[Tesla Model 3 HL LR] Drgania kierownicy przy ok. 120 km/h - czyżby masowy problem?

Jozin von Bazin

Posiadacz elektryka
Pytanie czy ktoś z tym problemem wymienił opony i może potwierdzić, że to wyeliminowało problem.
Jest jeszcze kwestia tego, że wiele osób może w ogóle tego problemu nie zauważać.
 

ca5tor

Zadomawiam się
To nie wina 3, tylko parcianych opon. Ja od 10 lat nie kupuję Michelinów, bo to żadna klasa premium.
Ale odpukać, u mnie z oponami jest OK.
moze racja ta 3 w Gdańsku też na tych oponkach była
 

Attachments

  • IMG_2753.jpg
    IMG_2753.jpg
    2 MB · Liczba wyświetleń: 20

Pedr

Posiadacz elektryka
Pytanie czy ktoś z tym problemem wymienił opony i może potwierdzić, że to wyeliminowało problem.
Jest jeszcze kwestia tego, że wiele osób może w ogóle tego problemu nie zauważać.
No u mnie jest to ewidentnie kwestia opon. Po odbiorze od razu pojechałem kilka km do pobliskiego wulkanizatora i wymieniłem na zimówki. Teraz po zmianie na oryginalne micheliny pojawił się ten problem. Mam ochotę je wymienić bo samochód znacznie lepiej się prowadził na zimowych - po raz pierwszy mam taką sytuację.
 

inter

Pionier e-mobilności
No u mnie jest to ewidentnie kwestia opon. Po odbiorze od razu pojechałem kilka km do pobliskiego wulkanizatora i wymieniłem na zimówki. Teraz po zmianie na oryginalne micheliny pojawił się ten problem. Mam ochotę je wymienić bo samochód znacznie lepiej się prowadził na zimowych - po raz pierwszy mam taką sytuację.
Dlatego ja na jesieni zmieniam na wielosezonowe. Mimo, że narazie z Michelinami nie mam problemu.
Były lekkie drgania, tak do 150 km przebiegu.
 

Pedr

Posiadacz elektryka
Dlatego ja na jesieni zmieniam na wielosezonowe. Mimo, że narazie z Michelinami nie mam problemu.
Były lekkie drgania, tak do 150 km przebiegu.
Może to sposób. Nigdy nie miałem bo mieszkam przy lesie i mam 300m prywatnej drogi pod górkę której nikt mi nie odśnieży zimą i zawsze wydawało mi się muszę mieć dobre zimówki. Dzisiaj zdemontuję kołpaki i zobaczę felgi - może tu jest jakiś problem.
 

inter

Pionier e-mobilności
Może to sposób. Nigdy nie miałem bo mieszkam przy lesie i mam 300m prywatnej drogi pod górkę której nikt mi nie odśnieży zimą i zawsze wydawało mi się muszę mieć dobre zimówki. Dzisiaj zdemontuję kołpaki i zobaczę felgi - może tu jest jakiś problem.
Ja praktycznie zaraz zdjąłem kołpaki, bo trochę rezonowały miały lekki luz. Może przy dłuższej trasie je założe, ale przy jeżdzie do 100 km, nie maja sensu.
 

Ratt

Posiadacz elektryka
Pytanie czy ktoś z tym problemem wymienił opony i może potwierdzić, że to wyeliminowało problem.
Jest jeszcze kwestia tego, że wiele osób może w ogóle tego problemu nie zauważać.
Ja. Ale w ICE i też Micheliny z fabrycznego montażu. Po wymianie jak nie ten samochód. Ale zanim wymienili to ile się geometrii naustawiali i testowali to ich.
 

Pedr

Posiadacz elektryka
No tak, tylko czy to problem opon, czy geometrii, wyważenia
Geometria powinna być w porządku skoro po wymianie jest zauważalna zmiana - ewentualnie ponowne wyważenie. Niestety przy sezonowych wymianach tak się spieszą, że nie dziwiłbym się gdyby coś skopali.
 
Top