystkich z przeciwka . Słabo słabo :)
 
Top