pluto

Pionier e-mobilności
GRAND RUBY ETA Koper w dniu 10 marca ;)
 

300ps

Zadomawiam się
A czy ktoś ogarnął może TMY z dofinansowaniem? Zastanawiam się jak to zgrać. Jeszcze nie mam odpowiedzi z leasingu o wyniku dotacji ale wiem, ze dokumenty do BOS Banku poszły 3 tygodnie temu, czyli za tydzień lub dwa wrócą , idealnie kiedy przypłynie statek…. Jak grać z Ząbkami żeby nie anulowali do tego czasu?
 

pluto

Pionier e-mobilności
To powinny być w PL około 20.03
Z informacją uzyskanych z Ząbek auta mają być u nich już 14 marca (około 500 sztuk) i do końca miesiąca będą odbiory.
 

MichalS

Zadomawiam się
A czy ktoś ogarnął może TMY z dofinansowaniem? Zastanawiam się jak to zgrać. Jeszcze nie mam odpowiedzi z leasingu o wyniku dotacji ale wiem, ze dokumenty do BOS Banku poszły 3 tygodnie temu, czyli za tydzień lub dwa wrócą , idealnie kiedy przypłynie statek…. Jak grać z Ząbkami żeby nie anulowali do tego czasu?
Ja kupuję TMY RWD na dotację i jeszcze nie mam nic ogarnięte. Dlatego idę inną ścieżką. Szukam leasingu, gdzie to ja wpłacam opłatę wstępną
i czekam na pieniądze z BOŚ. Nie wszystkie banki się w to bawią. Wybiorę pomiędzy PEAKO i PKO. MBANK podobno od dzisiaj wprowadza zmiany, że to oni finansują opłatę wstępną i czekają na pieniądze z BOŚ. A jeżeli wniosek zostanie odrzucony to trzeba samemu wpłacić do banku kwotę dotacji.
Wracając do Tesli. Pytałem się osobiście w Ząbkach i oni tak na prawdę mają to gdzieś, na pewno nie będą czekać 28 dni. Mogą poczekać mniej
ale muszą wiedzieć, że bank już działa w tym temacie. U Ciebie już czekasz 3 tyg. więc poinformuj Teslę, może się zgodzą.

A tak przy okazji, podzielę się jak wychodzi leasing. Opłata wstępna 27tyś, 3 lata, 1% wykup => ~115%.
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Ja kupuję TMY RWD na dotację i jeszcze nie mam nic ogarnięte. Dlatego idę inną ścieżką. Szukam leasingu, gdzie to ja wpłacam opłatę wstępną
i czekam na pieniądze z BOŚ. Nie wszystkie banki się w to bawią. Wybiorę pomiędzy PEAKO i PKO. MBANK podobno od dzisiaj wprowadza zmiany, że to oni finansują opłatę wstępną i czekają na pieniądze z BOŚ. A jeżeli wniosek zostanie odrzucony to trzeba samemu wpłacić do banku kwotę dotacji.
Wracając do Tesli. Pytałem się osobiście w Ząbkach i oni tak na prawdę mają to gdzieś, na pewno nie będą czekać 28 dni. Mogą poczekać mniej
ale muszą wiedzieć, że bank już działa w tym temacie. U Ciebie już czekasz 3 tyg. więc poinformuj Teslę, może się zgodzą.

A tak przy okazji, podzielę się jak wychodzi leasing. Opłata wstępna 27tyś, 3 lata, 1% wykup => ~115%.
Też ogarniam dotacje na RWD i też szukałem szybkiej ścieżki (bo wiedziałem, że Tesla tyle raczej nie poczeka), wtedy mBank tego nie miał, ale ING i Santander już tak, wybrałem Santander bo tańszy - ale droższy niż u Ciebie, tylko że ja mam inne parametry leasingu.
 

MichalS

Zadomawiam się
Też ogarniam dotacje na RWD i też szukałem szybkiej ścieżki (bo wiedziałem, że Tesla tyle raczej nie poczeka), wtedy mBank tego nie miał, ale ING i Santander już tak, wybrałem Santander bo tańszy - ale droższy niż u Ciebie, tylko że ja mam inne parametry leasingu.
Ja z Santandera zrezygnowałem. Będę nadpłacał leasing i powiedzieli mi, że będzie mnie to kosztować 3% kapitału od którego nadpłacam co jest kosmiczną kwotą. Przeważnie jest to tylko koszt zmiany harmonogramu. MBANK też ma podobne kwiatki w TOiP.
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Witam,
czytając wszystkie wpisy w tym temacie chciałem się podzielić swoim doświadczeniem.
Jako, że wcześniej nie miałem styczności z Tesla w ogóle nie ukrywam, że cały proces leasingowania samochodu, ubezpieczenia i zamawiania jest odjechany w porównaniu do moich doświadczeń z BMW lata temu oraz ostatni zakup AUDI.
Na ten moment zamówiłem w dniu 26.01.2023 Tesle Y RWD biała standardowa, żeby się łapała pod dotację. Na moment zamówienia, żaden bank nie nie miał oferty, w której można by uwzględnić dotacje jako wpłatę własną plus dopłacić do niej ( w moim wypadku 23 tyś tak że wpłata własna = 50 tyś ) Po obdzwonieniu większości leasingów oraz kontakcie z Teslą zdecydowałem się na zakup przez znaną firmę, która zajmuję się między innymi najmami długoterminowymi i podstawianiem samochodów pod dom :) Czytając wcześniejsze wpisy widzę, że dobrze zrobiłem bo może faktycznie procentowo leasing wychodzi lekko drożej niż tutaj opisane bo w granicy 17-18% ale do dnia dzisiejszego wymagało to ode mnie jednego spotkania, żeby wszystko podpisać i właściwie na ten moment czekam tylko na sygnał żeby przelać swoją część wpłaty własnej co będzie do zrobienia gdy auto już będzie do odebrania. W umowie mam wpisaną datę odbioru do końca Kwietnia 2023 ale dostałem już telefon, że auto będzie do odebrania na koniec Marca, więc wszystkie powyższe informację o dostawie do Ząbek zgrywają się w całość.
A to ciekawe, dzwoniłem po leasingach w ~połowie lutego i co najmniej PKO, Santander i ING pytali właśnie ile chcę dopłacić od siebie poza dotacją i mieli na to przedział od 0 do ~50% wartości zakupu. Ale jednak patrząc na wszystkie dodatkowe formalności, to może faktycznie teraz rozważałbym takie Twoje prostsze podejście do tematu.
 

EmJey

Zadomawiam się
A to ciekawe, dzwoniłem po leasingach w ~połowie lutego i co najmniej PKO, Santander i ING pytali właśnie ile chcę dopłacić od siebie poza dotacją i mieli na to przedział od 0 do ~50% wartości zakupu. Ale jednak patrząc na wszystkie dodatkowe formalności, to może faktycznie teraz rozważałbym takie Twoje prostsze podejście do tematu.
Jak ja dzwoniłem w okolicach 20 stycznia to w większości przypadków było tak że oczywiście że leasingują samochody elektryczne z dopłatą, po czym mówiłem, że chciałbym zamówić Teslę to odpowiedź była taka że muszą to skonsultować z kimś tam z góry i cisza do dnia dzisiejszego.
 
Top